Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW liderem rynku samochodów z napędem na cztery koła.

W 2017 roku BMW odnotowało 10 619 rejestracji pojazdów z napędem na cztery koła BMW xDrive. BMW zostało tym samym liderem polskiego rynku wśród wszystkich marek pod względem liczby zarejestrowanych aut z takim napędem. Trwa ofensywa BMW X: już 3 marca w salonach pojawi się nowe BMW X2, a inne premiery zaplanowane na rok 2018 to BMW X4 oraz X7.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~76,72 KB)

Warszawa. Poczucie bezpieczeństwa, pewność i precyzja jazdy niezależnie od warunków na drodze – to źródła rynkowej popularności BMW xDrive. Inteligentny napęd na cztery koła w ułamku sekundy przystosowuje się do nawierzchni i kieruje moc na odpowiednią oś. Dzięki temu zapewnia optymalną trakcję oraz niedoścignioną dynamikę na zakrętach. Jest to doceniane przez klientów:  w roku 2017 aż 66% wszystkich zarejestrowanych samochodów BMW było wyposażonych w inteligentny napęd na cztery koła.

 

M xDrive po raz pierwszy w BMW M.

Wiosną 2018 roku na drogach pojawi się nowe BMW M5. Jako pierwszy model w historii marki sygnowany najmocniejszą literą na świecie, wyposażony będzie w układ M xDrive dla jeszcze większych emocji i radości z jazdy. Wykorzystuje on centralną skrzynię rozdzielczą ze sprzęgłem wielotarczowym i odpowiednio do potrzeb, w pełni adaptacyjnie rozdziela napęd na oś przednią i tylną. Kierowca M5 będzie miał możliwość indywidualnego określenia charakteru pracy układu M xDrive, mając do dyspozycji pięć różnych konfiguracji bazujących na kombinacjach trybów DSC i M xDrive.

 

Rok X-ów.

Modele z rodziny X łączą przestronność z funkcjonalnością, dynamiczną mocą i elegancją, dając charakterystyczne dla BMW emocje z jazdy. Te cechy zadecydowały o ich popularności. Aktualnie pojazdy typu SAV i SAC (Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupe) stanowią około jedną trzecią globalnej sprzedaży marki. Od 1999 roku na drogi wyjechało niemal 5,5 mln samochodów BMW X. W Polsce z 6 882 rejestracjami w 2017 r., ich udział sprzedaży BMW wyniósł 43%.

W 2018 roku marka wprowadzi do rodziny BMW X kolejne nowości. Już 3 marca swoją rynkową premierę będzie miało nowe BMW X2, otwierające dla marki zupełnie nowy segment. Również w marcu po raz pierwszy zaprezentowana będzie druga generacja BMW X4, które jest kontynuacją pierwszego Sports Activity Coupe klasy średniej. Pod koniec 2018 roku ruszy również produkcja BMW X7, który umocni ofertę BMW w klasie samochodów luksusowych.

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie