Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

REKORDOWA SPRZEDAŻ MINI W POLSCE W PIERWSZYM PÓŁROCZU 2017

Pierwsze półrocze 2017 roku było bardzo dobrym okresem dla MINI. W tym czasie polscy klienci zarejestrowali 911 samochodów brytyjskiej marki premium, co stanowi 32 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku. W zaledwie 4 miesiące od debiutu w salonach najpopularniejszym modelem okazał się MINI Countryman.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~302,8 KB)

Dynamiczny rozwój, rozbudowa portfolio o nowe propozycje, a także wyjątkowy charakter brytyjskiej marki premium pozwalają MINI czuć się pewnie na polskim rynku. Klienci cenią jej charakter, a także coraz częściej utożsamiają się ze stylem życia, jaki wpisany jest w DNA marki. Nie bez znaczenia pozostaje również kultowy status. To wszystko sprawia, że polscy konsumenci coraz chętniej sięgają po MINI.

Przebojowy MINI Countryman

Najbardziej popularny w pierwszym półroczu okazał się MINI Countryman, który znalazł aż 401 nabywców. Nowa wersja pięciodrzwiowego crossovera, który jest największym modelem w portfolio, zadebiutowała w polskich salonach w lutym i w zaledwie cztery miesiące podbiła serca klientów. Kluczowa okazała się wyjątkowa stylistyka, bogate wyposażenie i praktyczność. Do obecnych na rynku wersji benzynowych i napędzanych silnikiem diesela, w drugiej połowie roku dołączy MINI Countryman Cooper S E All4 – pierwsza hybryda plug-in w ofercie marki, co powinno dodatkowo zwiększyć zainteresowanie bestsellerem MINI.  

Na drugim miejscu uplasował się MINI Hatch w wersjach 3 i 5-cio drzwiowych, których łącznie zarejestrowano ponad 300 sztuk. Z kolei trzecim najpopularniejszym modelem marki okazał się obecny na rynku od 2015 roku MINI Clubman, który zanotował 172 rejestracje.

Klucz do sukcesu

Istotną rolę w sukcesie MINI odgrywa wyjątkowy charakter i dalece idąca możliwość personalizacji auta. Kierowca może dobrać specjalne grafiki dachowe, kolor lusterek, czy elementy wykończenia wnętrza. Alternatywnie może  zdecydować się na jeden z specjalnych modeli, jak np. MINI Seven czy MINI Carbon Pro Edition. Dzięki temu właściciele MINI mogą naprawdę wyróżnić się i poczuć się wyjątkowo.

„Wynik, jaki MINI osiągnęło w pierwszym półroczu 2017 roku bardzo nas cieszy, napawa wielkim optymizmem i zachęca do kontynuacji ciężkiej pracy. Potwierdza on również jak silnie nasza marka zadomowiła się w sercach Polaków” – komentuje Rafał Znyk, Head of MINI Poland. – „Wzbogacenie oferty najpopularniejszego w naszym portfolio MINI Countrymana o wersję plug-in hybrid na pewno przyciągnie do nas wielu nowych fanów. Osoby, dla których obok gokartowej frajdy z jazdy bliskie są także kwestie zrównoważonej mobilności będą mogły wybrać właśnie hybrydowego Countrymana” – dodaje.

Dla przedsiębiorców ceniących sobie styl MINI marka ma także specjalną ofertę biznesową. Wszystkie trzy najpopularniejsze modele marki dostępne są w wersjach Business Edition. Przykładowy koszt raty miesięcznej w ramach MINI Comfort Lease to 650 PLN netto dla modelu MINI Hatch Business Edition, a 850 PLN netto dla największego w rodzinie MINI Countryman Business Edition. Modele MINI są także dostępne ramach wynajmu długoterminowego Alphabet z ratą miesięczną zaczynającą się od 999 PLN netto.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie