Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW Group Polska partnerem czołowych instytucji kultury w Polsce.

BMW Group Polska nawiązała współpracę z sześcioma wybitnymi ośrodkami kultury w Polsce: Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Operą Nova w Bydgoszczy, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Marka kontynuuje także wieloletnią współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
Product Placement
·
Kultura
·
Art Car
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Warszawa. Zaangażowanie w kulturę i sztukę to jeden z najważniejszych elementów strategii BMW Group. W ciągu niemal 50 lat firma zainicjowała i włączyła się w ponad 100 projektów współpracy kulturalnej na całym świecie. BMW Group kładzie szczególny nacisk na inicjowanie i wspieranie długofalowych projektów z dziedzin takich jak sztuka współczesna, muzyka klasyczna i jazz oraz architektura i wzornictwo. BMW i kulturę łączy wiele – kreatywność, wolność oraz dążenie do doskonałości. W Polsce BMW Group współpracuje z najbardziej prestiżowymi instytucjami, wspierając ich działalność.

 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie słynie nie tylko z tworzenia nowej jakości życia artystycznego, ale także niezwykłej architektury. Budynek filharmonii został doceniony m.in. w konkursie im. Miesa van der Rohe 2015 – było to pierwsze w historii zwycięstwo Polski w tym najważniejszym w Europie konkursie architektonicznym. Równie imponująco prezentują się przestrzenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jej zespół współpracował z jednymi z największych kompozytorów drugiej połowy XX wieku, m.in. Witoldem Lutosławskim i Krzysztofem Pendereckim, prezentując pierwsze wykonania ich dzieł.

 

Ogromny wpływ na rozwój kultury w Polsce ma także Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Organizuje działalność aż jedenastu zespołów instrumentalnych i wokalnych. Placówka była także jednym z najważniejszych podmiotów zaangażowanych w powstanie programu Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

 

BMW Group Polska wspiera również największą organizację artystyczną Kujaw i Pomorza, czyli Operę Nova w Bydgoszczy. Instytucja od ponad dwudziestu lat jest organizatorem Bydgoskiego Festiwalu Operowego, goszczącego znakomite kompanie baletowe i operowe z Europy, Ameryki i Azji. Partnerem firmy jest także Centrum Spotkania Kultur, czyli największa placówka kulturalna na Lubelszczyźnie, zapewniająca unikalną możliwość obcowania z wieloma dyscyplinami sztuki – od architektury, po teatr i muzykę jazzową. Z kolei Muzeum Łazienki Królewskie jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najbardziej imponujących w Europie. Dawna letnia rezydencja króla Stanisława Augusta zachwyca zielenią i architekturą. To jedyne miejsce, o którym można powiedzieć, że jest sercem nie tylko Warszawy, ale także Polski.

 

W tym roku mija także dwanaście lat współpracy BMW Group Polska z Operą Narodową w Warszawie, gdzie firma co roku zaprasza znawców muzyki jazzowej i smooth jazzowej do udziału w elitarnym cyklu muzycznym BMW JAZZ CLUB. W ramach cyklu na deskach Opery wystąpili m.in. Dianne Reeves, Branford Marsalis, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Anna Maria Jopek czy Ive Mendes.

 

Zaangażowanie BMW Group w sztukę zaczęło się od roku 1972, gdy artysta Gerhard Richter stworzył trzy wielkoformatowe obrazy specjalnie do foyer siedziby głównej firmy w Monachium. Od tamtej pory z BMW współpracowali tacy twórcy, jak Andy Warhol, Jeff Koons, Daniel Barenboim, Jonas Kaufmann oraz architekt Zaha Hadid. W maju br. artystka Cao Fei z Chin stworzyła kolejny projekt dla BMW Art Car Collection. Oprócz wspólnych inicjatyw, takich jak BMW Tate Live czy koncertów “Opera for All” w Berlinie, Monachium i Londynie, firma współpracuje także z wiodącymi muzeami i targami sztuki z orkiestrami oraz teatrami operowymi na całym świecie. BMW Group we wszystkich swoich działaniach stawia na wolność twórczą i kreatywność, niezbędną zarówno w pracy artystycznej, jak i tworzeniu innowacji w biznesie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, właściciel czterech marek: BMW, MINI, Rolls-Royce oraz BMW Motorrad, jest wiodącym producentem samochodów i motocykli klasy premium, świadczy też usługi finansowe oraz w zakresie mobilności. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz poprzez globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2016 r. BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,367 mln samochodów oraz 145 000 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł ok. 9,67 mld EUR przy dochodach wynoszących 94,16 mld EUR. Wg stanu na dzień 31 grudnia 2016 r. w Grupie BMW było zatrudnionych 124 729 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Integralną część strategii firmy stanowią zasady ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju wdrożone w całym łańcuchu wartości, promowanie całościowej odpowiedzialności za produkty oraz aktywne angażowanie się w ochronę zasobów naturalnych.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Załączniki

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie