Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Żegnaj, Trójko: po 35 latach w zakładach BMW Group w Rosslyn (RPA) z taśmy zjeżdża ostatnie BMW serii 3 Limuzyna.

Od 1983 r. ponad milion wyprodukowanych BMW serii 3. Zakłady BMW Group w Rosslyn będą w przyszłości montować BMW X3.

Sprawy korporacyjne
·
Fabryki, obiekty
·
Zakłady produkcyjne
·
Technologia
·
Produkcja, recykling
·
Seria 3
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~118,88 KB)
  
Photos(9x, ~19,62 MB)
  
Videos(1x, ~583,75 MB)

Rosslyn, RPA.

Dzisiaj, po 35 latach w zakładach BMW Group w Rosslyn (RPA) z taśmy zjeżdża ostatnie BMW serii 3 Limuzyna. Zakład produkował pięć generacji BMW serii 3, w sumie 1 191 604 egzemplarzy. Co czwarte BMW serii 3 Limuzyna aktualnej generacji pochodzi z zakładów BMW Group w Rosslyn. „Jesteśmy dumni z niezwykłej historii zakładów w Rosslyn. Na przestrzeni lat rozszerzenie naszej produkcji i naszego programu eksportu stało się trwałym napędem rozwoju i wniosło istotny wkład w gospodarkę Republiki Południowej Afryki”, mówił Tim Abbott, Managing Director BMW Group South Africa. W najbliższych miesiącach w Rosslyn rozpocznie się produkcja BMW X3. Produkcję BMW serii 3 Limuzyna przejmą w przyszłości również nowe zakłady BMW Group w San Luis Potosí (Meksyk).
 

Pożegnanie z BMW serii 3 w zakładach BMW Group w Rosslyn.

BMW serii 3 dało początek segmentowi nowoczesnych sportowych limuzyn. Seria ta stała się synonimem radości z jazdy i najlepiej sprzedającym się samochodem premium na całym świecie. Radość tę podzielają również pracownicy zakładu, a swoje zamiłowanie do tego auta wyrażają do dziś poprzez przydomki. Każda nowa generacja BMW serii 3 produkowana w Rosslyn otrzymywała swój własny przydomek. Na przykład trzecia generacja BMW serii 3 nazwana została w RPA „delfinem” ze względu na swoje eleganckie kontury. W zakładach produkowano też modele BMW serii 3 z limitowanych serii, takie jak BMW 333i czy 325iS.

W czerwcu 2015 r. zakłady BMW Group w Rosslyn otrzymały zagrodę Platinum Plant Quality Award przyznawaną przez firmę J.D. Power i wyróżnione zostały tym samym jako najlepsze na świecie zakłady w rankingu Initial Quality Study (IQS) 2015.

 

Od BMW serii 3 do BMW X3.

Wraz z początkiem produkcji nowego BMW X3 w najbliższych miesiącach rozpocznie się nowa era. W listopadzie 2015 r. BMW Group South Africa potwierdziło utrzymanie swojej wieloletniej obecności w tym kraju i zapowiedziało inwestycję w zakłady w Rosslyn w wysokości łącznie sześciu miliardów randów (ok. 418 milionów euro), co jest jedną z największych inwestycji w całym przemyśle motoryzacyjnym tego kraju. Inwestycja miała na celu przygotowanie produkcji nowego BMW X3. W październiku 2017 r. w zakłady w Rosslyn zainwestowano kolejnych 160 milionów randów (ponad 11 milionów euro) w zwiększenie prędkości linii produkcyjnej.

Stefan Hülsenberg, dyrektor zakładów BMW Group w Rosslyn, mówi: „Modernizacja zwiększa maksymalne zdolności produkcyjne do 76 tys. egzemplarzy, dzięki czemu zakłady będą mogły osiągnąć w przyszłości najwyższą produkcję w swojej 45-letniej historii. Obecnie planujemy w naszych zakładach stworzenie centrum doskonalenia produkcji. W tym celu zrealizowana została najbardziej kompleksowa w całej historii zakładów rozbudowa infrastruktury, a nasi pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie najnowocześniejszych technologii”.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie