Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Stanowisko BMW Group w sprawie trwającego dochodzenia prokuratury w Monachium.

BMW Group potwierdza, że prokuratura w Monachium wszczęła dochodzenie w związku z błędnie przyporządkowanym oprogramowaniem w ok. 11 400 określonych wersjach modelu BMW 750d oraz BMW M550d. W związku z tym 20 marca pracownicy prokuratury w Monachium przeprowadzili przeszukanie w dwóch lokalizacjach firmy.

Sprawy korporacyjne
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~106,09 KB)

Monachium. BMW Group potwierdza, że prokuratura w Monachium  wszczęła dochodzenie w związku z błędnie przyporządkowanym oprogramowaniem w ok. 11 400 określonych wersjach modelu BMW 750d oraz BMW M550d. W związku z tym 20 marca pracownicy prokuratury w Monachium przeprowadzili przeszukanie w dwóch lokalizacjach firmy.

Jak podano wcześniej, BMW Group stwierdziła podczas wewnętrznych kontroli, że jedna z poprawnie przygotowanych funkcji oprogramowania została omyłkowo przyporządkowana do nieprzystosowanej do tego wersji modelu. Dlatego BMW Group planuje objęcie 11 400 pojazdów akcją serwisową. Dla tych pojazdów po dopuszczeniu przez właściwy urząd udostępniona zostanie poprawiona wersja oprogramowania.

 

Wszystkie inne działania będą następować w ścisłym porozumieniu z właściwym urzędem.

 

BMW Group traktuje ten przypadek bardzo poważnie i jest głęboko zainteresowana kompleksowym wyjaśnieniem sprawy. W pełnym zakresie wspiera urząd w jego pracach w tym zakresie. Niezależnie od tego firma wszczęła wewnętrzne dochodzenie i udostępnia urzędowi  wszystkie dotychczasowe ustalenia. BMW Group niezmiennie zakłada błędne przyporządkowanie oprogramowania, a nie celową manipulację procesu oczyszczania spalin.

Wiele samochodów, których dotyczy ta sprawa, sprzedanych zostało z prawidłowym oprogramowaniem i od ponad dwóch lat działa poprawnie. Błędne oprogramowanie użyte zostało dopiero znacznie później po rozpoczęciu produkcji tych wersji modelu.

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie