Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW i ponownie z tytułem International Engine of the Year.

W konkursie na najlepszy silnik na świecie system napędu hybrydowego typu plug-in zastosowany w BMW i8 po raz trzeci z kolei pokonuje konkurencję w swojej klasie.

I12
·
Coupé
·
Projektowanie, koncepcje, studia
·
BMW i8 Coupé
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~153,33 KB)
  
Photos(3x, ~10,53 MB)

Monachium/Sttutgart. W konkursie na najlepszy silnik na świecie system napędu hybrydowego typu plug-in zastosowany w BMW i8 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,1 l / 100 km [134,5 mpg imp]*, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 49,0 g / km*) po raz trzeci z kolei pokonuje konkurencję w klasie silników o pojemności 1,4 do 1,8 l. Nagroda po raz kolejny dowodzi ogromnego potencjału wydajności pakietu Efficient Dynamics, który od 2007 r. umożliwia ciągłe zwiększanie przyjemności z jazdy, przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu zużycia paliwa i emisji.

 

Hybrydowy system napędowy typu plug-in zainstalowany w BMW i8 łączy w sobie wydajność samochodu sportowego z oszczędnością paliwa znacznie mniejszego modelu. Zastosowany w BMW i8 trzycylindrowy silnik spalinowy osiąga moc 170 kW/231 KM i napędza tylne koła, a silnik elektryczny o mocy 96 kW/131 KM pobiera energię z akumulatora litowo-jonowego, który może być ładowany z normalnego gwiazdka sieciowego i przekazuje taką moc na oś przednią. Ten dostosowany system hybrydowy typu plug-in, opracowany i wyprodukowany przez BMW Group, pozwala na przebycie 37 kilometrów w ramach cyklu testowego UE oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości rzędu 120 km/godz. na samym zasilaniu elektrycznym. Taki napęd na cztery koła gwarantuje dobrą przyczepność pojazdu, potężne przyspieszenie i aktywną dystrybucję mocy podczas dynamicznie pokonywanych zakrętów.

* Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 zostały obliczone w oparciu o cykl testowy UE.

 

Mocniejsza jednostka napędza tylne koła i wykorzystuje moc elektryczną z systemu hybrydowego do zapewnienia charakterystycznej radości z jazdy, jednocześnie gwarantując przełomowy poziom wydajności. Przyspieszenie od 0 do 100 km/godz. zajmuje zaledwie 4,4 sekundy, ale zużycie paliwa w cyklu mieszanym – obliczone w ramach cyklu testowego UE dla pojazdów hybrydowych typu plug-in – wynosi 2,1 litra na 100 km plus 11,9 kWh energii elektrycznej. To odpowiada emisji CO2 rzędu 49 gramów na kilometr.

 

Nagroda przyznawana jest od 1999 r. Od tego czasu silniki BMW odniosły aż 68 zwycięstw w swoich klasach pojemności oraz ogólnych zwycięstw. Każdego roku zespół ekspertów, w tym 58 dziennikarzy specjalizujących się w kwestiach motoryzacji z 31 krajów, wybiera najlepsze modele w wielu kategoriach. Laureaci otrzymali nagrody w środę, 21 czerwca 2017 r., podczas targów Engine Expo w Stuttgarcie.

* Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 zostały obliczone w oparciu o cykl testowy UE.

 

Dalsze informacje na temat oficjalnych danych dotyczących zużycia paliwa, określonych wartości emisji CO2 oraz zużycia energii elektrycznej dla nowych samochodów osobowych są zawarte w następujących wytycznych: „Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Wytyczne dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii elektrycznej dla nowych samochodów osobowych), które można uzyskać u wszystkich sprzedawców samochodów oraz od Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, a także pod adresem WWW http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie