Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW wraca do Le Mans – światowa premiera nowego BMW serii 8 Coupé.

Nowy luksusowy samochód sportowy zostanie zaprezentowany po raz pierwszy 15 czerwca 2018 roku w przededniu legendarnego 24-godzinnego wyścigu – równoległe prace nad modelem seryjnym wyścigowego BMW M8 GTE gwarantują ekscytującą dynamikę jazdy na drodze.

G15
·
Coupé
·
8 Series
·
BMW Motorsport
·
24h Races
·
Motorsport Cars
·
Automotive
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,71 KB)
  
Photos(1x, ~14,16 MB)

Monachium. 24 godziny i wielka chwila: w przededniu legendarnego wyścigu wytrzymałościowego w Le Mans we Francji BMW otwiera nowy rozdział historii fascynujących samochodów sportowych. Oczekiwanie na 24-godzinny wyścig w Le Mans jest idealnym tłem dla światowej premiery nowego BMW serii 8 Coupé, która odbędzie się 15 czerwca 2018 roku. Nowy luksusowy samochód sportowy został opracowany równolegle z BMW M8 GTE, z którym BMW Motorsport dzień później powróci do Le Mans po raz pierwszy od 2011 roku.

BMW Motorsport w drugiej rundzie FIA World Endurance Championship (WEC) 2018 wystawi na start dwa BMW M8 GTE. Samochody wyścigowe pokazały już swój ogromny potencjał na rozpoczęciu sezonu w Spa-Francorchamps w Belgii oraz w IMSA WeatherTech SportsCar Championship w USA. Teraz kolej na debiut modelu seryjnego, którego układ napędowy i jezdny w pełni wykorzystują doświadczenie zdobyte w wyścigach. Szeroki wyścigowy know-how widać szczególnie w nowym BMW M850i xDrive Coupé, które dzięki swojemu wyposażeniu – nowy silnik V8, inteligentny napęd na cztery koła, regulowana blokada tylnego mechanizmu różnicowego, zintegrowany aktywny układ kierowniczy, adaptacyjny układ jezdny M Professional z aktywną stabilizacją przechyłów oraz 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich i opony High Performance – gwarantuje wybitną dynamikę jazdy.

„Nie ma lepszego miejsca na światową premierę nowego BMW serii 8 Coupé niż 24-godzinny wyścig w Le Mans”, mówi Klaus Fröhlich, Członek Zarządu BMW AG. „Ten wyścig to unikalny pokaz pasji, dynamiki i wytrzymałości. Są to cechy, które wyróżniają nasz nowy samochód sportowy w szczególny sposób.”

Nowe BMW serii 8 Coupé wyróżnia się spośród konkurencji szerokim zakresem wrażeń z jazdy. Spontaniczne oddawanie mocy, porywająca zwinność i maksymalna precyzja w niezwykle dynamicznych sytuacjach podczas jazdy podkreślają charakter sportowego samochodu dopracowanego na torze wyścigowym. Nowe BMW serii 8 Coupé przekonuje również jako samochód do spokojnej jazdy. Na długich trasach na autostradach i drogach krajowych oferuje nie tylko komfort jazdy, ale też nowoczesny luksusowy klimat oraz szlachetne wyposażenie.

Światowa premiera BMW serii 8 Coupé w Le Mans jest więc również szczególnie emocjonalnym początkiem aktualnej ofensywy modelowej marki w klasie luksusowej. Mocniejsza prezencja w tym segmencie jest jednym z obszarów działania określonym przez BMW Group w strategii NUMBER ONE > NEXT. Wprowadzenie na rynek nowego BMW serii 8 Coupé jeszcze w roku 2018 spełni w topowych modelach najwyższe wymagania w zakresie dynamiki i kultury jazdy.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie