Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Żegnaj, Trójko: po 35 latach w zakładach BMW Group w Rosslyn (RPA) z taśmy zjeżdża ostatnie BMW serii 3 Limuzyna.

Od 1983 r. ponad milion wyprodukowanych BMW serii 3. Zakłady BMW Group w Rosslyn będą w przyszłości montować BMW X3.

Sprawy korporacyjne
·
Fabryki, obiekty
·
Zakłady produkcyjne
·
Technologia
·
Produkcja, recykling
·
Seria 3
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~118,88 KB)
  
Photos(9x, ~19,62 MB)
  
Videos(1x, ~583,75 MB)

Rosslyn, RPA.

Dzisiaj, po 35 latach w zakładach BMW Group w Rosslyn (RPA) z taśmy zjeżdża ostatnie BMW serii 3 Limuzyna. Zakład produkował pięć generacji BMW serii 3, w sumie 1 191 604 egzemplarzy. Co czwarte BMW serii 3 Limuzyna aktualnej generacji pochodzi z zakładów BMW Group w Rosslyn. „Jesteśmy dumni z niezwykłej historii zakładów w Rosslyn. Na przestrzeni lat rozszerzenie naszej produkcji i naszego programu eksportu stało się trwałym napędem rozwoju i wniosło istotny wkład w gospodarkę Republiki Południowej Afryki”, mówił Tim Abbott, Managing Director BMW Group South Africa. W najbliższych miesiącach w Rosslyn rozpocznie się produkcja BMW X3. Produkcję BMW serii 3 Limuzyna przejmą w przyszłości również nowe zakłady BMW Group w San Luis Potosí (Meksyk).
 

Pożegnanie z BMW serii 3 w zakładach BMW Group w Rosslyn.

BMW serii 3 dało początek segmentowi nowoczesnych sportowych limuzyn. Seria ta stała się synonimem radości z jazdy i najlepiej sprzedającym się samochodem premium na całym świecie. Radość tę podzielają również pracownicy zakładu, a swoje zamiłowanie do tego auta wyrażają do dziś poprzez przydomki. Każda nowa generacja BMW serii 3 produkowana w Rosslyn otrzymywała swój własny przydomek. Na przykład trzecia generacja BMW serii 3 nazwana została w RPA „delfinem” ze względu na swoje eleganckie kontury. W zakładach produkowano też modele BMW serii 3 z limitowanych serii, takie jak BMW 333i czy 325iS.

W czerwcu 2015 r. zakłady BMW Group w Rosslyn otrzymały zagrodę Platinum Plant Quality Award przyznawaną przez firmę J.D. Power i wyróżnione zostały tym samym jako najlepsze na świecie zakłady w rankingu Initial Quality Study (IQS) 2015.

 

Od BMW serii 3 do BMW X3.

Wraz z początkiem produkcji nowego BMW X3 w najbliższych miesiącach rozpocznie się nowa era. W listopadzie 2015 r. BMW Group South Africa potwierdziło utrzymanie swojej wieloletniej obecności w tym kraju i zapowiedziało inwestycję w zakłady w Rosslyn w wysokości łącznie sześciu miliardów randów (ok. 418 milionów euro), co jest jedną z największych inwestycji w całym przemyśle motoryzacyjnym tego kraju. Inwestycja miała na celu przygotowanie produkcji nowego BMW X3. W październiku 2017 r. w zakłady w Rosslyn zainwestowano kolejnych 160 milionów randów (ponad 11 milionów euro) w zwiększenie prędkości linii produkcyjnej.

Stefan Hülsenberg, dyrektor zakładów BMW Group w Rosslyn, mówi: „Modernizacja zwiększa maksymalne zdolności produkcyjne do 76 tys. egzemplarzy, dzięki czemu zakłady będą mogły osiągnąć w przyszłości najwyższą produkcję w swojej 45-letniej historii. Obecnie planujemy w naszych zakładach stworzenie centrum doskonalenia produkcji. W tym celu zrealizowana została najbardziej kompleksowa w całej historii zakładów rozbudowa infrastruktury, a nasi pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie najnowocześniejszych technologii”.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE.

Wednesday, 21. March 2018.
Here you will see the full-length live transmission of the BMW Group Annual Accounts Press Conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie