Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Od 20 lat w awangardzie: BMW ConnectedDrive.

Dzięki BMW ConnectedDrive BMW Group jest od 20 lat wiodącym producentem samochodów w dziedzinie inteligentnego skomunikowania. W centrum uwagi jest przy tym zawsze klient i jego wymagania w zakresie nowoczesnej mobilności w samochodzie i poza nim.

Technologia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~74,15 KB)
  
Photos(12x, ~60,83 MB)

Monachium. Dzięki BMW ConnectedDrive BMW Group jest od 20 lat wiodącym producentem samochodów w dziedzinie inteligentnego skomunikowania. W centrum uwagi jest przy tym zawsze klient i jego wymagania w zakresie nowoczesnej mobilności w samochodzie i poza nim. W 1998 roku wprowadzono pod hasłem „Usługi telematyczne BMW” pakiet BMW Assist, w 2004 pierwszą kartę SIM zamontowaną na stałe w aucie BMW, a w 2014 stworzono możliwość zamawiania usług w Sklepie BMW ConnectedDrive i płacenia za nie bezpośrednio w samochodzie. Także najnowsze rozwiązania, takie jak ogólna koncepcja cyfrowa BMW Connected, świadczą o ciągłym rozwoju skomunikowania. Od 2016 roku smartfon jest połączony z samochodem za pośrednictwem Open Mobility Cloud. To właśnie liczne punkty styczne i możliwość korzystania z usług w dowolnym miejscu tworzą kompleksowe otoczenie cyfrowe i jeszcze lepiej łączą kierowcę z samochodem.

Najważniejsze cechy i nagrody.  
Pierwszym ważnym krokiem w kierunku skomunikowanej przyszłości były „Usługi telematyczne BMW” z 1998 r. wprowadzające pakiet BMW Assist, który obejmował usługę Concierge, aktualne informacje o ruchu drogowym oraz inteligentne połączenie alarmowe. Jeszcze wtedy połączenie z internetem było nawiązywane przez telefon klienta. W 2004 r. w samochodzie zainstalowano stałą kartę SIM umożliwiającą dostęp do wiadomości, pogody i funkcji biurowych za pośrednictwem BMW Online. Cztery lata później w nowym BMW serii 7 wprowadzono przeglądarkę internetową, a następnie w 2014 roku Sklep ConnectedDrive: usługi takie jak Real Time Traffic Information czy Rozrywka Online można było już zamawiać i opłacać bezpośrednio w samochodzie.

Usługi BMW ConnectedDrive są obecnie dostępne w 45 krajach i już teraz po drogach porusza się ponad 10 milionów skomunikowanych pojazdów na całym świecie. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat nieustanne wysiłki BMW Group zmierzające do rozwoju skomunikowania cyfrowego za pomocą BMW ConnectedDrive zostały wyróżnione 37 nagrodami krajowymi i międzynarodowymi. Liczby te potwierdzają pionierską pozycję BMW Group na arenie międzynarodowej w zakresie rozwoju cyfrowego.

Kamienie milowe dziś i jutro.
Wychodzenie naprzeciw zapotrzebowaniu na inteligentną i skomunikowaną mobilność za pomocą BMW ConnectedDrive i BMW Connected to dla BMW Group nie tylko motywacja na przyszłość, ale już rzeczywistość. Z BMW Connected korzysta już ponad 2,3 miliona zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Usługi cyfrowe spełniają wymagania współczesnej mobilności i stale definiują je na nowo z korzyścią dla klienta.

Rok 2018 jest ważnym rokiem dla przyszłości skomunikowania: dzięki funkcji Remote Software Upgrade oprogramowanie samochodu może być w każdej chwili automatycznie aktualizowane do najnowszej wersji, podobnie jak w smartfonach. Ponadto od czerwca w samochodzie dostępny będzie w pełnym zakresie asystent głosowy Alexa z dostępem do ponad 30 000 jego umiejętności. Kolejną atrakcją jest kluczyk cyfrowy umożliwiający zamykanie, otwieranie i uruchamianie samochodu tylko za pomocą smartfonu. Tradycyjny kluczyk samochodowy staje się tym samym zbędny. Kluczyk cyfrowy umożliwia również nowy wymiar wspólnego korzystania z samochodów prywatnych, ponieważ można go udostępniać przyjaciołom i rodzinie za pośrednictwem BMW Connected. Dochodzi do tego nowy system operacyjny BMW 7.0. Ten system wskazań i obsługi najnowszej generacji, który wejdzie do produkcji seryjnej w roku 2018, jest jeszcze bardziej zorientowany na indywidualne potrzeby użytkownika.

BMW świętuje 20 lat rabatami na usługi cyfrowe.
Usługi cyfrowe pozwalają klientom bardziej elastycznie niż kiedykolwiek zamawiać nowe funkcje w BMW w domu lub w podróży. Z tego powodu na wszystkie usługi, takie jak Real Time Traffic Information, usługę Concierge lub usługi zdalne, oferujemy w maju rabat w wysokości 20%. Promocja rozpoczyna się 8 maja.

Kliknij tutaj, aby przejść do BMW ConnectedDrive Store i ofert specjalnych na 20-lecie.

Obok automatycznej jazdy konsekwentne rozszerzenie skomunikowania na drodze do cyfrowej i bezemisyjnej przyszłości jest jednym z głównych obszarów działania, za pomocą których BMW Group w ramach strategii NUMBER ONE > NEXT napędza transformację branży mobilnościowej.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie