Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

MINI wprowadza na rynku hiszpańskim carsharing typu peer-to-peer.

Projekt pilotażowy w Madrycie: MINI Sharing umożliwia hiszpańskim właścicielom MINI udostępnianie swojego auta znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom za pośrednictwem aplikacji.

 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~204,77 KB)
  
Photos(4x, ~27,69 MB)

Madryt. Przejażdżka MINI nie tylko poprawia nastrój właściciela, ale również budzi zachwyt wśród przyjaciół, znajomych i rodziny. Więc co może być bardziej naturalne niż dzielenie się niepowtarzalną frajdą z jazdy modelem brytyjskiej marki premium z bliskimi? MINI Sharing umożliwia to w szczególnie prosty i innowacyjny sposób. Dzięki aplikacji o tej samej nazwie właściciel MINI może pozwolić znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom na łatwe otwieranie i uruchamianie MINI za pośrednictwem smartfonu. W ramach projektu pilotażowego w Madrycie ta indywidualna forma carsharingu jest obecnie testowana w codziennych warunkach.
 
Pilotaż systemu carsharingu typu peer-to-peer przewidziany jest dla 500 samochodów. Mogą w nim uczestniczyć właściciele aktualnych modeli MINI wyprodukowanych od marca 2018 roku. Auta te można wyposażyć lub doposażyć w moduł MINI Sharing umożliwiający dostęp do samochodu i uruchomienie silnika za pośrednictwem smartfonu.
 
Projekt pilotażowy w Madrycie dostarczy ważnych informacji na temat rozwoju usług współdzielenia MINI na całym świecie. BMW Group określiła cyfrowe usługi mobilnościowe jako jedną z dziedzin intensywnie rozwijanych w ramach przyszłościowej strategii NUMBER ONE > NEXT. Dzięki zwiększonemu zaangażowaniu w tematy D-ACES (Design, Autonomous, Connected, Electrified i Services) firma przejmuje rolę lidera w kształtowaniu przyszłej mobilności. „Kierowcy MINI zawsze wyprzedzają swój czas, podobnie jak ich postępowe i nowoczesne auto”, wyjaśnia Sebastian Mackensen, starszy wiceprezes MINI. „MINI Sharing pozwala naszym klientom w Hiszpanii uczestniczyć w obecnym trendzie ekonomii współpracy. MINI Sharing doskonale pasuje do naszych atrakcyjnych samochodów i innowacyjnych klientów”. . "
 
MINI Sharing pozwala właścicielowi auta na dzielenie się swoim MINI z maksymalnie dziesięcioma wybranymi osobami i wyświetlanie dostępności samochodu w kalendarzu aplikacji. Partnerzy mogą użyć aplikacji, aby za pomocą kilku kliknięć dokonać rezerwacji na smartfonie. Po wyrażeniu zgody przez właściciela auta, nawigacjawyświetla lokalizację pojazdu i trasę dojścia do niego pieszo. Smartfon, na którym jest zainstalowana aplikacja MINI Sharing App, działa wtedy jak kluczyk samochodowy. Połączenie Bluetooth pomiędzy smartfonem a MINI pozwala otworzyć drzwi auta i uruchomić silnik przyciskiem Start/Stop .

Na życzenie właściciel MINI może oznaczyć na przykład członków rodziny w aplikacji MINI Sharing jako użytkowników VIP. Mogą oni rezerwować auto bardziej spontanicznie, bez konieczności czekania na zgodę właściciela.


Po zakończeniu jazdy, MINI jest parkowane w miejscu uzgodnionym z właścicielem i zamykane za pośrednictwem smartfonu. Następnie aplikacja MINI Sharing generuje raport z danymi jazdy potrzebnymi do rozliczenia. Umożliwia to kierowcom płacenie właścicielowi MINI za frajdę z jazdy za pośrednictwem serwisu PayPal. Kalkulacja kosztów w aplikacji MINI Sharing opiera się na zryczałtowanej stawce wynoszącej 0,30 euro za kilometr.


Na początku projektu pilotażowego w Madrycie określono też inne zasady. Za zryczałtowaną kwotę można na przykład łatwo rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o dodatkowych kierowców uczestniczących w programie MINI Sharing. Ze względu na ochronę danych właściciele MINI mogą sprawdzić lokalizację swoich samochodów za pomocą aplikacji MINI Sharing w każdej chwili – z wyjątkiem okresów, kiedy w MINI podróżuje także inny pasażer.


MINI Sharing to nowy sposób na to, aby frajda z jazdy MINI stała się wspólnym doświadczeniem. Techniczny potencjał cyfryzacji jest konsekwentnie wykorzystywany do spontanicznego i nieskomplikowanego dzielenia się MINI z rodziną i przyjaciółmi. Po raz kolejny MINI odgrywa pionierską rolę w promowaniu innowacyjnych form mobilności miejskiej. W oparciu o doświadczenia zdobyte w ramach projektu MINI Sharing w Madrycie innowacja ta może wkrótce podbić inne duże miasta.


 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie