Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nowości w ofercie modeli samochodów BMW na wiosnę 2017.

Premiera rynkowa najbardziej wydajnego samochodu BMW serii 5: BMW 520d EfficientDynamics Edition o zużyciu paliwa w cyklu mieszanym wynoszącym zaledwie 3,9 l/100 km oraz emisji CO2 nieprzekraczającej 102 g/km. System nawigacji Professional z menu kafelkowym dla kolejnych modeli. Dodatkowe systemy wspomagania kierowcy dla luksusowych limuzyn BMW serii 7, BMW serii 6 z nowymi opcjami wyposażenia. Dodatkowe opcje dla samochodów BMW serii 3, BMW serii 4 oraz modeli BMW X5 i BMW X6.

G30
·
G12
·
F13 LCI
·
F06 LCI
·
F12 LCI
·
F15
·
F16
·
BMW
·
Opcjonalne dodatki, akcesoria
·
Nagrody dla produktu
·
Sedan
·
Seria 5
·
Long Wheelbase
·
Seria 7
·
Coupé
·
Seria 6
·
Gran Coupé
·
Kabriolet
·
Seria 3
·
Seria 4
·
X5
·
X6
·
BMW i
·
Brands
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~149,06 KB)
  
Photos(15x, ~63,24 MB)

Monachium. Na wiosnę 2017, nowa generacja BMW serii 5 będąca najbardziej sportową i innowacyjną limuzyną w klasie biznesowej, zacznie wyznaczać nowe standardy w zakresie wydajności. Nowy model BMW 520d EfficientDynamics Edition zadziwia zużyciem paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 4,3 do 3,9 litra na 100 kilometrów (emisja CO2 w cyklu mieszanym: 114 - 102 g/km).

Dzięki rozszerzonej ofercie systemów wspomagania kierowcy, BMW serii 7 to kolejny krok ku pełnej automatyzacji jazdy. Zakres produktów zawiera teraz również ostrzeganie przed zmianą pasa ruchu, system aktywnego unikania kolizji ActiveAssist, asystenta kierowania i toru jazdy. Od wiosny 2017 roku, ekskluzywny i sportowy charakter modeli BMW serii 6 zostanie umocniony poprzez dodanie atrakcyjnych innowacji stanowiących specjalne opcje wyposażenia. Ładowanie cyfrowe, innowacyjna funkcja do wygodnego i oszczędnego ładowania akumulatora wysokiego napięcia, będzie dostępna wyłącznie dla samochodów BMW i i BMW iPerformance. Od marca 2017, nowe wyposażenie opcjonalne wysokiej jakości zostanie dodane do oferty wyposażenia specjalnego modeli z serii BMW 3 i BMW 4, jak również modeli BMW X5 i BMW X6.

 

Model BMW 520d EfficientDynamics: większa przyjemność z jazdy, niższa emisja CO2.

Począwszy od marca 2017 roku, przyjemność jazdy charakterystyczna dla nowej limuzyny BMW serii 5 będzie gwarantowana razem z najniższymi wartościami zużycia paliwa i emisji dla tego segmentu pojazdów. Nowy model BMW 520d EfficientDynamics jest napędzany 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym z technologią BMW TwinPower Turbo, zapewniającym maksymalną moc rzędu 140 kW / 190 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm, dostępny pomiędzy 1.750 a 2.500 obr./min. Limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w 7,5 sekundy i osiąga zużycie paliwa w cyklu mieszanym w zakresie od 4,3 do 3,9 litra na 100 kilometrów, a emisję CO2 na poziomie między 114 a 102 g na kilometr (dane dla cyklu pomiarowego UE, zależne od wybranego rozmiaru opon). Jednostka napędowa modelu BMW 520d EfficientDynamics składa się, między innymi, z turboładowarki zamontowanej na łożyskach tocznych, układu wysokoprężnej recyrkulacji spalin, pompy oleju funkcjonującej według map pola pracy silnika oraz udoskonalonej technologii Common Rail z bezpośrednim wtryskiem paliwa, gdzie elektromagnetyczne wtryskiwacze zapewniają precyzyjne dozowanie paliwa z maksymalnym ciśnieniem 2000 barów.

Oprócz optymalizacji wydajności silnika i standardowej 8-biegowej skrzyni biegów Steptronic, udoskonalona charakterystyka aerodynamiczna oraz znacznie zmniejszona masa limuzyny w porównaniu do jej poprzednika, przyczyniają się do zmniejszenia poziomu zużycia paliwa i emisji CO2. Ponadto, w celu zoptymalizowania poziomu emisji, model BMW 520d EfficientDynamics Edition został wyposażony w technologię BMW BluePerformance, która oprócz filtra cząstek stałych, katalizatora utleniającego i katalizatora magazynowania NOx, posiada również katalizator SCR z technologią wtrysku AdBlue, jeszcze bardziej redukującego emisję tlenków azotu.

 

Bardziej intuicyjna obsługa: system nawigacji Professional z animowanymi przyciskami w układzie kafelkowym.

Najnowsze rozwiązania dla elementów sterowania, które zadebiutowały razem z nowym modelem BMW serii 5, będą dostępne dla innych serii, począwszy od marca 2017. W połączeniu z systemem nawigacyjnym Professional, wyświetlacz sterowania dla systemu iDrive będzie, dzięki nowemu, ulepszonemu interfejsowi graficznemu, zapewniał jeszcze bardziej intuicyjną obsługę w samochodach z BMW serii 7 i BMW serii 6, a także we wszystkich wariantach BMW M6. Pokładowy wyświetlacz zawiera menu w formie poziomo rozłożonych przycisków w układzie kafelkowym. Sześć takich przycisków, ułożonych w kolejności indywidualnie skonfigurowanej przez kierowcę, jest wyświetlanych w menu głównym po obu stronach ekranu. Zapewnia to wygodniejszy i szybszy dostęp do żądanej zawartości. Nowa opcja menu „Wiadomości” umożliwia dostęp do przychodzących wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail, a także do informacji o stanie technicznym pojazdu.

Te funkcje są dostępne za pomocą opcji menu i symbolizowane przez animowane grafiki w trybie podglądu na żywo. Na przykład, w podglądzie i w widoku części mapy, przycisk menu nawigacji już wyświetla trasę pokonywaną obecnie przez samochód, podczas gdy menu rozrywki wyświetla tytuł aktualnie odtwarzanego utworu, a także okładkę albumu lub nazwę wybranej stacji radiowej.

 

BMW serii 7 z dodatkowymi systemami wsparcia kierowcy

Od wiosny 2017 roku BMW wprowadzi szerszy wybór systemów wspomagania kierowcy, aby zapewnić jeszcze większy komfort, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy w modelach serii 7. Od marca 2017 roku systemy zostaną włączone do pakietu wyposażenia opcjonalnego Driving Assistant Plus. Systemy wspomagania kierowcy oferują skuteczną pomoc w wielu sytuacjach drogowych, automatyzując czynności związane z jazdą. Na przykład, asystent kierowania i pasa jazdy, po raz pierwszy udostępniony w luksusowych limuzynach, zostanie uzupełniony o funkcję ostrzegania o zmianie pasa ruchu, która może być używana podczas jazdy na autostradach i innych drogach o rozdzielonych jezdniach. Przy prędkościach od 70 do 180 km/godz., kierowca może zainicjować zmianę pasa ruchu, trzymając dźwignię kierunkowskazu w położeniu jednego dotknięcia. Czujniki systemu następnie analizują sytuację na sąsiedniej jezdni. Jeśli wykryją, że ten pas jest pusty i nie ma żadnych pojazdów zbliżających się z dużą prędkością, asystent kierowania wspomaga zmianę pasa ruchu przez kierowcę.

Dodatkowym uzupełnieniem funkcji wspomagania kierowcy Driving Assistant Plus jest system unikania kolizji ActiveAssist. W przypadku konieczności szybkiej zmiany pasa ruchu w celu uniknięcia zbliżającej się przeszkody, system unikania kolizji zapewnia wsparcie kierowania nawet przy prędkości do 160 km/godz. Funkcja monitorowania przestrzeni z tyłu pojazdu, dostępna od marca w ramach pakietu wyposażenia, dostarcza sygnały wizualne i wydaje sygnały akustyczne, jeżeli kamera stereo zidentyfikuje znaki wskazujące, że kierowca przegapił drogę z pierwszeństwem jazdy. Nowe funkcje asystenta jazdy Driving Assistant Plus uzupełnia funkcja ostrzegania o złym kierunku ruchu. System ten analizuje dane nawigacyjne, dostarczając informacji o sytuacjach niebezpiecznych i interweniując, gdy pojazd porusza się w złym kierunku na ulicach jednokierunkowych, rondach czy wjazdach na autostrady.

Nowa opcja dla modeli z serii BMW 3 i BMW 4: Wielofunkcyjny wyświetlacz.

Dostępna od marca 2017 roku nowa funkcja z zakresu technologii wyświetlania zapewni jeszcze bardziej intensywne wrażenia z jazdy dla kierowców samochodów z BMW serii 3 i BMW serii 4, wyposażonych w opcjonalny wielofunkcyjny wyświetlacz. W pełni cyfrowy kolorowy wyświetlacz TFT składa się z czarnego panelu w kokpicie, dostarczającego informacji związanych z prowadzeniem pojazdu i zaprojektowanego według indywidualnego projektu. Kolorystyka, sposób przedstawienia graficznego i wybór zawartości może różnić w zależności od trybu jazdy wybranego za pomocą przycisku Driving Experience Control.

W trybie COMFORT wyświetlacz zawiera konwencjonalny obraz czterech okrągłych tarcz wskaźników. Funkcja zbliżenia podkreśla prędkość jazdy i obroty silnika. W trybie ECO PRO nowe informacje dotyczące obecnego zużycia paliwa zastępują licznik obrotów. W trybie SPORT, bieżąca prędkość jest wyświetlana w formie cyfry zajmującej centralną część panelu, a wybrany bieg jest widoczny w środku obrotomierza.

 

Modele z BMW serii 6 wyposażone w charakterystyczne detale na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

Od wiosny 2017 roku, nowe i atrakcyjne elementy specjalnego wyposażenia będą również dostępne dla modeli BMW serii 6. Opcje przeznaczone są dla samochodów BMW serii 6 Coupe, BMW serii 6 Cabrio i BMW serii 6 Gran Coupe, podkreślają sportowy charakter tych trzech modeli klasy premium. Oferta dostępnych kolorów nadwozia zostanie rozszerzona o nowy lakier w kolorze Sonic Speed Blue metalik. W połączeniu z pakietem M Sports oferowane są nowe dwukolorowe, 20-calowe aluminiowe felgi M ze stopów lekkich, z charakterystycznym wzorem w kształcie litery M, a także ogumienie mieszane o dobrej charakterystyce pracy awaryjnej, jak i wykończenie wnętrza z włókna węglowego.

 

Wygoda, ekologia i ekonomia: Rozwiązanie ładowania cyfrowego dla samochodów BMW i i BMW iPerformance.

Marka BMW została pionierem w zakresie zrównoważonej mobilności indywidualnej, nie tylko dzięki przełomowym projektom pojazdów i technologii napędów, ale również wielu innowacyjnym usługom. Najnowszą innowacją w tej dziedzinie jest funkcja cyfrowego ładowania akumulatorów wysokiego napięcia wykorzystywanych w samochodach BMW i i BMW iPerformance. Grupa BMW została pierwszym producentem samochodów oferującym wygodny system, który pomaga kierowcy skorzystać z taryf dla energii elektrycznej lub dużego udziału indywidualnie wygenerowanej energii słonecznej przy procesie ładowania.

W celu osiągnięcia jak największej ekonomiczności pojazdu, usługa ładowania cyfrowego BMW bierze pod uwagę nie tylko taryfy zmieniające się dynamicznie w ciągu dnia, ale także te, które obejmują ustaloną najwyższą i najniższą cenę. W rezultacie można całkowicie naładować akumulator po korzystnych stawkach nocnych.

W połączeniu z nowym BMW í Wallbox Connect, usługa ładowania cyfrowego może również zoptymalizować wykorzystanie energii elektrycznej z własnego systemu fotowoltaicznego. W tym przypadku ilość lokalnie wytwarzanej energii słonecznej można przewidzieć na podstawie danych dotyczących wydajności systemu i aktualnej prognozy pogody. Przy użyciu tych danych możliwe jest również ustalenie proporcji energii słonecznej, która nie jest wykorzystana w domu w czasie produkcji i dlatego może być wykorzystywana do wyeliminowania emisji przy poruszaniu się. W efekcie, całkowicie elektryczne i hybrydowe pojazdy są zintegrowane z otoczeniem domowym i indywidualną koncepcja wykorzystania energii.

Usługa ładowania cyfrowego automatycznie ustala start i zakończenie każdego procesu ładowania w celu osiągnięcia jak najlepszej efektywności kosztowej lub maksymalnej proporcji zielonej energii. W ramach tego procesu, harmonogram ładowania zawsze gwarantuje, że pojazd jest całkowicie naładowany przed żądanym czasem odjazdu, a jego wnętrze jest w pełni klimatyzowane. Ta unikalna usługa stanowi integralną część systemu BMW ConnectedDrive, dostępnego dla wszystkich samochodów BMW i i BMW iPerformance.

 

Nowe obręcze ze stopów lekkich dla modeli BMW X5 i BMW X6.

Od wiosny 2017 roku, oferta dostępnego fabrycznie wyposażenia dodatkowego dla modeli BMW X5 i BMW X6 zostanie po raz pierwszy rozszerzona o 21-calowe alufelgi, wcześniej dostępne wyłącznie w ramach oryginalnych akcesoriów BMW. Dwukolorowe alufelgi M o podwójnej konstrukcji z polerowanych szprych są dostarczane z ogumieniem mieszanym o charakterystyce eksploatacji awaryjnej. Są one dostępne razem z pakietem M Sports dla wszystkich wariantów, z wyjątkiem modeli BMW X5 sDrive25d, BMW X5 xDrive25d oraz BMW X5 xDrive40e iPerformance.

 

BMW X5 M i BMW X6 M – teraz z pakietem nawigacyjnym ConnectedDrive w standardzie.

Z początkiem wiosny 2017 roku, zakres standardowego wyposażenia dla modeli BMW X5 M i BMW X6 M zostanie uzupełniony o pakiet nawigacyjny ConnectedDrive, wyposażony w funkcje łączności komórkowej i ładowania bezprzewodowego. Pakiet obejmuje system nawigacyjny Professional, uchwyt na smartfona umożliwiający indukcyjne ładowanie telefonu komórkowego, usługę RTTI z asystentem parkowania, usługę hotspot WiFi, ConnectedDrive, usługi Concierge i usługi zdalne.

Dodatkowe informacje na temat oficjalnych wartości zużycia paliwa, emisji CO2 oraz poboru energii elektrycznej przez nowe samochody osobowe zostały zawarte w poniższych wytycznych: „Leitfaden uber Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Wytyczne w zakresie zużycia paliwa, emisji CO2 i poboru energii elektrycznej dla nowych samochodów osobowych), dostępnych u każdego autoryzowanego sprzedawcy oraz od organizacji Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen i pod adresem http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html. LeitfadenCO2 (GuidelineCO2) (PDF ‒ 2,7 MB))

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie