Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW wraca do Le Mans – światowa premiera nowego BMW serii 8 Coupé.

Nowy luksusowy samochód sportowy zostanie zaprezentowany po raz pierwszy 15 czerwca 2018 roku w przededniu legendarnego 24-godzinnego wyścigu – równoległe prace nad modelem seryjnym wyścigowego BMW M8 GTE gwarantują ekscytującą dynamikę jazdy na drodze.

G15
·
Coupé
·
Seria 8
·
BMW M Motorsport
·
24h Races
·
Motorsport Cars
·
Automotive
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 72,36 KB)
  
Zdjęcia(1x, 14,5 MB)

Monachium. 24 godziny i wielka chwila: w przededniu legendarnego wyścigu wytrzymałościowego w Le Mans we Francji BMW otwiera nowy rozdział historii fascynujących samochodów sportowych. Oczekiwanie na 24-godzinny wyścig w Le Mans jest idealnym tłem dla światowej premiery nowego BMW serii 8 Coupé, która odbędzie się 15 czerwca 2018 roku. Nowy luksusowy samochód sportowy został opracowany równolegle z BMW M8 GTE, z którym BMW Motorsport dzień później powróci do Le Mans po raz pierwszy od 2011 roku.

BMW Motorsport w drugiej rundzie FIA World Endurance Championship (WEC) 2018 wystawi na start dwa BMW M8 GTE. Samochody wyścigowe pokazały już swój ogromny potencjał na rozpoczęciu sezonu w Spa-Francorchamps w Belgii oraz w IMSA WeatherTech SportsCar Championship w USA. Teraz kolej na debiut modelu seryjnego, którego układ napędowy i jezdny w pełni wykorzystują doświadczenie zdobyte w wyścigach. Szeroki wyścigowy know-how widać szczególnie w nowym BMW M850i xDrive Coupé, które dzięki swojemu wyposażeniu – nowy silnik V8, inteligentny napęd na cztery koła, regulowana blokada tylnego mechanizmu różnicowego, zintegrowany aktywny układ kierowniczy, adaptacyjny układ jezdny M Professional z aktywną stabilizacją przechyłów oraz 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich i opony High Performance – gwarantuje wybitną dynamikę jazdy.

„Nie ma lepszego miejsca na światową premierę nowego BMW serii 8 Coupé niż 24-godzinny wyścig w Le Mans”, mówi Klaus Fröhlich, Członek Zarządu BMW AG. „Ten wyścig to unikalny pokaz pasji, dynamiki i wytrzymałości. Są to cechy, które wyróżniają nasz nowy samochód sportowy w szczególny sposób.”

Nowe BMW serii 8 Coupé wyróżnia się spośród konkurencji szerokim zakresem wrażeń z jazdy. Spontaniczne oddawanie mocy, porywająca zwinność i maksymalna precyzja w niezwykle dynamicznych sytuacjach podczas jazdy podkreślają charakter sportowego samochodu dopracowanego na torze wyścigowym. Nowe BMW serii 8 Coupé przekonuje również jako samochód do spokojnej jazdy. Na długich trasach na autostradach i drogach krajowych oferuje nie tylko komfort jazdy, ale też nowoczesny luksusowy klimat oraz szlachetne wyposażenie.

Światowa premiera BMW serii 8 Coupé w Le Mans jest więc również szczególnie emocjonalnym początkiem aktualnej ofensywy modelowej marki w klasie luksusowej. Mocniejsza prezencja w tym segmencie jest jednym z obszarów działania określonym przez BMW Group w strategii NUMBER ONE > NEXT. Wprowadzenie na rynek nowego BMW serii 8 Coupé jeszcze w roku 2018 spełni w topowych modelach najwyższe wymagania w zakresie dynamiki i kultury jazdy.

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie