Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Elektryczna teraźniejszość motoryzacji na targach Motor Show w Poznaniu

Podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce BMW Group przedstawi oczekiwane w napięciu modele – BMW serii 5 iPerformance i hybrydowy wariant nowego MINI Countryman. Dodatkową atrakcją będą designerskie edycje BMW i3 i BMW i8 od Garage Italia Customs.

Motorsport Events
·
Jubileusz
·
Sprawy korporacyjne
·
Wydarzenia korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
Wystawy
·
BMW
·
Brands
·
MINI
·
BMW i
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~96,57 KB)
  
Photos(4x, ~18 MB)

Warszawa / Poznań. Motywem przewodnim tegorocznego stoiska BMW na targach Motor Show w Poznaniu jest zrównoważona mobilność. Z prawie 120 000 sprzedanych zelektryfikowanych samochodów BMW jest światowym liderem wśród marek premium. W ofercie znajduje się 8 modeli z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in.

 

W Poznaniu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć hybrydową wersje nowego BMW serii 5. To samochód, który wyznacza standardy w swojej klasie i stanowi synonim nowoczesnej limuzyny biznesowej. Nowy model stawia na elektryzującą radość z jazdy, a w połączeniu z napędem hybrydowym plug-in wybiega w przyszłość. W BMW 530e iPerformance kierowca ma do dyspozycji 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 135 kW (184 KM), silnik elektryczny o mocy 70 kW (95 KM) oraz wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 9,2 kWh. Zasięg na samym napędzie elektrycznym wynosi ok. 45 km, przy prędkości maksymalnej 140 km/h.

 

Odwiedzający będą mogli także zobaczyć BMW i3 oraz i8 w specjalnej edycji przygotowanej we współpracy z Garage Italia Customs. W wyniku tej kooperacji powstały samochody bazujące na aktualnych modelach BMW i, w przykuwającym wzrok kolorze CrossFade.

 

Na gamę prezentowanych samochodów BMW składać się będą także pozostałe samochody linii iPerformance. Na Motor Show w Poznaniu znajdą się zatem: BMW x5, BMW serii 3, BMW serii 2 Active Tourer oraz BMW serii 7. Wszystkie napędzane silnikami hybrydowymi plug-in.

  

Debiut hybrydowej wersji MINI Countryman

Podczas targów w Poznaniu przedpremierowo zostanie pokazany także nowy zelektryfikowany MINI Countryman. MINI Cooper S E Countryman ALL4 to pierwszy w historii brytyjskiej marki premium samochód z napędem hybrydowym plug-in. Można nim przejechać do 40 km używając tylko napędu elektrycznego, a dodatkowo jak przystało na MINI zapewni frajdę z dynamicznej jazdy.

 

MINI pokaże w Poznaniu także drugie, bardziej drapieżne oblicze. Dla fanów gokartowej frajdy z jazdy gratką będzie strefa John Cooper Works, czyli najbardziej sportowych wersji MINI. Najnowszy model w rodzinie to prezentowany w Poznaniu MINI Clubman w wersji John Cooper Works o mocy 231 KM, przyspieszające do setki w 6,3 sekundy. To największy wyczynowy model w historii marki MINI. Ta wersja nie tylko zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy podczas podróży, ale gwarantuje także większą przestronność i codzienną funkcjonalność.

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL GENERAL MEETING 2018.

Munich, 17. May. Here you can see the transmission of the Annual General Meeting of BMW AG.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie