Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Kolejny krok BMW Motorsport na drodze do Formuły E.

Monachium. W zespole MS Amlin Andretti wspieranym przez BMW Motorsport nabierają tempa przygotowania do rozgrywanego w Mexico City czwartego wyścigu w sezonie 2016/2017 Mistrzostw Formuły E FIA. Równocześnie kontynuowane są długofalowe plany mające na celu potencjalne wprowadzenie bolidów w sezonie 5. Obejmuje to formalną rejestrację jako producent Formuły E, który to krok został podjęty przez BMW. Rejestracja została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Samochodową (Fédération Internationale de l’Automobile – FIA).

BMW Motorsport
·
FIA Formula E
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~121,04 KB)
  
Photos(1x, ~2,43 MB)

Monachium. W zespole MS Amlin Andretti wspieranym przez BMW Motorsport nabierają tempa przygotowania do rozgrywanego w Mexico City czwartego wyścigu w sezonie 2016/2017 Mistrzostw Formuły E FIA. Równocześnie kontynuowane są długofalowe plany mające na celu potencjalne wprowadzenie bolidów w sezonie 5. Obejmuje to formalną rejestrację jako producent Formuły E, który to krok został podjęty przez BMW. Rejestracja została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Samochodową (Fédération Internationale de l’Automobile – FIA).

 

Planowane zwiększenie zaangażowania BMW i oraz BMW Motorsport w pierwszej serii wyścigów jednoosobowych samochodów w pełni elektrycznych jest elementem długofalowej globalnej strategii BMW Group w dziedzinie sportów motorowych. Firma BMW już wykonała kolejny krok w tym kierunku, podpisując na początku obecnego sezonu umowę o ścisłej współpracy z zespołem MS Amlin Andretti. Współpraca ta obejmuje wspólne prace na szczeblu inżynierskim oraz współużytkowanie zasobów. Kierowca fabryczny BMW Motorsport, António Félix da Costa, zasilił zespół MS Amlin Andretti.

 

- Od pierwszego sezonu Formuła E rozwija się w błyskawicznym tempie i obecnie jest uważana za prestiżową serię wyścigową – powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport. - BMW i aktywnie wnosi swój wkład jako oficjalny partner od samego początku, wywierając wpływ na serię. Inni producenci idą w jego ślady. Każda z zaangażowanych osób z radością uczestniczy w kolejnych aspektach sportowych i technologicznych Formuły E. Obecnie BMW planuje wzięcie udziału w rywalizacji z zespołem fabrycznym w sezonie 5. W tym celu musieliśmy zarejestrować się jako producent. Dokonaliśmy tego w wymaganym terminie.

 

Współpraca z zespołem dowodzonym przez amerykańską legendę wyścigów, Michaela Andrettiego, jak do tej pory ma same zalety. Została nawiązana ścisła wymiana pomysłów pomiędzy inżynierami w BMW i Andretti Formula E obejmująca zsynchronizowane procesy i nieustanny transfer wiedzy. Inżynierowie z firmy BMW Motorsport w Monachium rozpoczęli również prace rozwojowe nad układem napędowym Formuły E. – Jeszcze dużo pracy przed nami, ale podjęliśmy już pierwsze kroki – potwierdza Marquardt. – Jeżeli seria nadal będzie się tak rozwijać, chcemy być doskonale przygotowani do potencjalnego wprowadzenia naszych bolidów w sezonie 5.

 

BMW i jest oficjalnym partnerem (Official Vehicle Partner) Mistrzostw Formuły E FIA od pierwszego sezonu. BMW i8 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,1 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 49 g/km) jest wysokowydajnym, sprawnym samochodem bezpieczeństwa (Safety Car) w Formule E. BMW i3 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 12,9 kWh, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) jest samochodem lekarskim (Medical Car) i samochodem dyrektora wyścigu (Race Director Car). BMW X5 xDrive40e (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 3,3–3,4 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 77–78 g/km; wartości wg cyklu testowego UE i zależne od wybranego rozmiaru opon) spełnia funkcję samochodu ratunkowego (Rescue Car lub Extrication Car).

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL GENERAL MEETING 2018.

Munich, 17. May. Here you can see the transmission of the Annual General Meeting of BMW AG.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie