Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Kamera, akcja! Filmowe klasyki na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2018.

W dniach 25-27 maja 2018 r. nad jeziorem Como pod hasłem „Hollywood on the Lake” BMW Group Classic i Grand Hotel Villa d'Este zaprezentują rzadkie egzemplarze ze wszystkich epok historii samochodów i motocykli ++ 51 samochodów oraz 30 motocykli i zestawów konkurować będzie w najbardziej ekskluzywnym i najstarszym na świecie konkursie piękności pojazdów zabytkowych +++ dodatkowe kategorie dla prototypów i samochodów koncepcyjnych łączą tradycję i przyszłość.

Dziedzictwo
·
Pojazdy zabytkowe, dziedzictwo - wydarzenia
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~171,72 KB)
  
Zdjęcia(1x, ~676 KB)

Powiązane linki

Monachium / Mediolan. W dniach 25-27 maja 2018 r. nad brzegiem jeziora Como w Cernobbio na północy Włoch spotkają się dumni właściciele i zapaleni miłośnicy niezwykłych klasyków na dwóch, trzech i czterech kołach, aby wziąć udział w najbardziej ekskluzywnym i najstarszym konkursie piękności pojazdów zabytkowych. Na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2018 o względy publiczności i międzynarodowego jury złożonego z wybitnych ekspertów walczyć będzie 51 samochodów oraz 30 motocykli i zestawów z różnych okresów motoryzacji. Wśród atrakcji tego weekendu klasyków organizowanego wspólnie przez BMW Group Classic i Grand Hotel Villa d’Este odbędzie się prezentacja pojazdów w parku Villa Erba, uliczny przejazd konkursowych motocykli, wystawy specjalne oraz wybór „Best of Show” w niedzielę wieczorem.

 

“Hollywood on the Lake”: spektakularna prezentacja w kinowej scenerii.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2018 odbywać się będzie pod hasłem „Hollywood on the Lake”. Wybór klasyków nominowanych do konkursu piękności nad jeziorem Como obejmuje wszystkie epoki historii motoryzacji i kinematografii – od ery filmu niemego do nowoczesnych przebojów dużego ekranu. Teren Grand Hotelu Villa d’Este i przyległych parków Villa Erba po raz kolejny posłuży jako stylowe i nastrojowe tło dla kinowej inscenizacji najpiękniejszych samochodów i motocykli. W Padiglione Centrale Villi Erba BMW Group Classic zaprezentuje również specjalny pokaz „Movie Cars and Bikes”. Można tam będzie zobaczyć pojazdy, które odegrały znaczącą rolę w znanych przebojach kinowych, w tym klasyczne Mini z „Jasia Fasoli”, jak również oryginalne pojazdy z filmów z serii „James Bond” i „Mission Impossible".

Długa tradycja, międzynarodowa obsada.

Niepowtarzalny charakter Concorso d’Eleganza Villa d’Este wynika z jego długich tradycji – już w 1929 roku nad jeziorem Como pod nazwą „Coppa d’Oro Villa d’Este” odbyła się wystawa nowości motoryzacyjnych – oraz z jego międzynarodowego charakteru. Samochody zarejestrowane przez komisję selekcyjną na tegoroczny konkurs piękności prezentowane będą przez właścicieli z 15 krajów. Aż dwanaście pojazdów należy do właścicieli z USA, siedem pochodzi z Włoch i Szwajcarii. Wybrane rarytasy były produkowane w latach 1909-1985 przez 28 różnych producentów. W Concorso di Motociclette odbywającym się w tym roku już po raz ósmy udział wezmą właściciele pojazdów z sześciu krajów. Ich motocykle i zestawy produkowane były przez 25 różnych producentów w latach 1907-1969.

 

Konkurs pojazdów historycznych podzielony jest na osiem klas. W oparciu na tegorocznym motto imprezy prezentowane będą pojazdy, które pamiętamy nie tylko z dróg, ale też z występów w filmach kinowych. W dodatkowej klasie rywalizować będą bolidy Formuły 1 z różnych dekad tej najwyższej klasy sportów motorowych.

 

Klasa A. Tytani: brud, kurz i ryzyko.

Klasa B. Od Manhattanu po Mayfair: złoty wiek motoryzacyjnej obfitości.

Klasa C. Ukształtowane przez wiatr: Grandes Routières epoki art déco.

Klasa D. Nowy świat, nowe idee: historia GT.

Klasa E. Prędkość i styl: rozkwit sportowych samochodów wyścigowych.

Klasa F. 80 lat motoryzacyjnej archeologii.

Klasa G. Hollywood nad jeziorem: gwiazdy srebrnego ekranu.

Klasa H. Gdy seks był bezpieczny, a wyścigi ryzykowne: Formuła 1!

 

Historyczne motocykle i zestawy podzielono na pięć kategorii. Spektrum prezentowanych pojazdów sięga od motocykli turystycznych o dużej pojemności z wczesnych lat amerykańskiej produkcji po włoskie maszyny wyścigowe z silnikami jednocylindrowymi.

 

Klasa A. Złoty wiek amerykańskich motocykli.

Klasa B. Luksus na 3 kołach: przyczepy motocyklowe w latach 1920. i 1930.

Klasa C. Nowe idee na lata 1950.

Klasa D. Włoscy zwycięzcy: motocykle Grand Prix o pojemności 250 cm3.

Klasa E. Nowe szaty brytyjskich i niemieckich motocykli.

 

Samochody i motocykle koncepcyjne: harmonijne połączenie tradycji i przyszłości.

BMW Group Classic poprzez różnorodne działania pielęgnuje historię marki i modeli. Poszanowanie tradycji jest integralną częścią tożsamości i jest wyznacznikiem zorientowanego na przyszłość rozwoju firmy. Muzeum BMW, archiwum koncernu, kolekcja pojazdów, warsztat klasyków oraz sprzedaż części, a także wsparcie krajowej i międzynarodowej sceny klubowej umożliwiają również żywą wymianę z właścicielami i miłośnikami zabytkowych samochodów i motocykli.

 

Historyczne pojazdy marek BMW i BMW Motorrad, MINI i Rolls-Royce są prezentowane zainteresowanej publiczności w ramach licznych targów, wystaw, przejażdżek pojazdów historycznych i podobnych imprez na całym świecie. Jako organizator Concorso d’Eleganza Villa d’Este BMW Group Classic szczególnie intensywnie dzieli zamiłowanie do historii mobilności. Znamienici uczestnicy, entuzjastyczna publiczność i ekskluzywna oprawa imprezy nadają weekendowi klasyków nad jeziorem Como wyjątkowy status.

 

Cechą szczególną Concorso d’Eleganza Villa d’Este jest również wyjątkowe połączenie poszanowania tradycji i orientacji na przyszłość. Oprócz klasyków o wyjątkowej estetyce i znaczeniu historycznym prezentowane są spektakularne prototypy i najnowsze projekty konstrukcyjne. Pojazdy nominowane do kategorii samochodów koncepcyjnych i prototypów oraz motocykli koncepcyjnych zachwycają stylistyką i koncepcyjnymi akcentami, które nadają im rangę klasyków przyszłości. W głosowaniu publiczności zostaną przyznane nagrody specjalne za rewelacyjny design na czterech lub dwóch kołach.

 

Renomowane jury gwarantuje wyjątkową wiedzę fachową.

O wyborze zwycięzców w poszczególnych klasach i przyznaniu nagrody „Best of Show” zadecyduje jury złożone z międzynarodowych ekspertów, którzy wyróżniają się nie tylko absolutną niezależnością, ale również wybitną wiedzą fachową. Funkcję przewodniczącego jury pełni od roku 2004 Włoch Lorenzo Ramaciotti. W ciągu swojej długiej kariery zawodowej był m.in. szefem działu designu w Pininfarina i Grupie Fiat, a od dwudziestu lat zajmuje się również oceną zabytkowych samochodów. Wspierają go inni znani eksperci: Ian Cameron z Wielkiej Brytanii, do 2012 roku główny projektant Rolls-Royce Motor Cars, amerykański dziennikarz i historyk motoryzacji Winston Goodfellow, Harm Lagaaij z Holandii, były główny projektant Forda, BMW i Porsche, Włoch Mauro Forghieri, były projektant Formuły 1 Scuderia Ferrari, Adolfo Orsi, ekspert od Maserati i historycznych włoskich sportów motorowych oraz Stefano Pasini, dziennikarz i autor książek motoryzacyjnych, Francuz Patrick le Quément, były główny projektant Renault, a także niemiecki dziennikarz motoryzacyjny J. Philip Rathgen.

 

Po raz kolejny został rozszerzony został zespół Sędziów Honorowych, którzy tradycyjnie wspierają jury Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Nowym członkiem został w tym roku główny projektant Apple, Sir Jonathan Paul „Jony” Ive. Brytyjczyk fascynuje się charyzmą historycznych samochodów podobnie jak włoski projektant Lapo Elkann, właściciel marki „Italia Independent” i wnuk byłego prezesa koncernu Fiat Gianniego Agnellego. Również Lapo Elkann będzie w tym roku po raz pierwszy członkiem jury. Oprócz nich w jury zasiądzie Brytyjka Yasmin Le Bon oraz Quirina Louwman z Holandii, kolejna znawczyni klasyków i regularna uczestniczka rajdów klasycznych.

 

Program:

W tym roku w samych tylko parkach Villa Erba spodziewanych jest ponad 8000 zwiedzających, którzy będą mogą podziwiać wspaniałe rarytasy motoryzacji na dwóch, trzech i czterech kołach. Aby zapewnić im i wszystkim innym gościom sprawny przebieg imprezy, wcześniej 58 ciężarówek przywiezie sceny, podesty, trybuny, oświetlenie i nagłośnienie oraz inne wyposażenie. Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2018 rozpocznie się w piątek 25 maja 2018 r. przyjazdem uczestników i prezentacją aktualnego koncepcyjnego motocykla BMW Motorrad. W sobotę 26 maja 2018 r. o godz. 14.00 rozpocznie się uliczny przejazd konkursowych biegnący ulicami Cernobbio w spektakularnym konwoju od Villi Erba do Villi d’Este. Oprócz tego po popołudniu zostanie przyznana pierwsze ważne i zarazem chwalące się najdłuższymi tradycjami wyróżnienie w konkursie, nagroda publiczności „Coppa d’Oro Villa d’Este”. W niedzielę 27 maja 2018 r. przed wielką trybuną w parku Villa Erba zaprezentuje się 51 uczestników konkursu piękności samochodów oraz 30 zabytkowych motocykli i zestawów. Ukoronowaniem wieczoru będzie ogłoszenie zwycięzcy klasyfikacji generalnej, który oprócz tytułu Best of Show otrzyma również „Trofeo BMW Group".

 

Więcej informacji dla przedstawicieli mediów można znaleźć na stronie www.concorsodeleganzavilladeste.com oraz na stronie www.press.bmwgroup.com (słowo kluczowe „Concorso”).

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie