Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Zrównoważona mobilność od BMW Group: nowe BMW i3 oraz BMW i3s.

BMW Group jako lider elektromobilności w klasie premium kreuje przyszłość motoryzacji. Do 2025 roku koncern planuje oferować 25 zelektryfikowanych modeli, w tym 12 w pełni elektrycznych. A już od połowy listopada na rynku dostępne jest udoskonalone BMW i3, lider w segmencie samochodów elektrycznych w Polsce. Równocześnie swoją premierę ma nowy wariant BMW i3s, oferujący większą dynamikę jazdy.

BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~123,64 KB)
  
Photos(1x, ~11,35 MB)

Warszawa. BMW i3 jest najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w segmencie pojazdów kompaktowych klasy premium w Polsce. Nieprzerwanie od 2014 r. pozostaje również liderem swojego segmentu na świecie. Jest znany na całym świecie jako symbol radości z jazdy, ekologicznego podejścia oraz inteligentnych funkcji łączności w środowisku miejskim. Równolegle z rynkową premierą udoskonalonej wersji i3, swój debiut ma nowy wariant modelowy - BMW i3s. Charakteryzuje go większa moc, która pozwala na zauważalnie większą dynamikę jazdy przy jednoczesnym zachowaniu zerowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Rynkowy sukces BMW i3, którego 100-tysięczny egzemplarz zjechał z taśmy montażowej w fabryce w Lipsku w tym roku, jest potwierdzeniem strategii firmy, której jednym z filarów jest rozwój technologii oraz wprowadzanie na rynek pojazdów elektrycznych. Oprócz stałego rozwoju i opracowywania nowych modeli, firma realizuje również szereg innych działań. W Polsce BMW Group współpracuje z firmą carsharing 4Mobility oferującą wypożyczanie pojazdów z zerową emisją na minuty, zaangażowała się także w działania mające na celu odmłodzenie floty pojazdów poruszających się po polskich drogach. W ramach programu EcoBonus, możliwe jest otrzymanie dopłaty w wysokości do 17 000 zł brutto przy zakupie modelu marek BMW i MINI o emisji mniejszej niż 130g CO2/km. Obydwa świeżo zaprezentowane BMW i3 oraz BMW i3s spełniają to kryterium. Tym samym BMW Group wpisuje się w założenia przyjętego w tym roku przez polski Rząd planu rozwoju elektromobilności,

 

Nowe oblicze sportowej elegancji.

Nowe modele BMW i3 łączą jakość klasy premium ze zrównoważoną mobilnością. Dzięki technologii BMW eDrive kierowcy mogą cieszyć się bezemisyjną jazdą oraz błyskawicznym dostępem do mocy. Dodatkowo gwarantuje ona wydajne zużycie energii oraz optymalizację zasięgu, które wpływają na komfort codziennego użytkowania samochodu. BMW i3 oraz i3s wyposażone są w wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 94 Ah lub 33 kWh. Opcjonalnie możliwe jest zamówienie samochodu z silnikiem pomocniczym, tzw. Range Extender, który zwiększa zasięg pojazdu. Sportową elegancję nowych modeli BMW i podkreślają również zmodyfikowane elementy stylistyczne zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i we wnętrzu.

 

Przyszłość należy do zrównoważonej mobilności.

BMW Group oferuje szeroką gamę zelektryfikowanych modeli. Obok w pełni elektrycznych BMW i3 oraz i3s, należą do niej także auta hybrydowe typu plug-in: BMW i8 - od 2014 roku najlepiej sprzedający się sportowy samochód z napędem hybrydowym, gama modeli hybrydowych BMW iPerformance oraz wprowadzony na rynek w tym roku MINI Cooper S E Countryman ALL4.

 

Stawiając zrównoważoną mobilność jako priorytet, BMW Group do 2025 roku zamierza oferować łącznie 25 zelektryfikowanych modeli, w tym 12 wyposażonych w napęd w pełni elektryczny. Na rok 2018 planowana jest premiera BMW i8 Roadster, rok później rozpocznie się produkcja elektrycznego MINI, a w 2020 roku pojawi się całkowicie elektryczne BMW X3. Z kolei na 2021 rok będzie należał do najbardziej zaawansowanego technologicznie modelu: elektrycznego BMW iNEXT.

 

BMW Group zajmuje czołową pozycję na świecie pod kątem zarejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku 11 proc. wszystkich rejestracji tego typu pojazdów na świecie, stanowiły samochody marek BMW Group. Biorąc pod uwagę rynek europejski, udział ten był jeszcze większy i sięgnął 21 proc. Tylko do września br. liczba sprzedanych samochodów BMW Group z zero- i niskoemisyjnym napędem przekroczyła całkowity wolumen z 2016 roku, a w 2017 roku koncern planuje sprzedaż 100 000 zelektryfikowanych samochodów.
W Polsce BMW i3 w pierwszej połowie 2017 roku model zajmowało pozycję lidera
w segmencie z 40 proc. udziałem w rynku, udowadniając, że auto z bezemisyjnym napędem może być doskonałym środkiem transportu w mieście.

 

Więcej informacji o nowym BMW i3 oraz nowym BMW i3s znajduje się na stronie: https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0274182PL/nowe-bmw-i3-nowe-bmw-i3s

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, właściciel czterech marek: BMW, MINI, Rolls-Royce oraz BMW Motorrad, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe oraz w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł ok. 9,67 mld EUR przy dochodach wynoszących 94,16 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2016 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 124 729 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Integralną część strategii firmy stanowią zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie