Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW potwierdza udział w Mistrzostwach Formuły E FIA.

BMW jako oficjalny producent w piątym sezonie - Formuła E platformą dla mobilności jutra oraz laboratorium technologii dla BMW iNEXT i innych przyszłych generacji modeli BMW i.

BMW Motorsport
·
FIA Formula E
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~140,57 KB)
  
Photos(5x, ~12,89 MB)

Monachium. BMW nadaje elektromobilności wyścigowego tempa. Realizując oryginalne założenie na rok 2016 w ramach dostosowania strategii BMW Group w dziedzinie sportów motorowych, BMW weźmie udział w Mistrzostwach Formuły E FIA jako oficjalny producent w sezonie 5 (2018/19). Samochody, wyposażone w opracowany całkowicie na nowo układ napędowy BMW, będą prowadzone przez kierowców zespołu Andretti Formuły E jako zespół fabryczny BMW. BMW i Andretti wezmą udział we współzawodnictwie w ramach emocjonujących wyścigów rozgrywanych w centrach największych miast na całym świecie. Główną siłą napędową nowego BMW i Motorsport jest rozwój innowacyjnej technologii w dziedzinie elektromobilności, w której firma objęła wiodącą rolę w ciągu ostatniej dekady. Konsekwentne wdrażanie nowej strategii w dziedzinie sportów motorowych obejmuje również rozszerzenie tradycyjnej działalności BMW M Motorsport.

 

Projekt Formuły E zapewnia nieocenione tempo rozwoju w zakresie prac nad BMW iNEXT i nową generacją zaawansowanych modeli BMW i z napędem elektrycznym. Ci sami inżynierowie, którzy pracują nad elektromobilnością przyszłości dla potrzeb codziennego użytku, we współpracy z kolegami z BMW Motorsport podejmują także wyzwania związane ze środowiskiem. Zdobyte doświadczenie jest bezpośrednio wykorzystywane w rozwoju produkcji i opracowaniu kolejnych modeli BMW i.

 

Z punktu widzenia BMW czyni to Formułę E idealnym laboratorium rozwojowym dla powiązanej z produkcją technologii elektrycznego układu napędowego. – Dzięki naszemu zaangażowaniu w Formułę E, kierunkujemy nasze prace rozwojowe na zrównoważoną mobilność i zerowe emisje w branży motoryzacyjnej, jak również przyczyniamy się do postępów marki na drodze do BMW iNEXT – powiedział Klaus Fröhlich, członek zarządu ds. rozwoju BMW AG. – Projekt ten jest w pełni napędzany przez technologię. Wykorzystujemy Formułę E jako laboratorium rozwojowe funkcjonujące w jedynych w swoim rodzaju warunkach środowiska sportów motorowych, stawiającego specyficzne wymagania i oferującego unikalne możliwości. W BMW i Motorsport granice pomiędzy pracami rozwojowymi dotyczącymi produkcji i sportami motorowymi zacierają się w większym stopniu niż w przypadku jakiegokolwiek innego projektu. Rezultatem jest nowa jakość transferu technologicznego. Nie mamy wątpliwości, że BMW Group znacząco skorzysta dzięki doświadczeniu w dziedzinie elektrotechniki wyniesionemu z tego projektu.

 

Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport, powiedział: – Formuła E rozwinęła się fantastycznie jako seria wyścigowa, a będąc nowym projektem opartym na technologii jest idealnie dopasowana do BMW Group i BMW Motorsport. Przecieranie nowych szlaków i napędzanie innowacyjności – to wartości wspólne dla BMW i Formuły E. Ponieważ przykładamy dużą wagę do zademonstrowania naszej specjalistycznej wiedzy technologicznej, zdecydowanie zaangażowaliśmy się w ten projekt, co znalazło wyraz w zarejestrowaniu BMW AG jako oficjalnego producenta. Teraz musimy zmierzyć się z rosnącą konkurencją. Zmiany wymagane dla naszego zaangażowania wejdą w życie w piątym sezonie. Obejmują one m.in. wyeliminowanie konieczności zmiany samochodu w trakcie wyścigu. Już teraz w naszych pracach rozwojowych zauważamy, że koledzy z działów produkcji i sportów motorowych współpracują ze sobą w całkowicie nowy sposób. Owocuje to wspólnym wytyczaniem nowych szlaków w dziedzinie elektrycznych układów napędowych. W Formule E wykażemy się naszą wiedzą specjalistyczną w dziedzinie innowacji i sportowym duchem. Seria ta stanowi dla nas całkowicie nowe wyzwanie, które z radością podejmujemy wspólnie z zespołem Andretti Formuły E. Andretti to idealny partner dla tej misji. Tego nazwiska nie trzeba przedstawiać miłośnikom sportów motorowych na całym świecie. Nasza współpraca już teraz układa się bardzo dobrze i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wspólnych działań.

 

– Formuła E i BMW i po prostu świetnie do siebie pasują – powiedziała Hildegard Wortmann, starszy wiceprezes BMW ds. marki. – To całkowicie nowy rodzaj sportów motorowych, w ramach którego fani nie będą musieli udawać się specjalnie na tor wyścigowy, ponieważ wyścigi będą rozgrywane na ulicach ich miast. Formuła E już teraz pokazuje, jak emocjonująca, pasjonująca i fascynująca może być elektromobilność. Od samego początku byliśmy zaangażowani w Formułę E jako oficjalny partner samochodowy i pomagaliśmy kształtować tę serię. Teraz podejmujemy nowe wyzwanie w postaci faktycznego udziału w wyścigach. BMW i oraz Formuła E to dwoje pionierów nowej ery.

– Jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem naszego partnerstwa z BMW i oraz możliwością występowania w roli oficjalnego zespołu fabrycznego BMW Formuły E począwszy od sezonu 5 – powiedział Michael Andretti, dyrektor generalny Andretti Autosport i globalnej rodziny zespołów wyścigowych. – Trwająca współpraca pomiędzy BMW a zespołem Andretti Formuły E zapewniła solidny fundament dla udziału BMW jako oficjalnego producenta. Nie możemy się doczekać zastosowania w praktyce pierwszego w pełni elektrycznego układu napędowego BMW i rywalizacji w Mistrzostwach Formuły E. BMW jest liderem przyszłości motoryzacji dzięki linii BMW i oraz innowacjom w dziedzinie elektrycznej technologii samochodowej. Nie mógłbym sobie wymarzyć współpracy w ramach Formuły E z partnerem o większym prestiżu i większym znaczeniu historycznym.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie