Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW potwierdza udział w Mistrzostwach Formuły E FIA.

BMW jako oficjalny producent w piątym sezonie - Formuła E platformą dla mobilności jutra oraz laboratorium technologii dla BMW iNEXT i innych przyszłych generacji modeli BMW i.

BMW Motorsport
·
Formula E Championship
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 141,2 KB)
  
Photos(5x, 12,64 MB)

Monachium. BMW nadaje elektromobilności wyścigowego tempa. Realizując oryginalne założenie na rok 2016 w ramach dostosowania strategii BMW Group w dziedzinie sportów motorowych, BMW weźmie udział w Mistrzostwach Formuły E FIA jako oficjalny producent w sezonie 5 (2018/19). Samochody, wyposażone w opracowany całkowicie na nowo układ napędowy BMW, będą prowadzone przez kierowców zespołu Andretti Formuły E jako zespół fabryczny BMW. BMW i Andretti wezmą udział we współzawodnictwie w ramach emocjonujących wyścigów rozgrywanych w centrach największych miast na całym świecie. Główną siłą napędową nowego BMW i Motorsport jest rozwój innowacyjnej technologii w dziedzinie elektromobilności, w której firma objęła wiodącą rolę w ciągu ostatniej dekady. Konsekwentne wdrażanie nowej strategii w dziedzinie sportów motorowych obejmuje również rozszerzenie tradycyjnej działalności BMW M Motorsport.

 

Projekt Formuły E zapewnia nieocenione tempo rozwoju w zakresie prac nad BMW iNEXT i nową generacją zaawansowanych modeli BMW i z napędem elektrycznym. Ci sami inżynierowie, którzy pracują nad elektromobilnością przyszłości dla potrzeb codziennego użytku, we współpracy z kolegami z BMW Motorsport podejmują także wyzwania związane ze środowiskiem. Zdobyte doświadczenie jest bezpośrednio wykorzystywane w rozwoju produkcji i opracowaniu kolejnych modeli BMW i.

 

Z punktu widzenia BMW czyni to Formułę E idealnym laboratorium rozwojowym dla powiązanej z produkcją technologii elektrycznego układu napędowego. – Dzięki naszemu zaangażowaniu w Formułę E, kierunkujemy nasze prace rozwojowe na zrównoważoną mobilność i zerowe emisje w branży motoryzacyjnej, jak również przyczyniamy się do postępów marki na drodze do BMW iNEXT – powiedział Klaus Fröhlich, członek zarządu ds. rozwoju BMW AG. – Projekt ten jest w pełni napędzany przez technologię. Wykorzystujemy Formułę E jako laboratorium rozwojowe funkcjonujące w jedynych w swoim rodzaju warunkach środowiska sportów motorowych, stawiającego specyficzne wymagania i oferującego unikalne możliwości. W BMW i Motorsport granice pomiędzy pracami rozwojowymi dotyczącymi produkcji i sportami motorowymi zacierają się w większym stopniu niż w przypadku jakiegokolwiek innego projektu. Rezultatem jest nowa jakość transferu technologicznego. Nie mamy wątpliwości, że BMW Group znacząco skorzysta dzięki doświadczeniu w dziedzinie elektrotechniki wyniesionemu z tego projektu.

 

Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport, powiedział: – Formuła E rozwinęła się fantastycznie jako seria wyścigowa, a będąc nowym projektem opartym na technologii jest idealnie dopasowana do BMW Group i BMW Motorsport. Przecieranie nowych szlaków i napędzanie innowacyjności – to wartości wspólne dla BMW i Formuły E. Ponieważ przykładamy dużą wagę do zademonstrowania naszej specjalistycznej wiedzy technologicznej, zdecydowanie zaangażowaliśmy się w ten projekt, co znalazło wyraz w zarejestrowaniu BMW AG jako oficjalnego producenta. Teraz musimy zmierzyć się z rosnącą konkurencją. Zmiany wymagane dla naszego zaangażowania wejdą w życie w piątym sezonie. Obejmują one m.in. wyeliminowanie konieczności zmiany samochodu w trakcie wyścigu. Już teraz w naszych pracach rozwojowych zauważamy, że koledzy z działów produkcji i sportów motorowych współpracują ze sobą w całkowicie nowy sposób. Owocuje to wspólnym wytyczaniem nowych szlaków w dziedzinie elektrycznych układów napędowych. W Formule E wykażemy się naszą wiedzą specjalistyczną w dziedzinie innowacji i sportowym duchem. Seria ta stanowi dla nas całkowicie nowe wyzwanie, które z radością podejmujemy wspólnie z zespołem Andretti Formuły E. Andretti to idealny partner dla tej misji. Tego nazwiska nie trzeba przedstawiać miłośnikom sportów motorowych na całym świecie. Nasza współpraca już teraz układa się bardzo dobrze i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wspólnych działań.

 

– Formuła E i BMW i po prostu świetnie do siebie pasują – powiedziała Hildegard Wortmann, starszy wiceprezes BMW ds. marki. – To całkowicie nowy rodzaj sportów motorowych, w ramach którego fani nie będą musieli udawać się specjalnie na tor wyścigowy, ponieważ wyścigi będą rozgrywane na ulicach ich miast. Formuła E już teraz pokazuje, jak emocjonująca, pasjonująca i fascynująca może być elektromobilność. Od samego początku byliśmy zaangażowani w Formułę E jako oficjalny partner samochodowy i pomagaliśmy kształtować tę serię. Teraz podejmujemy nowe wyzwanie w postaci faktycznego udziału w wyścigach. BMW i oraz Formuła E to dwoje pionierów nowej ery.

– Jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem naszego partnerstwa z BMW i oraz możliwością występowania w roli oficjalnego zespołu fabrycznego BMW Formuły E począwszy od sezonu 5 – powiedział Michael Andretti, dyrektor generalny Andretti Autosport i globalnej rodziny zespołów wyścigowych. – Trwająca współpraca pomiędzy BMW a zespołem Andretti Formuły E zapewniła solidny fundament dla udziału BMW jako oficjalnego producenta. Nie możemy się doczekać zastosowania w praktyce pierwszego w pełni elektrycznego układu napędowego BMW i rywalizacji w Mistrzostwach Formuły E. BMW jest liderem przyszłości motoryzacji dzięki linii BMW i oraz innowacjom w dziedzinie elektrycznej technologii samochodowej. Nie mógłbym sobie wymarzyć współpracy w ramach Formuły E z partnerem o większym prestiżu i większym znaczeniu historycznym.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie