Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

DWIE TWARZE MINI NA POZNAŃ MOTOR SHOW

Przedpremierowy pokaz nowej, hybrydowej wersji MINI Countryman oraz prezentacja najbardziej dynamicznej linii John Cooper Works – takie atrakcje szykuje MINI dla uczestników targów Motor Show w Poznaniu.

MINI
·
Brands
·
Sprawy korporacyjne
·
Wystawy
·
Sprzedaż i marketing
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~102,67 KB)
  
Photos(4x, ~11,79 MB)

Warszawa/ Poznań. Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu MINI przedpremierowo zaprezentuje pierwszy w historii model z napędem hybrydowym. MINI Cooper S E Countryman ALL4 to hybryda typu plug-in, która idealnie łączy sportową dynamikę i zwinność z przyjazną środowisku, niemal bezgłośną jazdą. Samochód pozwala na pokonanie do 40 km wyłącznie na napędzie elektrycznym, czyli bez lokalnej emisji CO2. Trzycylindrowy silnik benzynowy MINI TwinPower Turbo oraz synchroniczny silnik elektryczny oferować będą moc systemową 224 KM i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,8 s. Ponadto hybrydowy MINI Countryman dzięki napędowi na cztery koła ALL4 zapewnia doskonałą trakcję na nieutwardzonej czy śliskiej nawierzchni. MINI Cooper S E Countryman ALL4 to pierwszy krok w stronę elektryfikacji oferty MINI. W 2019 zadebiutuje w pełni elektryczny model, bazujący na technologii wykorzystywanej przez BMW w samochodach BMW i.

 

Podczas targów poznańskich, goście będą mogli również poznać bardziej drapieżną i dynamiczną linię MINI – John Cooper Works. Na wielbicieli ekstremalnych doznań czekać będzie nowy model MINI John Cooper Works Clubman z mocą 231 KM, osiągający prędkość 100 km/h w 6,3 sekundy. To obecnie największy sportowiec w ofercie MINI. W strefie John Cooper Works zaprezentowany zostanie także MINI John Cooper Works Cabrio, który debiutował na polskich drogach latem zeszłego roku. Ten przyspieszający w 6,5 sekundy do 100 km/h sportowy model dostarcza gokartowej frajdy z jazdy również w czasie podróży pod gołym niebem. Proces otwierania i zamykania miękkiego dachu odbywa się w pełni automatyczne i trwa 18 sekund, a można go wykonać również podczas jazdy z prędkością nieprzekraczającą 30 km/h.

 

W Poznaniu nie zabraknie także topowego wariantu klasycznego MINI Hatch. To najczęściej wybierany przedstawiciel rodziny John Cooper Works przez polskich klientów, którzy coraz chętniej wybierają auta tej brytyjskiej marki.

 

Rok 2016 był rekordowy dla MINI w Polsce. Wzrost o 38,6 proc. i 1573 rejestracje w ciągu 12 miesięcy minionego roku to najlepszy wynik w historii. Warto także podkreślić, że MINI jest najszybciej rosnącą marką ze wszystkich producentów, którzy sprzedali minimum 1000 samochodów.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie