Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Group i Daimler AG uzgadniają połączenie swoich usług mobilnościowych

Pionierzy motoryzacji jako liderzy innowacji wspólnie kształtują zrównoważoną, miejską mobilność przyszłości. Silny sojusz na rzecz stworzenia unikalnej oferty – kompleksowej, multimodalnej, szybkiej i łatwo dostępnej. Ekosystem mobilności na żądanie: carsharing, Ride Hailing, parkowanie, ładowanie i multimodalność z jednego źródła. Zrównoważone rozwiązania dla wyzwań mobilności miejskiej i wyższej jakości życia w metropoliach. Model joint venture zapewnia ekspansję cyfrowych modeli biznesowych obu firm

Sprawy korporacyjne
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Technologia
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~311,54 KB)
  
Photos(1x, ~1 002 KB)

•Pionierzy motoryzacji jako liderzy innowacji wspólnie kształtują zrównoważoną, miejską mobilność przyszłości.

• Silny sojusz na rzecz stworzenia unikalnej oferty – kompleksowej, multimodalnej, szybkiej i łatwo dostępnej.

• Ekosystem mobilności na żądanie: carsharing, Ride Hailing, parkowanie, ładowanie i multimodalność z jednego źródła

• Zrównoważone rozwiązania dla wyzwań mobilności miejskiej i wyższej jakości życia w metropoliach

• Model joint venture zapewnia ekspansję cyfrowych modeli biznesowych obu firm

 

Monachium/Stuttgart. BMW Group i Daimler AG łączą siły, aby w przyszłości zaoferować swoim klientom usługi w zakresie zrównoważonej mobilności w mieście z jednego źródła. W tym celu obie firmy podpisały dziś porozumienie dotyczące połączenia swoich usług mobilnościowych. Po zatwierdzeniu przez właściwe organy ds. konkurencji BMW Group i Daimler AG zamierzają połączyć swoje dotychczasowe oferty w zakresie mobilności na żądanie w obszarach carsharingu, Ride Hailingu, parkowania, ładowania i multimodalności oraz strategicznie rozwijać je w przyszłości. Każda z firm będzie miała po pięćdziesiąt procent udziałów w modelu joint venture obejmującym usługi mobilnościowe obu grup. Obydwie firmy będą w przyszłości nadal konkurować ze sobą w głównych obszarach swojej działalności.

 

Celem tej transakcji jest uzyskanie pozycji lidera innowacyjnych usług mobilnościowych. Obaj producenci samochodów chcą kształtować przyszłość mobilności, aby zapewnić swoim klientom wyjątkową ofertę i wspierać swoich partnerów, takich jak miasta i gminy, na drodze do zrównoważonej mobilności miejskiej.

 

Partnerzy zamierzają zaoferować swoim klientom kompleksowy ekosystem usług mobilnościowych, inteligentnie i płynnie połączony w sieć i dostępny w zasięgu ręki. BMW Group i Daimler AG zamierzają współpracować na rzecz trwałego rozszerzenia tego nowego modelu biznesowego i umożliwienia szybkiego i globalnego skalowania oferty. W ten sposób odpowiadają na wyzwania mobilności miejskiej i zmieniające się oczekiwania klientów i wraz z miastami, gminami i innymi grupami interesów przyczyniają się do poprawy jakości życia w metropoliach. Poprzez zjednoczenie sił napędzają na przykład mobilność elektryczną, oferując zelektryfikowane pojazdy do carsharingu oraz łatwy dostęp do punktów ładowania i parkingów. Dzięki temu oferta mobilności opracowana z myślą o zrównoważonym rozwoju staje się jeszcze bardziej dostępna i pomocna.  

 

„Jako pionierzy motoryzacji nie oddajemy pola innym w zakresie miejskiej mobilności przyszłości. W przyszłości w miastach będzie coraz więcej ludzi rezygnujących z własnego samochodu, ale nadal chcących zachować mobilność. Chcemy połączyć naszą wiedzę i doświadczenie w celu stworzenia unikalnego, zrównoważonego ekosystemu mobilności miejskiej”, mówił Dieter Zetsche, Prezes Zarządu Daimler AG i Dyrektor Mercedes-Benz Cars. „Poprzez naszą strategię CASE z energią i konsekwencją dążymy do przekształcenia się z producenta samochodów w dostawcę usług mobilnościowych. CASE oznacza przy tym łączność, zautomatyzowaną jazdę, współdzielenie, usługi oraz mobilność elektryczną”.

 

„Przyszłość mobilności leży w miastach. Kluczem do poprawy warunków życia w miastach jest inteligentne i sprawne wykorzystanie i łączenie zrównoważonych środków transportu i usług mobilnościowych”, mówił Peter Schwarzenbauer, Członek Zarządu BMW AG, odpowiedzialny za marki MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad oraz za zaangażowanie klientów i Digital Business Innovation w BMW Group. „Pracownicy naszych serwisów poprzez swoją pionierską pracę i zaangażowanie stworzyli ku temu odpowiedni fundament, za co bardzo im dziękuję”, kontynuował P. Schwarzenbauer.”

 

 

„Zrównoważona mobilność jutra jest elastyczna i skomunikowana. Jako partner BMW Group podzielamy ten pogląd”, stwierdził Bodo Uebber, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za finanse i controlling oraz Daimler Financial Services: „Razem możemy zapewnić milionom klientów niezwykle atrakcyjne oferty, które jeszcze bardziej ułatwią im życie i sprawią, że ich otoczenie stanie się jeszcze bardziej przyjazne. Proponowany model joint venture będzie również uzupełnieniem usług mobilnościowych świadczonych przez metropolie”.

Model joint venture o równych udziałach będzie łączył w sobie pięć następujących ofert:

1)    Multimodal and On-Demand Mobility wraz z moovel i ReachNow: Inteligentne i płynne połączenie różnych ofert mobilności – w tym rezerwacji i płatności – jest ogromną korzyścią dla użytkowników. Multimodalna platforma oferuje ponadto rozwiązania w zakresie prywatnego transportu miejskiego.

 

2)    Carsharing z Car2Go i DriveNow:

Car2Go i DriveNow dysponują w sumie 20 tysiącami pojazdów w 31 metropoliach w różnych krajach. Carsharing pozwala na lepsze wykorzystanie samochodów, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia liczby pojazdów w miastach. Obecnie z carsharingu korzysta już ponad cztery miliony klientów taksówkę, w znacznym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia natężenia ruchu w centrach miast poprzez eliminację wielu indywidualnych przejazdów.

3)    Ride Hailing z mytaxi, Chauffeur Privé, Clever Taxi i Beat: Zamów taksówkę w największej aplikacji taksówkarskiej w Europie lub skorzystaj we Francji z usług licencjonowanego kierowcy. Z nowoczesnych, praktycznych i szybkich usług Ride Hailing (mytaxi, Clever Taxi, Beat i Chauffeur Privé) korzysta już w sumie 13 milionów klientów i około 140 tysięcy kierowców. Innowacyjne oferty, takie jak mytaximatch, w których nieznani sobie ludzie mogą w prosty sposób współdzielić

4)    Parking z ParkNow i Parkmobile Group / Parkmobile LLC: Parkowanie bez biletu i gotówki przy ulicy albo wyszukiwanie, rezerwowanie i opłacanie miejsc parkingowych na parkingach. Innowacyjna cyfrowa usługa parkowania skraca czas i zmniejsza liczbę jazd w poszukiwaniu miejsca parkingowego, a tym samym znacznie zmniejsza natężenie ruchu. Obecnie ruch związany z szukaniem miejsc parkingowych stanowi około 30% ruchu w mieście.

5)    Ładowanie z ChargeNow i Digital Charging Solutions: Łatwy dostęp (znajdź, naładuj, zapłać) do największej sieci publicznych stacji ładowania z ponad 143 tysiącami punktów ładowania na całym świecie. W połączeniu z uprzywilejowanymi miejscami parkingowymi w miastach sprzyja rozwojowi elektromobilności. Zaspokaja potrzeby w zakresie mobilności i umożliwia lepsze poznanie tej formy transportu.

 

Stworzenie wspólnego przedsiębiorstwa będzie miało znaczący wpływ na wycenę i zyski przedsiębiorstwa Daimler Financial Services. Wydanie przez organy ds. konkurencji zgody w tym roku będzie skutkowało następującymi korektami prognoz grupy Daimler AG: dla Daimler Financial Services spółka spodziewa się znacznie wyższego zysku operacyjnego niż w roku poprzednim; dla całego koncernu oznacza to nieco wyższą prognozę zysku operacyjnego niż w roku poprzednim.

 

W przypadku zatwierdzenia przez organy ds. konkurencji w bieżącym roku utworzenie joint venture będzie miało wpływ na wycenę i wynik skonsolidowanego sprawozdania finansowego BMW AG, co spowoduje korektę prognozy: w tych okolicznościach w 2018 r. spodziewany byłby niewielki wzrost wyniku przed opodatkowaniem na poziomie koncernu w porównaniu z rokiem poprzednim. Opisany efekt nie ma wpływu na marżę EBIT w segmencie samochodów.

 

Wspólny projekt podlega kontroli i zatwierdzeniu przez właściwe organy ds. konkurencji. Już teraz najważniejsze dla obu partnerów jest zapewnienie największych korzyści dla klientów. Dlatego na początku, dla milionów klientów nic się nie zmieni: istniejące oferty będą dostępne w dotychczasowym zakresie i jakości.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie