Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Przyszłość nadchodzi teraz.

BMW Group na targach IAA 2017

G01
·
G32
·
F90
·
I01
·
Automotive
·
BMW Motorsport
·
Sport
·
Motorsport Cars
·
Projektowanie, koncepcje, studia
·
Seria 7
·
Z4
·
X3
·
Seria 6
·
Gran Turismo
·
Samochody M
·
M5
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~128,61 KB)
  
Photos(111x, ~914,47 MB)
  
Videos(6x, ~-1758180352 B)

 Monachium. Definiowanie mobilności na nowo i kwestionowanie status quo - to misja BMW Group. Szybko zmieniające się potrzeby w świecie mobilności wymagają zdecydowanych działań kształtujących przyszłość.

Podczas odbywających się w dniach od 14 do 24 września międzynarodowych targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie mottem ekspozycji BMW Group będzie: „Przyszłość nadchodzi teraz”. Stoisko o powierzchni 10.500 m² w hali 11 będzie obejmować spektrum tematów – od BMW i oraz najnowszych produktów z segmentu luksusowego po BMW M, MINI i BMW Motorrad. Zostaną zaprezentowane także najnowsze dokonania w dziedzinie usług mobilności.

Centralne miejsce ekspozycji zajmować będzie marka BMW. Będzie ona prezentowana w otoczeniu dynamicznej architektury stoiska. Ten „świat doświadczeń” będzie ucieleśniać dynamizm i radość BMW, jak zostało to określone w strategii marki. Najważniejszym elementem wydarzenia będzie kolisty tor Vision Loop o długości 150 metrów z trybuną na 550 osób. Codziennie zmieniający się kontekst dynamiki jazdy i multimediów będzie zapewniać scenerię dla 14 pokazów koncentrujących się na segmencie luksusowym, marce BMW M, BMW serii X3 oraz przyszłości.

Vision Loop będzie również gościć dziennikarzy podczas konferencji prasowej BMW Group, zaplanowanej na wtorek 12 września 2017 roku o godz. 8:30. Będzie to jednocześnie oficjalne otwarcie stoiska BMW Group na targach IAA.

W okresie poprzedzającym część handlową targów, wieczorem 10 września, Vision Loop będzie sceną dla przedpremierowego pokazu przyszłych scenariuszy mobilności, czyli finału konkursu NextVisionaries (www.nextvisionaries.com), którego gospodarzami będą wspólnie BMW i oraz TED.

– Na targach IAA 2017 zaprezentujemy wizualizację marki BMW w postaci serii kluczowych „opowieści marki” w nowej, zmienionej formie. BMW i – jako typowy pionier – przedstawi opowieść o wizjonerskiej mobilności (Story of Visionary Mobility), zgłębiającą rozwiązania elektryczne, jazdę autonomiczną i usługi mobilności jako obszary innowacji. Marka BMW zaprezentuje opowieść o progresywnym luksusie (Story of Progressive Luxury) – nowy, pierwszorzędny pokaz ofensywy modeli marki w segmencie luksusowym. BMW M opowie o ekscytującym sportowym charakterze (Story of Thrilling Sportiness), który da się wyraźnie odczuć dzięki pokazowi w Vision Loop. Nie mogę na razie podać wszystkich szczegółów, ale mogę powiedzieć, że podczas targów IAA będzie można doświadczyć mocy naszej innowacyjności – powiedział Hildegard Wortmann, starszy wiceprezes BMW ds. marki.

Odwiedzający IAA będą również mogli być świadkami wielu światowych premier, m.in. nowego BMW X3 oraz BMW serii 6 Gran Turismo, a także zapoznać się z całą gamą modelową.

Oferta klasy luksusowej BMW zostanie zaprezentowana na tle współczesnej, ponadczasowej architektury w połączeniu z wybranymi materiałami i wielkoformatowymi szklanymi kurtynami w celu stworzenia nowego i niezależnego wizerunku i doświadczenia komunikującego nowe rozumienie progresywnego luksusu.

 

BMW i pojawi się na scenie z prezentacją wizjonerskiej mobilności. Przenosząc przyszłość do teraźniejszości, zaprezentuje modele BMW iPerformance we własnej, wydzielonej strefie stoiska. Dzięki autentycznym, miejskim materiałom produkty te będą kontrastować z otoczeniem, a pionierski duch marki BMW i stanie się zarówno widoczny, jak i emocjonalnie odczuwalny. Doznania zwiedzających będą dodatkowo zintensyfikowane przez stanowiska ekspozycyjne odtwarzające interaktywne światła i atmosferę miasta, a także wielkoformatowe ekrany i szklane wyspy.

Wszystko to będzie idealnie wpisywać się w kluczowy przekaz ekspozycji BMW Group: „Przyszłość nadchodzi teraz”, który jest jednoznacznym wyrażeniem przewodniej roli BMW Group w dziedzinie mobilności elektrycznej. Do października 2016 roku BMW Group sprzedała łącznie ponad 100.000 samochodów elektrycznych. Wynik ten zostanie wyrównany w samym tylko 2017 roku, gdy kolejne 100.000 wyruszy na drogi i ulice.

BMW Group oferuje obecnie szerszy asortyment zelektryfikowanych samochodów niż jakikolwiek inny producent w segmencie premium: BMW i3, BMW i8 oraz wersje hybrydowe plug-in iPerformance modeli BMW serii 2, BMW serii 3, BMW serii 5, BMW serii 7 oraz rodziny X.

 

Usługi mobilności BMW: inteligencja i łączność.

14-metrowa instalacja ścienna zabierze odwiedzających targi w jedyną w swoim rodzaju, interaktywną podróż po świecie usług BMW. Począwszy od BMW Connected, trasa będzie wiodła przez Digital Energy Solutions i Digital Charging Services, a także obejmie asortyment usług Now; DriveNow, ChargeNow i ParkNow zostaną zaprezentowane na oddzielnym stanowisku.

W strefie światowych premier, gdzie prezentowane jest BMW serii 6 Gran Turismo, zwiedzający mogą odbyć wirtualną podróż po osiągnięciach techniki – od systemów wspomagających kierowcę po jazdę autonomiczną. Ich przewodnikiem będzie mierzący sześć metrów BMW Personal Copilot.

 

BMW M. Napędzane perfekcją, dążące do najwyższych osiągów. Misja BMW M jest jasno określona. Podczas tegorocznych targów IAA M – najmocniejsza litera świata – zaprezentuje łącznie osiem pojazdów. W tej strefie przestrzeni wystawienniczej wielkoformatowa ściana złożona z diod LED, pulsujące listwy świetlne i czerwone, odblaskowe powierzchnie będą wzmacniać dynamizm i atmosferę, które czynią markę M tak fascynującą. Bogaty asortyment samochodów BMW M uzupełnią modele M Performance.

Obecność marki MINI na IAA 2017 będzie obejmować otwarty i kuszący pokaz. Zgodnie z duchem czasu i stylem życia MINI architektura w stylu industrialnym w tej strefie stoiska będzie przywoływać scenerię miejską, która czeka na odkrycie. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z różnorodnością marki ucieleśnianą przez pięć modeli MINI: MINI 3-drzwiowe, MINI 5-drzwiowe, MINI Cabrio, MINI Clubman i MINI Countryman.

Odwiedzający zostaną zaproszeni m.in. do budki z koktajlami, takiej samej, jaką można znaleźć na ulicznym festynie. Zlokalizowana w strefie MINI Cabrio będzie serwować gościom zdrowe napoje podczas zwiedzania ekspozycji MINI. Całkowicie MINI, całkowicie kulturalnie i całkowicie w zgodzie z duchem naszych czasów – górna kondygnacja strefy MINI będzie mieścić jeszcze jedną ciekawą atrakcję. To właśnie tutaj – w strefie MINI Clubman – zakład fryzjerski będzie oferować panom odwiedzającym ekspozycję 30-minutową sesję stylizacji i pielęgnacji, bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę.

 

Niech życie stanie się przejażdżką – marka BMW Motorrad. Ekspozycja BMW Motorrad będzie obejmować łącznie pięć modeli seryjnych oraz Concept Link, co będzie stanowić kolejne zwiększenie liczby eksponatów w porównaniu z IAA 2015 i podkreślać globalny sukces marki w tym segmencie. Tłem prezentacji będzie duża ściana ze stali Corten w prawdziwym stylu BMW Motorrad, obejmująca również instalację złożoną z elementów pochodzących z asortymentu akcesoriów BMW Motorrad.

Strefy relaksu BMW Lounge. Strefy relaksu BMW Group Lounge, BMW VIP Lounge i BMW Security Lounge oferują osobom, które chcą porozmawiać o samochodach, wybór jednej z trzech eleganckich lokalizacji. Strefy relaksu BMW Group i BMW VIP Lounge, z widokiem na centralny plac, będą prezentować spektakularne widoki platformy aktywnej jazdy, gdzie obiecywana przez markę „czysta radość z jazdy” będzie realizowana na coraz to inne sposoby.

Targi IAA 2017 będą przedstawiać imponujący, emocjonujący i oszałamiający pokaz atrakcji. Ale ponieważ nadal koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju, tegoroczne stoisko będzie wykorzystywać materiały nadające się do ponownego użytku w znacznie większym stopniu niż miało to miejsce do tej pory.

 

BMW i spotyka TED na stoisku BMW Group.

Zanim rozpocznie się część handlowa IAA, stoisko BMW Group będzie scenerią wyjątkowego wydarzenia. Wiosną 2017 roku BMW i połączyło siły ze znaną na całym świecie platformą dla postępowych myślicieli TED (www.ted.com) w celu zorganizowania konkursu NextVisionaries. 10 września wspólnie zaprezentują finalistów konkursu wspierającego pionierskich myślicieli poszukujących platformy na arenie międzynarodowej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wizjonerzy, stratedzy i liderzy innowacji z całego świata zostali zaproszeni do zgłaszania pomysłów z zakresu mobilnośi przyszłości. Podczas targów IAA finaliści konkursu zaprezentują swoje pomysły prestiżowemu jury i 500 zaproszonym gościom.

– Marka BMW i demonstruje swojego pionierskiego ducha jako lider innowacji od samego początku tego projektu dziesięć lat temu. Jest to duch, który jednoczy społeczność BMW i oraz TED. To jedyne w swoim rodzaju partnerstwo daje liderom innowacji, którzy mają inspirujące wizje mobilności przyszłości, możliwość przedstawienia ich szerokiej publiczności – wyjaśnia Hildegard Wortmann, starszy wiceprezes BMW ds. marki.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie