Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

MINI wprowadza na rynku hiszpańskim carsharing typu peer-to-peer.

Projekt pilotażowy w Madrycie: MINI Sharing umożliwia hiszpańskim właścicielom MINI udostępnianie swojego auta znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom za pośrednictwem aplikacji.

 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~204,77 KB)
  
Photos(4x, ~27,69 MB)

Madryt. Przejażdżka MINI nie tylko poprawia nastrój właściciela, ale również budzi zachwyt wśród przyjaciół, znajomych i rodziny. Więc co może być bardziej naturalne niż dzielenie się niepowtarzalną frajdą z jazdy modelem brytyjskiej marki premium z bliskimi? MINI Sharing umożliwia to w szczególnie prosty i innowacyjny sposób. Dzięki aplikacji o tej samej nazwie właściciel MINI może pozwolić znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom na łatwe otwieranie i uruchamianie MINI za pośrednictwem smartfonu. W ramach projektu pilotażowego w Madrycie ta indywidualna forma carsharingu jest obecnie testowana w codziennych warunkach.
 
Pilotaż systemu carsharingu typu peer-to-peer przewidziany jest dla 500 samochodów. Mogą w nim uczestniczyć właściciele aktualnych modeli MINI wyprodukowanych od marca 2018 roku. Auta te można wyposażyć lub doposażyć w moduł MINI Sharing umożliwiający dostęp do samochodu i uruchomienie silnika za pośrednictwem smartfonu.
 
Projekt pilotażowy w Madrycie dostarczy ważnych informacji na temat rozwoju usług współdzielenia MINI na całym świecie. BMW Group określiła cyfrowe usługi mobilnościowe jako jedną z dziedzin intensywnie rozwijanych w ramach przyszłościowej strategii NUMBER ONE > NEXT. Dzięki zwiększonemu zaangażowaniu w tematy D-ACES (Design, Autonomous, Connected, Electrified i Services) firma przejmuje rolę lidera w kształtowaniu przyszłej mobilności. „Kierowcy MINI zawsze wyprzedzają swój czas, podobnie jak ich postępowe i nowoczesne auto”, wyjaśnia Sebastian Mackensen, starszy wiceprezes MINI. „MINI Sharing pozwala naszym klientom w Hiszpanii uczestniczyć w obecnym trendzie ekonomii współpracy. MINI Sharing doskonale pasuje do naszych atrakcyjnych samochodów i innowacyjnych klientów”. . "
 
MINI Sharing pozwala właścicielowi auta na dzielenie się swoim MINI z maksymalnie dziesięcioma wybranymi osobami i wyświetlanie dostępności samochodu w kalendarzu aplikacji. Partnerzy mogą użyć aplikacji, aby za pomocą kilku kliknięć dokonać rezerwacji na smartfonie. Po wyrażeniu zgody przez właściciela auta, nawigacjawyświetla lokalizację pojazdu i trasę dojścia do niego pieszo. Smartfon, na którym jest zainstalowana aplikacja MINI Sharing App, działa wtedy jak kluczyk samochodowy. Połączenie Bluetooth pomiędzy smartfonem a MINI pozwala otworzyć drzwi auta i uruchomić silnik przyciskiem Start/Stop .

Na życzenie właściciel MINI może oznaczyć na przykład członków rodziny w aplikacji MINI Sharing jako użytkowników VIP. Mogą oni rezerwować auto bardziej spontanicznie, bez konieczności czekania na zgodę właściciela.


Po zakończeniu jazdy, MINI jest parkowane w miejscu uzgodnionym z właścicielem i zamykane za pośrednictwem smartfonu. Następnie aplikacja MINI Sharing generuje raport z danymi jazdy potrzebnymi do rozliczenia. Umożliwia to kierowcom płacenie właścicielowi MINI za frajdę z jazdy za pośrednictwem serwisu PayPal. Kalkulacja kosztów w aplikacji MINI Sharing opiera się na zryczałtowanej stawce wynoszącej 0,30 euro za kilometr.


Na początku projektu pilotażowego w Madrycie określono też inne zasady. Za zryczałtowaną kwotę można na przykład łatwo rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o dodatkowych kierowców uczestniczących w programie MINI Sharing. Ze względu na ochronę danych właściciele MINI mogą sprawdzić lokalizację swoich samochodów za pomocą aplikacji MINI Sharing w każdej chwili – z wyjątkiem okresów, kiedy w MINI podróżuje także inny pasażer.


MINI Sharing to nowy sposób na to, aby frajda z jazdy MINI stała się wspólnym doświadczeniem. Techniczny potencjał cyfryzacji jest konsekwentnie wykorzystywany do spontanicznego i nieskomplikowanego dzielenia się MINI z rodziną i przyjaciółmi. Po raz kolejny MINI odgrywa pionierską rolę w promowaniu innowacyjnych form mobilności miejskiej. W oparciu o doświadczenia zdobyte w ramach projektu MINI Sharing w Madrycie innowacja ta może wkrótce podbić inne duże miasta.


 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie