Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Motorrad iParts – rewolucja w zakresie części zamiennych.

Mobilna produkcja części za pomocą drukarki 3D.

Opcjonalne dodatki, akcesoria
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~78,51 KB)
  
Photos(2x, ~3,19 MB)

Monachium. Przedziurawiona pokrywa zaworów na środku lodowca w Islandii, złamana dźwignia biegów w sercu brazylijskiej dżungli czy rozerwana miska olejowa na hamadzie: takie uszkodzenia oznaczają często długie przestoje, a w najgorszym wypadku nawet koniec wycieczki czy wyprawy jednośladem. 
 
Dlatego już latem tego roku BMW Motorrad będzie oferować opcjonalne wyposażenie BMW Motorrad iParts. Jest to drukarka 3D, za pomocą której zarówno dealer BMW Motorrad, jak i klient będą mogli drukować na miejscu potrzebne części zamienne i kontynuować podróż.


Wydajna drukarka 3D u dealerów BMW Motorrad i przenośne drukarki 3D do przewozu na własnym motocyklu.
Do 2019 r. 250 wybranych dealerów BMW Motorrad na całym świecie zostanie wyposażonych w stacjonarne drukarki 3D. Taka drukarka z systemem obróbki umożliwia produkcję, a następnie obróbkę skrawaniem dużych i złożonych elementów, takich jak zębniki i koła talerzowe czy korpusy silników. Oznacza to zupełnie nowy poziom zaopatrzenia w części BMW Motorrad. Bo dzięki temu nawet rzadko potrzebne i dlatego zazwyczaj niedostępne u dealerów BMW Motorrad części będą osiągalne „od ręki”.
 
Przenośna drukarka 3D do przewozu na własnym motocyklu.
Mniejsze części, takie jak dźwignie hamulca ręcznego i sprzęgła, dźwignie hamulca nożnego lub biegów, pokrywy głowicy zaworów, głowice widelców czy klosze kierunkowskazów klienci BMW Motorrad będą mogli samodzielnie drukować za pomocą mobilnej drukarki 3D BMW Motorrad iParts. I to nie tylko w domu, ale również w podróży, ponieważ to poręczne, zaawansowane urządzenie można wygodnie przewozić w topcase lub kufrze bocznym. 
 
Integracja mobilnej drukarki 3D w specjalnie zaprojektowanym topcase z CFRP. 
Aby skompensować dodatkowy ciężar drukarki mobilnej, opracowano specjalny topcase z CFRP lżejszy o około 4,5 kg od standardowego topcase’a. Specjalna struktura warstwowa kompozytu CFRP tłumi hałas i drgania, zapewniając optymalne i bezproblemowe mobilne korzystanie z drukarki. W laminacie udało się również zintegrować zasilanie elektryczne celem uniknięcia zewnętrznych kabli.
 
Pobieranie danych konstrukcyjnych i specyfikacji materiałów z BMW iCloud na drukarkę 3D przez smartfon, tablet lub komputer.

Dane konstrukcyjne i specyfikacje materiałów wymagane do druku klient pobiera w domu lub w podróży z BMW iCloud. Następnie dane przesyła się bezpośrednio z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera do drukarki 3D. Do pobierania danych konieczne jest jednak działające połączenie z internetem. .
 
Każdy, kto podróżuje motocyklem w szczególnie odległe zakątki świata, gdzie nie ma takiej łączności, może skorzystać z opcjonalnego wyposażenia BMW Motorrad iParts Explorer. Umożliwia ono zapisanie potencjalnie potrzebnych danych części zamiennych bezpośrednio na smartfonie przed rozpoczęciem podróż.
 
Selective Laser Sintering – wysoko zaawansowana technologia laserowa do szybkiej i precyzyjnej produkcji części zamiennych.
Tzw. Rapid Prototyping, a tym samym druk 3D, stosowany był w produkcji części już 20 lat temu. Już wtedy za pomocą technologii laserowej i obróbki warstwowej CNC można było wytwarzać komponenty z tworzywa sztucznego. W międzyczasie technologia ta została znacznie rozwinięta i obecnie proces selektywnego spiekania laserowego (SLS) umożliwia wytwarzanie elementów z różnych stopów metali.
 
Oprócz produkcji elementów z metali, takich jak aluminium, stal i tytan, drukarki 3D BMW Motorrad iParts umożliwiają również szybką produkcję części z tworzyw sztucznych. Umożliwia to na przykład szybkie wydrukowanie i wymianę stłuczonych podczas upadku kloszy kierunkowskazów. Drukarki 3D BMW iParts umożliwiają nawet wymianę pękniętej szyby lusterka wstecznego.
 
Intensywne testy mobilnej drukarki BMW Motorrad iParts 3D w laboratorium i w ekstremalnych strefach klimatycznych na całym świecie.
Firma BMW Motorrad przeprowadziła szczegółowe testy wytrzymałościowe i funkcjonalne wszystkich komponentów dopuszczonych do druku 3D – najpierw w warunkach laboratoryjnych, a następnie w testach terenowych. Ignaz Druckmeyer, szef BMW Motorrad iParts: „Po raz kolejny udało nam się wykorzystać efekt synergii w naszej firmie i skorzystać ze wstępnych rozwiązań technicznych opracowanych dla samochodów BMW. Ostatecznie wyzwanie polegało na opracowaniu małej, przenośnej, a jednocześnie wydajnej drukarki 3D, którą można przewozić na motocyklu. Efektem tego jest przenośna drukarka 3D BMW Motorrad iParts. Urządzenie SLS wyposażone we własne zasilanie w postaci wysokowydajnego akumulatora solnego przeszło niezwykle surowe testy zarówno w ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach, jak i przy dużym obciążeniu pyłem”. 
 
Mobilna drukarka BMW Motorrad iParts 3D była ostatnio testowana w ekstremalnych warunkach, na przykład w australijskim outbacku. Nawet w temperaturach plus 48 stopni Celsjusza i przy wysokim zapyleniu wykonane tam elementy pod każdym względem odpowiadały egzemplarzom z konwencjonalnej produkcji.
 
Z ekstremalnie niskimi temperaturami mobilna drukarka 3D BMW Motorrad iParts musiała zmierzyć się na Antarktydzie. W temperaturze -52 stopni Celsjusza zespół testowy BMW Motorrad przejechał trasę śladami Roalda Amundsena i 16 grudnia 2017 roku – dokładnie 106 lat po wyprawie Amundsena – dotarł czterema BMW R 1200 GS do bieguna południowego. Podobnie jak w ekspedycji Amundsena zbudowano tam symboliczne schronienie w postaci namiotu BMW Motorsport z aluminiowymi kijkami wydrukowanymi bezpośrednio na miejscu za pomocą przenośnej drukarki 3D BMW Motorrad iParts.
 
Nowe wyposażenie dodatkowe BMW Motorrad iParts oraz mobilna drukarka 3D BMW Motorrad iParts wejdą na rynek we wrześniu 2018 roku.
 
 
Materiały prasowe dotyczące motocykli BMW, wyposażenia dla kierowców BMW Motorrad i oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad można znaleźć w klubie prasowym BMW Group na stronie www.press.bmwgroup.com
 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie