Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Kolejny krok BMW Motorsport na drodze do Formuły E.

Monachium. W zespole MS Amlin Andretti wspieranym przez BMW Motorsport nabierają tempa przygotowania do rozgrywanego w Mexico City czwartego wyścigu w sezonie 2016/2017 Mistrzostw Formuły E FIA. Równocześnie kontynuowane są długofalowe plany mające na celu potencjalne wprowadzenie bolidów w sezonie 5. Obejmuje to formalną rejestrację jako producent Formuły E, który to krok został podjęty przez BMW. Rejestracja została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Samochodową (Fédération Internationale de l’Automobile – FIA).

BMW Motorsport
·
Formula E Championship
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~121,04 KB)
  
Photos(1x, ~2,43 MB)

Monachium. W zespole MS Amlin Andretti wspieranym przez BMW Motorsport nabierają tempa przygotowania do rozgrywanego w Mexico City czwartego wyścigu w sezonie 2016/2017 Mistrzostw Formuły E FIA. Równocześnie kontynuowane są długofalowe plany mające na celu potencjalne wprowadzenie bolidów w sezonie 5. Obejmuje to formalną rejestrację jako producent Formuły E, który to krok został podjęty przez BMW. Rejestracja została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Samochodową (Fédération Internationale de l’Automobile – FIA).

 

Planowane zwiększenie zaangażowania BMW i oraz BMW Motorsport w pierwszej serii wyścigów jednoosobowych samochodów w pełni elektrycznych jest elementem długofalowej globalnej strategii BMW Group w dziedzinie sportów motorowych. Firma BMW już wykonała kolejny krok w tym kierunku, podpisując na początku obecnego sezonu umowę o ścisłej współpracy z zespołem MS Amlin Andretti. Współpraca ta obejmuje wspólne prace na szczeblu inżynierskim oraz współużytkowanie zasobów. Kierowca fabryczny BMW Motorsport, António Félix da Costa, zasilił zespół MS Amlin Andretti.

 

- Od pierwszego sezonu Formuła E rozwija się w błyskawicznym tempie i obecnie jest uważana za prestiżową serię wyścigową – powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport. - BMW i aktywnie wnosi swój wkład jako oficjalny partner od samego początku, wywierając wpływ na serię. Inni producenci idą w jego ślady. Każda z zaangażowanych osób z radością uczestniczy w kolejnych aspektach sportowych i technologicznych Formuły E. Obecnie BMW planuje wzięcie udziału w rywalizacji z zespołem fabrycznym w sezonie 5. W tym celu musieliśmy zarejestrować się jako producent. Dokonaliśmy tego w wymaganym terminie.

 

Współpraca z zespołem dowodzonym przez amerykańską legendę wyścigów, Michaela Andrettiego, jak do tej pory ma same zalety. Została nawiązana ścisła wymiana pomysłów pomiędzy inżynierami w BMW i Andretti Formula E obejmująca zsynchronizowane procesy i nieustanny transfer wiedzy. Inżynierowie z firmy BMW Motorsport w Monachium rozpoczęli również prace rozwojowe nad układem napędowym Formuły E. – Jeszcze dużo pracy przed nami, ale podjęliśmy już pierwsze kroki – potwierdza Marquardt. – Jeżeli seria nadal będzie się tak rozwijać, chcemy być doskonale przygotowani do potencjalnego wprowadzenia naszych bolidów w sezonie 5.

 

BMW i jest oficjalnym partnerem (Official Vehicle Partner) Mistrzostw Formuły E FIA od pierwszego sezonu. BMW i8 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,1 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 49 g/km) jest wysokowydajnym, sprawnym samochodem bezpieczeństwa (Safety Car) w Formule E. BMW i3 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 12,9 kWh, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) jest samochodem lekarskim (Medical Car) i samochodem dyrektora wyścigu (Race Director Car). BMW X5 xDrive40e (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 3,3–3,4 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 77–78 g/km; wartości wg cyklu testowego UE i zależne od wybranego rozmiaru opon) spełnia funkcję samochodu ratunkowego (Rescue Car lub Extrication Car).

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie