Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Dla wszystkich, którzy chcą uciec od codzienności i mierzą wysoko: namiot dachowy AUTOHOME do nowego MINI Countryman

Auto przygotowane do wyruszenia na wyjątkowy wypoczynek w otoczeniu przyrody: najnowsza generacja wszechstronnych brytyjskich samochodów idealnie nadaje się do ucieczki od codziennej rutyny. Teraz oferuje również niecodzienne miejsce do spania.

MINI Countryman
·
Opcjonalne dodatki, akcesoria
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~299,18 KB)
  
Photos(22x, ~144,88 MB)
  
Videos(1x, ~240,18 MB)

Monachium. Nowy MINI Countryman budzi ducha przygody. Jego przestronne wnętrze pomieści pięć osób wraz z bagażem. Opcjonalnie dostępny jest z napędem na cztery koła ALL4. Najnowsza generacja wszechstronnych brytyjskich samochodów z segmentu premium jest doskonale przygotowana do wycieczek wykraczających poza granice miasta i asfaltowych nawierzchni. A gdyby zdarzyło się tak, że nie tylko droga, ale i dzień dobiegnie końca w trakcie podróży, znajdzie się również miejsce, gdzie można spontanicznie przenocować. Włoska specjalistyczna firma AUTOHOME wzbogaciła asortyment swoich produktów o namiot dachowy idealnie dopasowany zarówno do wyglądu nowego MINI Countryman, jak i aktualnego wzornictwa marki MINI.

 

Specjalna wersja namiotu dachowego AirTop została zaprojektowana we współpracy z zespołem projektowym MINI i jest obecnie dostępna bezpośrednio u producenta w kolorze czarnym lub białym, zgodnie z kontrastowymi kolorami dachu i nakładek na lusterka zewnętrzne nowego MINI Countryman. AUTOHOME ma ponad 50-letnie doświadczenie w opracowaniu i produkcji samochodowych namiotów dachowych. Produkty tej firmy są wykorzystywane zarówno w segmencie turystycznym, jak i podczas profesjonalnych wypraw.

 

W nowym MINI Countryman zamocowanie namiotu ułatwiają standardowe relingi dachowe. Umożliwiają one zastosowanie specyficznego dla danego modelu bagażnika dachowego – dostępnego w MINI Shop jako element oryginalnych akcesoriów MINI. Aby zamontować na tym bagażniku system mocowania namiotu dachowego wystarczy wykonać kilka prostych czynności, do których nie potrzeba narzędzi. Bagażnik zapewnia solidną bazę do zamocowania namiotu dachowego w sposób stabilny i bezpieczny przy użyciu stalowych zacisków wchodzących w skład zestawu.

 

Po złożeniu namiot dachowy jest niemal nie do odróżnienia od tradycyjnego pojemnika dachowego. Zoptymalizowane pod kątem właściwości aerodynamicznych linie jego obudowy z włókna szklanego zapewniają zmniejszenie oporu powietrza i hałasu powodowanego przez wiatr. Aby rozłożyć namiot, wystarczy zwolnić zatrzaski zabezpieczające – dwa z przodu i jeden z tyłu. Konstrukcja nośna namiotu zostaje wówczas automatycznie postawiona przy użyciu czterech sprężyn gazowych.

 

Wysokość wewnętrzna namiotu wynosi 94 cm. Dzięki stabilnemu pokryciu i ściankom zewnętrznym wykonanym ze specjalnej tkaniny wysokiej jakości namiot nie tylko chroni przed deszczem, ale również oferuje optymalne właściwości wentylacyjne oraz wysoki poziom izolacji cieplnej i akustycznej. Elementy składowe namiotu dachowego obejmują materac z pianki o wysokiej gęstości w bawełnianym pokrowcu, dwoje drzwi i dwa okna z suwakami, na wszystkich otworach drobnooczkowe siatki przeciw owadom, oświetlenie wewnętrzne LED zasilane bateriami, a także siatki na bagaż i kieszenie do przechowywania osobistych drobiazgów. We wchodzeniu na dach MINI Countryman pomocna jest solidna aluminiowa drabina.

 

Dzięki potężnemu silnikowi, napędowi na cztery koła ALL4 i dopuszczalnemu uciągowi wynoszącemu maks. 1800 kg nowy MINI Countryman nadaje się również do holowania przyczepy kempingowej. Jednak to namiot dachowy w doskonały sposób realizuje tradycyjną zasadę marki polegającą na uzyskiwaniu maksymalnej przestrzeni przy minimalnej powierzchni. Część sypialna dla tych wszystkich miłośników MINI, którzy chcą uciec od codzienności w ciągu dnia i potrzebują przestrzeni w nocy, ma długość 2,10 m i szerokość 1,30 m – to wystarczające wymiary na nocleg dla dwojga w plenerze. Podróżujący nowym MINI Countryman poczują się tam jak w domu bez względu na to, gdzie się znajdą. Na wsi, nad morzem czy w górach – wszędzie, gdzie nowy MINI Countryman podbija nieznane tereny, jego dach umożliwia rozbicie namiotu na najwyższym poziomie.

 

 

Szczegółowe informacje na temat oficjalnych wartości zużycia paliwa, oficjalnych szczegółowych wartości emisji CO2 oraz poboru mocy dla nowych samochodów, zob. dokument „Manual on fuel consumption, CO2 emissions and power consumption of new cars” dostępny we wszystkich punktach sprzedaży, w firmie Deutschen Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen oraz na stronie http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manual CO2 (PDF ‒ 2,7 MB)

 

 

Corporate Communications

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel trzech marek: BMW, MINI i Rolls-Royce, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe i w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2015 wyniósł ok. 9,22 mld EUR przy dochodach wynoszących 92,18 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 122 244 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Dlatego też integralną część strategii firmy stanowią: zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie