Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nowe BMW M5 Competition.

Nowa wysokowydajna limuzyna BMW M5 Competition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 246 – 243 g/km)* łączy maksymalne osiągi i ekskluzywną stylistykę z typową dla samochodów BMW M niezależnością w codziennym użytkowaniu.

F90
·
Samochody M
·
M5
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~741,16 KB)
  
Photos(22x, ~118,04 MB)

Nowa wysokowydajna limuzyna BMW M5 Competition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 246 – 243 g/km)* łączy maksymalne osiągi i ekskluzywną stylistykę z typową dla samochodów BMW M niezależnością w codziennym użytkowaniu. Moc silnika, zwiększona w porównaniu z nowym BMW M5 o 19 kW/25 KM do 460 kW/625 KM, jeszcze bardziej bezpośrednia reakcja oraz odpowiednie zestrojenie elementów zawieszenia gwarantują przeżycia podczas jazdy porównywalne ze sportami wyścigowymi.

Wprowadzenie na rynek nowego BMW M5 Competition zbiega się ze stworzeniem nowej kategorii produktów. W przyszłości BMW M GmbH będzie oferować wysokowydajne warianty swoich aut jako niezależne modele.

Silnik: więcej siły i niezależna charakterystyka mocy.

Źródłem niezwykłych emocji związanych z jazdą, które determinują charakter nowego BMW M5 Competition, jest specyficzna charakterystyka mocy silnika. Jednostka napędowa V8 o pojemności 4,4 l z technologią M TwinPower Turbo generuje moc 460 kW/625 KM. Silnik uzyskuje ją przy prędkości 6000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 750 Nm i jest dostępny w szerokim zakresie – od 1800 do 5800 obr/min – czyli o 200 obr/min większym niż w nowym BMW M5.

W ten sposób wysokoobrotowa koncepcja ośmiocylindrowego silnika w nowym BMW M5 Competition jest wykorzystywana do wytwarzania imponującego ciągu. Charakterystyczny przyrost mocy uwidacznia się w zredukowanym do 3,3 s przyspieszeniu od zera do setki. Przy starcie z miejsca samochód osiąga granicę 200 km/h w 10,8 s – o 0,3 s wcześniej niż nowe BMW M5.

Wyposażenie standardowe nowego BMW M5 Competition obejmuje odpowiedni dla modelu układ wydechowy M z końcówkami rur wydechowych w czarnym chromie. Ta wersja dwudrożnego i sterowanego klapami układu wydechowego wydaje niezwykle charakterystyczny dźwięk. W celu dalszej optymalizacji emisji nowe BMW M5 Competition jest wyposażone dodatkowo w filtr cząstek stałych.

Specyficzne poduszki silnika optymalizują reakcję i samosterowność.

Wyczuwalny wpływ na właściwości jezdne nowego BMW M5 Competition ma także zastosowanie odpowiedniego zawieszenia silnika. Łożyska napędu odznaczają się zmienioną charakterystyką i większą sztywnością sprężyny. Sztywniejsze połączenie jednostki napędowej ze strukturą pojazdu skutkuje jeszcze spontaniczniejszą reakcją silnika i bezpośrednim przeniesieniem jego mocy na układ napędowy. Sztywniejsza charakterystyka zapewnia także odczuwalnie bezpośredniejsze i precyzyjniejsze zachowanie na zakrętach.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic i M xDrive.

W nowym BMW M5 Competition napęd jest przenoszony przez 8-stopniową skrzynię M Steptronic. Łopatka układu Drivelogic na dźwigni biegów umożliwia wybór trzech trybów: do wydajnej, sportowej lub bardzo dynamicznej jazdy.

Zaprezentowany po raz pierwszy w nowym BMW M5 napęd na cztery koła M xDrive w imponujący sposób przenosi moc BMW M5 Competition na jezdnię. Poprawia trakcję dokładnie o tyle, o ile jest to konieczne dla uzyskania przyspieszenia na poziomie supersportowego samochodu. Przenoszenie wysokiej mocy silnika bez strat gwarantuje sterowana centralnie współpraca napędu na cztery koła M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym M. Akcentujący tylne koła układ M xDrive dodatkowo poprawia zwinność tej wysokowydajnej limuzyny. Ponadto kierowca może naciśnięciem przycisku wybrać ustawienie 2WD z wyłącznym napędem tylnym, które oferuje doświadczonemu użytkownikowi znane z wcześniejszych generacji BMW M5, purystyczne właściwości jezdne bez ograniczających systemów regulacji.

Niezależne zestrojenie elementów zawieszenia dla precyzji i wydajności na najwyższym poziomie.

Podobnie jak każdy samochód BMW M, także nowe BMW M5 Competition otrzymało układ jezdny precyzyjnie zestrojony z charakterystyką mocy swojego silnika. Wprowadzone modyfikacje gwarantują w pełni kontrolowane prowadzenie również w niezwykle dynamicznych sytuacjach. Odpowiednie dla modelu zestrojenie elementów zawieszenia obejmuje, obok obniżenia pojazdu o 7 mm, celowe modyfikacje w obszarze zawieszenia kół, resorowania i amortyzacji.

Zwiększenie pochylenia kół osi przedniej zwiększa potencjał przyjmowania sił bocznych podczas dynamicznej jazdy na zakrętach. Jeszcze precyzyjniejsze prowadzenie kół osi tylnej umożliwia wyposażenie wahaczy w łożyska kulkowe zamiast gumowych. Na osi tylnej zwiększono też sztywność sprężyny stabilizatora. Oś przednia nowego BMW M5 Competition otrzymała nowo zaprojektowane ułożyskowanie stabilizatora. Sztywniejsze o dziesięć procent w porównaniu do nowego BMW M5 zawieszenie osi przedniej i tylnej zapewnia sztywniejsze podparcie, które pozytywnie wpływa na reakcję układu kierowniczego. Krótsze sprężyny dodatkowe redukują ponadto wahania obciążenia kół. Taki sam skutek przynosi niezależne zestrojenie hydrauliki amortyzatorów. Dlatego nawet w trybie Comfort bezpośrednia integracja układu jezdnego jest wyraźnie wyczuwalna. W ustawieniu Sport aktywowana jest charakterystyka amortyzatorów idealnie nadająca się do jazd testowych na Północnej Pętli Nürburgringu. Tryb Sport Plus wspomaga ekstremalnie dynamiczną jazdę na torach wyścigowych Grand Prix.

Wyposażenie standardowe nowego BMW M5 Competition obejmuje ekskluzywne dwukolorowe obręcze kół M ze stopów lekkich Y-Spoke. 20calowe kute obręcze są wyposażone w ogumienie mieszane w rozmiarze 275/35 R 20 z przodu oraz 285/35 R 20 z tyłu.

Ekskluzywne i wyraziste elementy stylistyczne.

Charakterystyczne elementy stylistyczne nadają nowemu BMW M5 Competition ekskluzywny wygląd. W uzupełnieniu do błyszczących obramowań BMW Individual Shadow Line obramowanie atrapy chłodnicy, kratka ozdobna typowych dla M „skrzeli” na przednich błotnikach oraz osłona tylnego poszycia zderzaka są lakierowane na błyszczący czarny kolor. Również lusterka zewnętrzne są utrzymane w sportowej, subtelnej czerni. Innym charakterystycznym detalem są klamki drzwi w kolorze karoserii. Ponadto w błyszczącym czarnym kolorze utrzymany jest nie tylko spojler tylny, lecz także emblemat „M5” na klapie bagażnika, który uzupełniony został o napis „Competition”.

We wnętrzu ekskluzywny charakter nowego BMW M5 Competition podkreślają subtelne paski w kolorach BMW M GmbH na pasach bezpieczeństwa i dywaniki z charakterystyczną lamówką i emblematem „M5”. Dodatkowym znakiem identyfikacyjnym, który wita kierowcę w trybie uruchamiania pojazdu, jest napis „M Competition” na zestawie wskaźników.

 

*Wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii ustalane są zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

Wartości dla pojazdów oznaczonych (*) zostały już ustalone zgodnie z nowymi przepisami WLTC i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.

Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie