Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

MUZYCZNA SCENA MINI – nowy cykl koncertów w Teatrze Syrena

Teatr Syrena rozpoczął współpracę z MINI. Efektem jest wspólny cykl koncertów pod nazwą Muzyczna Scena MINI.

MINI
·
Brands
·
Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~607,56 KB)

Teatr Syrena rozpoczął współpracę z MINI. Efektem jest wspólny cykl koncertów pod nazwą Muzyczna Scena MINI.

Podłożem współpracy Teatru Syrena i MINI są wspólne wartości: zamiłowanie do sztuki, wysoka jakość, pasja i silny związek z tradycją w połączeniu z innowacyjnymi projektami.

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej ‑ kameralnej i intymnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością. Podobnie jak w filozofii MINI, to doskonała okazja do indywidualnego przeżywania i dzielenia się z innymi radością płynącą ze swojej pasji.

 

Muzyczna Scena MINI to cykl koncertów skierowanych do publiczności otwartej na świat, świadomej i oczekującej wysokiej jakości przeżyć artystycznych. Jednocześnie niezobowiązująca forma koncertów powoduje wspaniałą atmosferę i radość ze wspólnego przeżywania emocji.

 

Na Muzycznej Scenie MINI będziemy gościć znakomitych muzyków ‑ przedstawicieli różnych kultur i stylów muzycznych. Właśnie ten tygiel kulturowy jest esencją nowoczesnego miasta, w którym tak mocno osadzony jest duch MINI. Marka współdzieli wartości osób kreatywnych i aktywnie pomaga kształtować kulturę miejską. W dobie eklektyzmu pozostajemy otwarci na nowe, ciekawe brzmienia, którymi zwykle możemy się nasycić tylko podczas dalekich podróży po świecie.

 

Rozpoczynamy projektem „Soul(fully) Jazzy – Tribute to Stevie Wonder” w wykonaniu Jnr’a Robinsona,  już 7.03 o godz. 19.00. Charyzmatyczny wokalista, dyrygent  z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, swing, gospel, RnB porwie publiczność niesamowitym głosem. Swoje korzenie artysta ma aż na Jamajce, dotychczas  współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z  afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich projektach. W Teatrze Syrena zagra piosenki Steviego Wondera - te znane, jak „I just call to say I love you” i te mniej znane, ale równie dynamiczne i piękne. Wieczór z Jnr’em Robinsonem będzie okazją dla wszystkich muzyków oraz ludzi kochających grać i śpiewać, by podążać za realizacją swoich marzeń i pasji. Po koncercie będzie można bowiem pomuzykować wspólnie z artystą i jego zespołem podczas jam session.

 

Dwa dni później przeniesiemy się do Argentyny, gdzie króluje tango. 9.03 o godz. 19.00, zapraszamy na koncert „Tangooo”. Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano zaprezentują muzykę, która podobnie jak MINI ma swoje korzenie głęboko w kulturze miasta. Będzie to tango w tzw.  southamerican urban style – eklektycznym stylu, gdzie improwizacja jazzowa łączy się z tradycją muzyki tango, słychać też elementy folku, czy funky. Mateusz Adamczyk (który na co dzień współpracuje z Kayah) swoją grą na skrzypcach nawiązuje do tradycji folkloru polskiego, podsyconego góralską wrażliwością. Diego Lezcano – Argentyńczyk z pochodzenia, muzyk podróżujący, koncertujący w najbardziej odległych zakątkach świata, z południowym temperamentem żywiołowo interpretuje muzykę tanga, bawiąc się  jej rytmem i zaskakując dynamizmem. Takie połączenie muzyków i dźwięków zapewnia niesamowitą atmosferę koncertu  i porusza najgłębsze skrywane w nas emocje.23 marca zapraszamy na koncert  „Chansons d’Amour”  w wykonaniu niezwykle wrażliwej i subtelnej francuskiej wokalistki Lydie Kotlinski. Lydie zabierze nas w retrospektywną podróż w czasie, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy udać się na chwilę do świata urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu. Podczas koncertu usłyszymy utwory Edith Piaf, Jacques’a Brel’a, Serge’a Gainsbourga, Cory Vaucaire, czy Léo Ferré. („Parlez-moi d’amour”, „La vie en rose”, “Le port d’Amsterdam”, “Couleur café”). Artystka zaśpiewa też utwór „Uciekaj moje serce”, który zaaranżowała wspólnie ze Stanisławem Soyką.  Artystka pięknie interpretuje teksty utworów, jej przekaz jest prawdziwy i szczery. Na scenie towarzyszą jej znakomici muzycy. Partnerem koncertu jest również Instytut Francuski.8 maja na Muzycznej Scenie MINI zagra Adam Bałdych – skrzypek i kompozytor. W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA.
Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Zgodnie z filozofią MINI artysta nie podąża utartymi schematami, a sam kształtuje swoją muzyczną drogę. Świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” – Ulrich Olshausen ‑ Frankfurter Allgemeine Zeitung  
„Bałdych nadaje swoim skrzypcom głos i emocjonalną siłę, której nie słyszano od dekad i wprowadza świeżość we współczesnej muzyce” - Allaboutjazz.com
„Mamy wreszcie nową - po Urbaniaku - gwiazdę jazzowych skrzypiec.”  - Gazeta Wyborcza/Duży Format

 

Więcej informacji na stronie: teatrsyrena.pl

Kontakt dla mediów:
Agata Sobierajska
Teatr Syrena
ul. Litewska 3
00-589 Warszawa
kom. 791 333 920
e-mail: a.sobierajska@teatrsyrena.pl

     

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:00 CST / 04:00 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie