Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

W pierwszym półroczu 2017 roku BMW Group Polska kontynuuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży.

Sukces rynkowy kluczowych premier: nowe BMW serii 5 notuje blisko 1400 rejestracji, a nowe MINI Countryman staje się najpopularniejszym modelem w portfolio marki.

Sprawy korporacyjne
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Sprzedaż i marketing
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~117,78 KB)

Warszawa. Po pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku BMW Group Polska zanotowała rekordowe wyniki rejestracji, a tym samym umocniła wieloletnią pozycję lidera w segmencie premium w Polsce. Marka BMW osiągnęła imponującą liczbę 7233 rejestracji, o 26 proc. wyższą niż w analogicznym okresie 2016 r.

Marka MINI odnotowała rekordowy wynik 911 zarejestrowanych samochodów, co przełożyło się na 32 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku.

W pierwszej połowie roku zarejestrowano 970 motocykli BMW, co oznacza wzrost o blisko 23 proc. BMW Motorrad umocniło się także na pozycji lidera w segmencie powyżej 500 cm3 osiągając ponad 27 proc. udział w rynku.

 

Nowe BMW seri 5 z 1396 rejestracjami stało się nie tylko najpopularniejszym modelem w gamie BMW, ale także liderem w segmencie limuzyn premium w Polsce.  Dostępne od lutego br. siódme wcielenie kultowej limuzyny BMW oferuje nie tylko znakomitą radość z jazdy, komfort i wygodę, ale także innowacyjny system operacyjny, dzięki któremu model ten jest kolejnym krokiem na drodze do zautomatyzowanej jazdy. Do oferty dołączyła właśnie wersja Touring, a tym samym BMW serii 5 jest dobrze przygotowane na zmagania rynkowe w drugiej połowie roku.

 

BMW seri 7 pozostaje liderem w swojej klasie. Po udanym roku 2016, do końca czerwca 2017 ten topowy model BMW odnotował 311 rejestracji.  Dzięki portfolio poszerzonemu m.in. o modele hybrydowe typu plug-in 740e / 740Le iPerformance, wersję z najbardziej wydajnym silnikiem wysokoprężnym 750d, a także model M760Li xDrive wyposażony w silnik V12, BMW serii 7 pozostaje nie tylko najlepiej sprzedającą się, ale także najbardziej innowacyjną luksusową limuzyną na rynku.

 

BMW nadaje kierunek zmian w sektorze motoryzacyjnym, także pod względem zrównoważonej mobilności. Elektryczne BMW i3 odnotowało w Polsce 62 rejestracje w pierwszej połowie roku, prawie dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jest to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w naszym kraju, co dowodzi, że auta z takim napędem mogą być niezawodnym i wygodnym środkiem transportu w miastach. Dostępność modelu z baterią o pojemności 94Ah zwiększającą zasięg o 50 proc. oraz rozbudowana sieć dealerów znalazły odzwierciedlenie w rekordowej liczbie rejestracji. Dzięki szerokiej gamie modeli hybrydowych typu plug-in pod nazwą iPerformance, BMW oferuje atrakcyjne portfolio zelektryfikowanych samochodów premium.

 

BMW serii 3 również odnotowało solidny wzrost, z 1176 rejestracjami między styczniem a czerwcem 2017 roku stając się drugim pod względem popularności modelem bawarskiej marki. Modele serii X pozostają niezmiennie popularne wśród polskich klientów. Tradycyjnie BMW X5 zdobyło serca największej części polskich klientów i zanotowało 882 rejestracje. BMW X3, mimo planowanego na jesień debiutu nowej generacji, z 750 rejestracjami nadal jest jednym z najbardziej popularnych samochodów w ofercie BMW.

 

Samochody spod znaku „M” po raz kolejny odcisnęły sportowe piętno na najbardziej emocjonalnym segmencie rynku samochodowego. Od M2 Coupe do M6, marka oferuje wiele modeli dla wielbicieli dużej mocy i szybkiej jazdy. Z liczbą 163 rejestracji sportowa submarka BMW odnotowała 77 proc. wzrost.

 

MINI także może uznać pierwszą połowę roku jako wyjątkowo dobrą. Dzięki 911 rejestracjom marka odnotowała 32 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku. Te imponujące rezultaty związane są z odświeżonym portfolio marki, a także ciepło przyjętym nowym modelem MINI Countryman, tradycyjnie wysoko cenionym przez polskich klientów. Dzięki 401 rejestracjom to funkcjonalne MINI stało się najbardziej popularnym modelem marki. Debiutujący niedawno hybrydowy Countryman Cooper S E All4 to pierwszy częściowo zelektryfikowany model MINI na rynku. Zainteresuje on klientów, którzy doceniają zarówno zrównoważoną, jak i stylową mobilność.

 

BMW Motorrad

BMW Motorrad świętuje przywództwo w segmencie motocykli o pojemności ponad 500 cm³ z 970 rejestracjami, które przełożyły się na 22,6 proc. wzrostu. Rok 2017 obfituje w atrakcyjne nowości: bagger K 1600 B, wyczynowe BMW HP4 Race, a już niedługo elektryczny skuter C Evolution oraz model G310 GS.

 

Pierwsza połowa br. to także czas znaczącego rozwoju sieci dealerskiej w Polsce. Do rodziny salonów BMW Group dołączyły Auto Centrum Sikora w Opolu, Premium Arena w Kaliszu oraz Inchape w Poznaniu. Polska sieć dealerska składa się obecnie z 30 salonów BMW oraz 11 salonów MINI. 

 

"To przyjemność potwierdzić, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku modele oferowane przez BMW Group były najpopularniejsze w segmencie samochodów premium w Polsce. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu naszych dealerów umocniliśmy swoją pozycję na lokalnym rynku, którego BMW Group jest liderem konsekwentnie od 2010 roku.” - komentuje Baudouin Denis, Dyrektor Generalny BMW Group Polska. – „Jesteśmy przekonani, że nasza jasno określona wizja dobrze przygotowuje nas na przyszłość: dążymy do tego, aby mobilność stała się elektryczna, autonomiczna, współdzielona i połączona. W nadchodzących miesiącach i latach będziemy stale wprowadzać nowe rozwiązania, aby sprostać wymaganiom polskiego rynku. W 2017 i 2018 roku zamierzamy wprowadzić ponad 40 nowych i odświeżonych modeli naszych trzech marek premium.”

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel czterech marek: BMW, MINI, Rolls-Royce oraz BMW Motorrad, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe oraz w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł ok. 9,67 mld EUR przy dochodach wynoszących 94,16 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2016 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 124 729 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Integralną część strategii firmy stanowią zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie