Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Od wizji do przełomu: elektryczna mobilność w Muzeum BMW.

Od 23 marca nowa wystawa czasowa „BMW i. Visionary Mobility” prezentuje mobilność jutra.

Dziedzictwo
·
Dziedzictwo korporacyjne
·
Pojazdy zabytkowe, dziedzictwo - wydarzenia
·
Fabryki, obiekty
·
BMW Muzeum
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~133,5 KB)
  
Zdjęcia(1x, ~3,11 MB)

Powiązane linki

Monachium. 23 marca 2018 r. w Muzeum BMW otwarta zostanie nowa wystawa czasowa „BMW i. Visionary Mobility.”. Tematem jest marka BMW oraz jej bohaterowie – BMW i3 i BMW i8. Przez 18 miesięcy muzeum będzie stać pod znakiem wizjonerskich koncepcji mobilności i pojazdów. Wystawa jest poświęcona osiągnięciom marki BMW, która najpierw wyznaczyła nowe standardy modelami BMW i3 i BMW i8, a następnie swoimi licznymi usługami mobilnościowymi zrewolucjonizowała indywidualną komunikację samochodową w dużych miastach. Park tematyczny obejmujący ok. 30 stacji przedstawia różnorodne aspekty mobilności elektrycznej, porusza kwestie ekologicznego doboru materiałów oraz wyzwań, przed którymi stoi bezemisyjna jazda. Dzięki tej wystawie także Muzeum BMW wkracza na nową drogę – po raz pierwszy pod jego dachem łączą się historia, teraźniejszość i przyszłość mobilności.

 

Historia przyszłości.

Ścieżka tematyczna wiodąca przez nową wystawę rozpoczyna się tam, gdzie swój początek bierze zapotrzebowanie na alternatywne koncepcje mobilnościowe i gdzie ma ono największe pole oddziaływania: w środowisku miejskim, zwłaszcza w tzw. megamiastach. Obrazowe instalacje poruszające takie problemy jak zasoby i emisje uświadamiają odwiedzającym, przed jakimi wyzwaniami stoi nasze nowoczesne społeczeństwo i jakie szanse już dzisiaj oferuje elektryfikacja mobilności. Następnie rozpoczynamy podróż po historii i tradycji mobilności elektrycznej w BMW – począwszy od przebudowanego modelu BMW 1602, który był wykorzystywany podczas letnich igrzysk olimpijskich w Monachium, po dzisiejszą markę BMW i. Przegląd wydarzeń stanowiących kamienie milowe w rozwoju ekologicznej mobilności podkreśla przede wszystkim pionierską rolę BMW Group w tej dziedzinie. Podzielona na pięć platform wystawa w różnorodny sposób przedstawia wszystkie priorytety i aspekty działalności BMW i.

 

Ekologia w każdym włóknie.

Najpierw w strefie „Architektura i napęd” poznajemy fundamentalnie nową, podstawową strukturę w budowie pojazdów – tzw. ogniwo LifeDrive. Dowiadujemy się także czegoś więcej o silniku elektrycznym i akumulatorze wysokonapięciowym. W centrum zainteresowania stoi przy tym zaprezentowany po raz pierwszy w 2011 r. samochód koncepcyjny „Megacity Vehicle”, z którego wywodzi się BMW i3. Po 360-stopniowym ekskursie na temat ekologii ścieżka dla gości przechodzi na drugą platformę poświęconą fascynującej stylistyce BMW i: rysunki i tablice informacyjne obrazują proces twórczy. Ważną rolę odgrywa tutaj również temat „ekologicznego projektowania” i związanej z tym filozofii designu marki. Na kolejnej platformie zaskoczeni będą wszyscy ci, którzy do tej pory nie kojarzyli pojęć takich jak liście oliwne, eukaliptus, kenaf i PET z budową samochodów. Przedstawiony tutaj proces recyklingu i demontażu pojazdów umożliwia także wgląd w politykę ochrony środowiska BMW Group.

 

Miejska mobilność w procesie zmiany.

Przedostatni obszar tematyczny ponownie kieruje uwagę na środowisko miejskie, gdzie koncepcje współdzielenia samochodów, sieci ładowania i aplikacje do usług mobilnościowych są coraz popularniejsze i gdzie wielu ludzi nie wyobraża już sobie bez nich codziennego życia. Najnowsze rozwiązania, takie jak BMW Connected, wskazują trend skomunikowanej i spersonalizowanej jazdy. W strefie Urban Lounge przedstawione są ponadto różne projekty, które w przyszłości uzupełnią ofertę dużych usługodawców w wielkich miastach. Wystawa kończy się spojrzeniem w przyszłość. Górna platforma „Visionary Mobililty” jest poświęcona dalszemu ukierunkowaniu marki BMW i i jej pionierskim osiągnięciom w zakresie jazdy autonomicznej. Poruszane są tam także aspekty sztucznej inteligencji oraz szczególnego znaczenia pracownika w obliczu tej transformacji. To właśnie on jest czynnikiem decydującym o sukcesie dalszego rozwoju innowacyjnej marki BMW i.

 

Zielona przestrzeń w sercu miasta.

Wystawa prezentuje także polski projekt zrealizowany dla BMW i pod nazwą „Miasto i Ogród”. Inicjatywa zakładała stworzenie zielonych enklaw pod uprawy na terenie dawnej Fabryki Norblina oraz na Płycie Głównej przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jej ideą była zmiana tych miejsc w przyjazną dla mieszkańców przestrzeń oraz inspirowanie do podjęcia rozmowy na temat zrównoważonego stylu życia.

 

Nowa wystawa czasowa „BMW i. Visionary Mobility.” będzie czynna od 23 marca 2018 do września 2019 r. w „misie” Muzeum BMW. Zwykły bilet wstępu do muzeum obejmuje także wystawę czasową.

 

Więcej informacji na stronie: www.bmw-museum.de

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie