Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Z przeszłości w przyszłość: klasyczne Mini Electric.

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych 2018 w Nowym Jorku MINI zaprezentuje całkowicie elektryczną wersję klasycznego Mini.

MINI E
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 320,44 KB)
  
Photos(26x, 88,93 MB)

Monachium / Nowy Jork. Wraz z ogólnoświatową premierą tego wyjątkowego samochodu podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku (30 marca – 8 kwietnia 2018 r. brytyjski producent MINI po raz kolejny pokazuje swój apetyt na całkowicie elektryczną jazdę, prezentując motoryzacyjną ikonę w całkiem nowej odsłonie.
 
Klasyczne Mini Electric łączy w sobie kultową już stylistykę najpopularniejszego na świecie małego samochodu z przełomową technologią jazdy, która wyznacza kierunek mobilności miejskiej w świecie przyszłości. Prezentując ten jedyny w swoim rodzaju samochód, MINI daje jasny sygnał zaangażowania w utrzymanie niepowtarzalnego charakteru marki, jednocześnie kładąc nacisk na innowacyjną technologię zeroemisyjną.
 
Klasyczne Mini Electric jest efektem wyimaginowanej podróży w czasie, w której historia klasycznego modelu wzbogaciła się o kolejny fascynujący rozdział. Oryginalne MINI z połowy XX wieku staje się ambasadorem świadomości ekologicznej oraz ucieleśnieniem zrównoważonej mobilności, której przyszłość dopiero się rozpoczyna.
 
Świat miejskiej elektromobilności już wkrótce wzbogaci się o całkiem nowy, charyzmatyczny model, zapewniający indywidualny styl oraz frajdę z jazdy. Już podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2017 roku, pokazano model koncepcyjny Mini Electric Concept jako zapowiedź całkowicie elektrycznego modelu marki, który zostanie zaprezentowany w 2019 roku, w 60. rocznicę wprowadzenia na rynek klasycznego Mini. Całkowicie elektryczny model produkcyjny, na bazie trzydrzwiowego MINI, znajduje się aktualnie w fazie rozwoju, a rozpoczęcie produkcji w fabryce MINI w Oksfordzie zaplanowano na przyszły rok.
 
MINI po raz kolejny potwierdza rolę lidera w zrównoważonej mobilności w BMW Group. W 2008 roku marka zaprezentowała MINI E – na bazie poprzednika aktualnego trzydrzwiowego MINI wyprodukowano około 600 egzemplarzy samochodu, które poddano testom w codziennych warunkach użytkowania. Testy te odegrały kluczową rolę, wyznaczając drogę dla rozwoju BMW i3, czyli modelu, który od 2013 roku cieszy się popularnością na całym świecie (zużycie energii w cyklu mieszanym: 13,6–13,1 kWh/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km
 
Zmierzając ku nowej erze mobilności elektrycznej, marka MINI uczyniła kolejny krok milowy. W modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 z napędem hybrydowym typu plug-in (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,3–2,1 l/100 km, zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,0–13,2 kWh/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym z silnika spalinowego: 52–49 g/km) połączenie silnika o spalaniu wewnętrznym z napędem elektrycznym pozwoliło uzyskać łączną moc 165 kW/224 KM oraz inteligentny, specyficzny dla hybrydy napęd na cztery koła ALL4. Fenomenalny pięciodrzwiowy model w segmencie aut kompaktowych premium, gwarantuje frajdę z jazdy w każdym terenie. Moc pozyskiwana z obu silników zapewnia mocne przyspieszenie bez uszczerbku dla jazdy z prędkością nawet 125 km/h w trybie całkowicie elektrycznym. Dzięki tym parametrom MINI Cooper S E Countryman ALL4 wnosi znaczący wkład w globalny sukces rynkowy zelektryfikowanej floty pojazdów BMW Group.
 
Klasyczne Mini Electric zaprezentowane w Nowym Jorku z pewnością pozostanie pojazdem jedynym w swoim rodzaju. To wyjątkowe auto powstało na bazie już nieprodukowanego, pieczołowicie odrestaurowanego klasycznego Mini Cooper. Czerwony lakier karoserii idealnie komponuje się z kontrastującym białym dachem i pasem na maskę silnika. Uzupełnieniem jest żółte logo Mini Electric w emblemacie marki i na dekielkach kół. Elektryczny klasyk zachowuje spójność z charakterem marki zarówno pod względem wyglądu, jak i charakterystyki jazdy. Spontaniczna moc silnika elektrycznego otwiera przed kierowcą całkiem nowy wymiar gokartowej jazdy, dzięki której oryginalne Mini – bezpretensjonalne brytyjskie auto – osiągnęło ogólnoświatowy sukces.
 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:20 CST / 04:20 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie