Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Group Polska partnerem czołowych instytucji kultury w Polsce.

BMW Group Polska nawiązała współpracę z sześcioma wybitnymi ośrodkami kultury w Polsce: Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Operą Nova w Bydgoszczy, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Marka kontynuuje także wieloletnią współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
Product Placement
·
Kultura
·
Art Car
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~82,43 KB)

Warszawa. Zaangażowanie w kulturę i sztukę to jeden z najważniejszych elementów strategii BMW Group. W ciągu niemal 50 lat firma zainicjowała i włączyła się w ponad 100 projektów współpracy kulturalnej na całym świecie. BMW Group kładzie szczególny nacisk na inicjowanie i wspieranie długofalowych projektów z dziedzin takich jak sztuka współczesna, muzyka klasyczna i jazz oraz architektura i wzornictwo. BMW i kulturę łączy wiele – kreatywność, wolność oraz dążenie do doskonałości. W Polsce BMW Group współpracuje z najbardziej prestiżowymi instytucjami, wspierając ich działalność.

 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie słynie nie tylko z tworzenia nowej jakości życia artystycznego, ale także niezwykłej architektury. Budynek filharmonii został doceniony m.in. w konkursie im. Miesa van der Rohe 2015 – było to pierwsze w historii zwycięstwo Polski w tym najważniejszym w Europie konkursie architektonicznym. Równie imponująco prezentują się przestrzenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jej zespół współpracował z jednymi z największych kompozytorów drugiej połowy XX wieku, m.in. Witoldem Lutosławskim i Krzysztofem Pendereckim, prezentując pierwsze wykonania ich dzieł.

 

Ogromny wpływ na rozwój kultury w Polsce ma także Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Organizuje działalność aż jedenastu zespołów instrumentalnych i wokalnych. Placówka była także jednym z najważniejszych podmiotów zaangażowanych w powstanie programu Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

 

BMW Group Polska wspiera również największą organizację artystyczną Kujaw i Pomorza, czyli Operę Nova w Bydgoszczy. Instytucja od ponad dwudziestu lat jest organizatorem Bydgoskiego Festiwalu Operowego, goszczącego znakomite kompanie baletowe i operowe z Europy, Ameryki i Azji. Partnerem firmy jest także Centrum Spotkania Kultur, czyli największa placówka kulturalna na Lubelszczyźnie, zapewniająca unikalną możliwość obcowania z wieloma dyscyplinami sztuki – od architektury, po teatr i muzykę jazzową. Z kolei Muzeum Łazienki Królewskie jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najbardziej imponujących w Europie. Dawna letnia rezydencja króla Stanisława Augusta zachwyca zielenią i architekturą. To jedyne miejsce, o którym można powiedzieć, że jest sercem nie tylko Warszawy, ale także Polski.

 

W tym roku mija także dwanaście lat współpracy BMW Group Polska z Operą Narodową w Warszawie, gdzie firma co roku zaprasza znawców muzyki jazzowej i smooth jazzowej do udziału w elitarnym cyklu muzycznym BMW JAZZ CLUB. W ramach cyklu na deskach Opery wystąpili m.in. Dianne Reeves, Branford Marsalis, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Anna Maria Jopek czy Ive Mendes.

 

Zaangażowanie BMW Group w sztukę zaczęło się od roku 1972, gdy artysta Gerhard Richter stworzył trzy wielkoformatowe obrazy specjalnie do foyer siedziby głównej firmy w Monachium. Od tamtej pory z BMW współpracowali tacy twórcy, jak Andy Warhol, Jeff Koons, Daniel Barenboim, Jonas Kaufmann oraz architekt Zaha Hadid. W maju br. artystka Cao Fei z Chin stworzyła kolejny projekt dla BMW Art Car Collection. Oprócz wspólnych inicjatyw, takich jak BMW Tate Live czy koncertów “Opera for All” w Berlinie, Monachium i Londynie, firma współpracuje także z wiodącymi muzeami i targami sztuki z orkiestrami oraz teatrami operowymi na całym świecie. BMW Group we wszystkich swoich działaniach stawia na wolność twórczą i kreatywność, niezbędną zarówno w pracy artystycznej, jak i tworzeniu innowacji w biznesie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel czterech marek: BMW, MINI, Rolls-Royce oraz BMW Motorrad, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe oraz w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł ok. 9,67 mld EUR przy dochodach wynoszących 94,16 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2016 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 124 729 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Integralną część strategii firmy stanowią zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie