Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW e-mobility newsletter.

• W okresie od stycznia do maja sprzedaż zelektryfikowanych modeli BMW wzrosła o 41% • Liczba zelektryfikowanych BMW na światowych drogach przekroczyła 250 tys. sztuk • Ładowanie jeszcze łatwiejsze niż tankowanie. • BMW będzie testować pojazdy autonomiczne w Chinach • BMW i Los Angeles Cleantech Incubator będą współpracować na rzecz ekologicznego transportu • BMW zamierza zwiększyć produkcję modeli elektrycznych w fabryce w Lipsku • BMW rozbuduje fabrykę akumulatorów w Chinach

Sprawy korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Technologia
·
Electrification
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
MINI E
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~174,83 KB)

W okresie od stycznia do maja sprzedaż zelektryfikowanych modeli BMW wzrosła o 41%.

Od stycznia do maja 2018 r. Grupa BMW sprzedała najwięcej samochodów w swojej historii, biorąc pod uwagę pierwsze pięć miesięcy roku. Z salonów wyjechały 1 003 573 pojazdy marek BMW, MINI oraz Rolls-Royce. Oznacza to wzrost o 1,6% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Do bardzo dobrych wyników koncernu z Monachium przyczyniła się rosnąca popularność modeli z napędem elektrycznym. W związku z coraz większym popytem, BMW zamierza podnieść jesienią skalę produkcji pojazdów z serii i powstających w fabryce zlokalizowanej w Lipsku do 200 samochodów dziennie, tj. o ponad 50%.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku sprzedaż pojazdów BMW i, BMW iPerformance oraz MINI Electric wzrosła aż o 41% do 46 849 egzemplarzy. Jedynie w maju klienci na całym świecie nabyli 10 213 EV produkcji BMW AG, tj. o 39,2% więcej niż rok wcześniej.

Bawarski koncern odnotował silne zainteresowanie modelami zelektryfikowanymi zwłaszcza w USA (9 762 szt./+ 61% r/r) oraz Wielkiej Brytanii (6 555 szt., + 34,2% r/r). Udział EV w łącznej sprzedaży nowych pojazdów BMW i MINI w Stanach Zjednoczonych wyniósł niemal 7%, zaś na Wyspach – ponad 7%.

Co ciekawe, na niektórych rynkach samochody z napędem elektrycznym odpowiadają za ponad 50% sprzedaży obu marek. Przykładem jest Norwegia (4 125 szt., +5,8% r/r) oraz Malezja (2 313 szt., + 37,9% r/r). W konsekwencji, Grupa BMW stopniowo przybliża się do celu, jakim jest sprzedaż ponad 140 000 zelektryfikowanych pojazdów w 2018 r.

 

Liczba zelektryfikowanych BMW na światowych drogach przekroczyła 250 tys. sztuk.

Przez pierwsze cztery miesiące 2018 r. Grupa BMW sprzedała na całym świecie 36 692 szt. samochodów całkowicie elektrycznych i hybryd typu plug-in. Oznacza to wzrost o 41,7% w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.

BMW odnotowało większe zainteresowanie swoimi EV m.in. w Wielkiej Brytanii (5 059 szt., +25,6% r/r), USA (7 716 szt., +73,3% r/r) oraz Chinach (3 181 szt., + 646,7% r/r). Świetny wynik z Państwa Środka stanowi rezultat niedawno rozpoczętej, lokalnej produkcji BMW serii 5 w odmianie plug-in hybrid.

Jak powiedział Pieter Nota, członek zarządu BMW AG, odpowiedzialny za sprzedaż i markę BMW:

„Z przyjemnością ogłaszamy, że po światowych drogach jeździ ponad ćwierć miliona zelektryfikowanych pojazdów Grupy BMW. Łączna sprzedaż BMW i, BMW iPerformance i MINI Electric wzrosła w kwietniu o 52% (9 831 szt.) podnosząc liczbę sprzedanych, zelektryfikowanych samochodów Grupy BMW do ponad 250 000. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu, którym jest sprzedaż ponad 140 000 EV w tym roku”.

W kwietniu samochody z napędem elektrycznym odpowiadały globalnie za 5% sprzedaży bawarskiego koncernu, jednak na niektórych rynkach ich udział był znacznie wyższy. Przykładowo w Wielkiej Brytanii wyniósł 9%, zaś w USA 7,3%. Jeszcze lepszy wynik osiągnięto w krajach skandynawskich, gdzie EV stanowiły więcej niż jedną czwartą sprzedanych samochodów Grupy BMW oraz w Malezji, gdzie ich udział przekroczył 50%.

Światowym bestsellerem bawarskiego producenta było w zeszłym miesiącu BMW serii 5 plug-in hybrid – klienci nabyli łącznie 2 670 szt. tego modelu, co wiąże się ze wzrostem aż o 711,6% r/r. Kolejne miejsca zajęły BMW X5 plug-in hybrid (1 578 szt., + 45,8% r/r) oraz całkowicie elektryczne BMW i3 (2 665 szt., +18,3% r/r).

 

Ładowanie jeszcze łatwiejsze niż tankowanie. 

BMW wprowadza ładowanie bezprzewodowe.

BMW i jako pierwszy producent samochodów na świecie oferuje w pełni zintegrowane, montowane fabrycznie rozwiązanie do indukcyjnego ładowania akumulatorów w modelach hybrydowych typu plug-in. Produkcja pierwszych pojazdów rusza w lipcu. W ramach strategii koncernu NUMBER ONE > NEXT

BMW Group po raz kolejny odgrywa wiodącą rolę w rozwoju innowacyjnych technologii ładowania, które znacząco poprawiają komfort i funkcjonalność zelektryfikowanych pojazdów w codziennej eksploatacji.

Opcjonalne ładowanie bezprzewodowe BMW jest obecnie oferowane w leasingu jako wyposażenie dodatkowe BMW 530e iPerformance (zużycie paliwa w ustawowym cyklu jezdnym UE: 2,3-1,9 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 13,9-13,3 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 52-47 g/km). Ładowanie bezprzewodowe BMW rusza najpierw w Niemczech, a następnie w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii i Chinach.

Pole elektryczne zapewnia bezprzewodowe przesyłanie prądu.

Ładowanie bezprzewodowe BMW umożliwia przesyłanie energii z sieci elektrycznej poprzez płytę podstawową zamontowaną na przykład w garażu do akumulatora wysokonapięciowego w ustawionym nad nią samochodzie. Po zaparkowaniu samochodu ładowanie rozpoczyna się automatycznie, bez żadnych dodatkowych czynności ze strony kierowcy. Wprowadzając tę technologię na rynek, BMW Group robi kolejny krok w kierunku infrastruktury, która sprawi, że ładowanie akumulatorów w zelektryfikowanych pojazdach będzie jeszcze łatwiejsze niż tankowanie samochodu z silnikiem spalinowym.

Opcjonalne ładowanie bezprzewodowe BMW składa się z indukcyjnej stacji ładowania (GroundPad), którą można zainstalować zarówno w garażu, jak i na dworze, oraz komponentu samochodowego (CarPad) montowanego pod spodem auta. Bezprzewodowe przesyłanie energii pomiędzy GroundPadem a CarPadem odbywa się na odległość ośmiu centymetrów. Płyta GroundPad generuje pole magnetyczne. W CarPadzie indukowany jest prąd ładujący akumulator wysokonapięciowy.

Moc ładowania wynosi 3,2 kW. Pozwala to całkowicie naładować akumulatory wysokonapięciowe w BMW 530e iPerformance w ciągu około trzech i pół godziny. Stopień sprawności całego systemu, wynoszący około 85%, jest już zbliżony do poziomu ładowania przewodowego, gdzie obecnie osiąga się około 92%.

Ładowanie indukcyjne: jeszcze łatwiejsze niż tankowanie.

Ładowanie bezprzewodowe BMW wykorzystuje do ładowania akumulatorów wysokonapięciowych w zelektryfikowanych pojazdach technologię ładowania indukcyjnego, która jest już powszechnie stosowana w telefonach komórkowych i szczoteczkach do zębów. Istotną zaletą jest tu niezrównany komfort użytkowania. Kierowca nie musi już podłączać kabla, aby uzupełnić zapasy energii swojej hybrydy typu plug-in. Po zaparkowaniu auta we właściwej pozycji nad indukcyjną stacją ładowania wystarczy nacisnąć przycisk start/stop, aby wyłączyć napęd i rozpocząć ładowanie. Po całkowitym naładowaniu akumulatora system wyłącza się automatycznie.

Ładowanie bezprzewodowe BMW wspiera kierowcę już podczas najeżdżania na pozycję parkowania. Samochód łączy się ze stacją ładowania poprzez wi-fi. Na monitorze pokładowym pojawia się wtedy widok auta i jego otoczenia z góry, z kolorowymi liniami pomocniczymi wspierającymi kierowcę w parkowaniu. Symbol graficzny wskazuje, że osiągnięta została odpowiednia pozycja parkowania do ładowania indukcyjnego. Może ona odbiegać od idealnego położenia do siedmiu centymetrów w kierunku wzdłużnym, a do 14 centymetrów w kierunku poprzecznym.

GroundPad może być instalowany również na dworze i można z niego korzystać w każdych warunkach pogodowych. Wszystkie elementy przewodzące prąd są chronione przed deszczem i śniegiem; po stacji ładowania można też bez problemu jeździć. Podczas ładowania promieniowanie elektromagnetyczne ogranicza się do płyty podłogowej. Podkładka GroundPad jest stale monitorowana pod kątem ciał obcych. Gdy wykryte zostanie ciało obce, ładowanie zostaje natychmiast przerwane.

Wprowadzając na rynek ładowanie bezprzewodowe, BMW Group kontynuuje swoje zaangażowanie na rzecz przyjaznej dla użytkownika i praktycznej infrastruktury ładowania. W 2015 r. otrzymała już za to nagrodę ONZ „Momentum for Change”. Jako współzałożyciel spółki joint venture IONITY BMW Group współpracuje obecnie z innymi producentami samochodów w celu stworzenia europejskiej sieci szybkiego ładowania o mocy do 350 kW, która do 2020 r. ma obejmować około 400 stacji. Ponadto usługa ChargeNow uruchomiona przez BMW i, posiadająca ponad 130 000 stacji ładowania w 32 krajach, zapewnia dostęp do największej na świecie sieci publicznych stacji ładowania.

 

BMW będzie testować pojazdy autonomiczne w Chinach.

BMW poinformowało, że jako pierwszy, międzynarodowy producent otrzymało licencję zezwalającą na drogowe testy pojazdów samosterujących w Chinach.

Planowane testy samochodów na czwartym poziomie autonomiczności będą się odbywać w regionie Szanghaju. BMW dysponuje mieście rozbudowanym zespołem, w skład którego wchodzi m.in. 60 ekspertów zajmujących się pojazdami samosterującymi. Trasa wyznaczone do prób będzie dysponować początkowo długością 5,6 km. Chińska flota testowa autonomicznych BMW składa się obecnie z dwóch egzemplarzy limuzyny serii 7. Do grudnia dołączy do nich kolejne siedem pojazdów.

BMW w najbliższych latach zamierza skomercjalizować samochody samosterujące. W dniu dzisiejszym, podczas Dorocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, Harald Krüger, dyrektor generalny BMW AG zaprezentował koncepcyjny zarys stylistyki modelu iNEXT (na wizualizacji poniżej). Samochód będzie produkowany w fabryce zlokalizowanej w Dingolfing od 2021 r. iNEXT stanie się flagowym modelem EV w ofercie BMW, łącząc w pełni elektryczny napęd z systemami autonomicznego prowadzenia oraz zaawansowaną technologią w zakresie łączności. Wersja koncepcyjna pojazdu zostanie ujawniona jeszcze w 2018 r.

 

BMW i Los Angeles Cleantech Incubator będą współpracować na rzecz ekologicznego transportu.

Grupa BMW kontynuuje budowanie pozycji światowego lidera na polu zrównoważonej mobilności. Koncern ogłosił podjęcie współpracy ze społeczną organizacją non-profit Los Angeles Cleantech Incubator (LACI). Partnerzy zamierzają rozwijać razem ekologiczne rozwiązania dla miejskiego transportu przyszłości.

W ramach podjętej współpracy, Grupa BMW w dniach 6 i 7 czerwca rozpoczyna swój coroczny cykl konferencji BMW Group Dialogue Series. Temat przewodni tegorocznej serii dyskusji to "Miasta w toku" (ang. “Cities in Progress”). Uczestnicy konferencji skupią się na analizie wyzwań transportowych stojących przed miastami oraz dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami służącymi poprawie jakości życia.

Jak powiedział Simon Euringer, wiceprezydent Biura Technologicznego Grupy BMW w USA:

"Grupa BMW jest liderem w dziedzinie mobilności premium z ponad ćwierć miliona zelektryfikowanych pojazdów na drogach całego świata oraz szeregiem usług związanych z łącznością i mobilnością. LACI jest dla nas idealnym partnerem, ponieważ realizuje te same cele, a także posiada innowacyjne wizje i strategie".

Celem partnerstwa z LACI w zakresie zerowej emisji jest zgromadzenie kluczowych partnerów, w celu przyspieszenia elektryfikacji transportu. Kooperacja pomiędzy LACI oraz Grupą BMW będzie zarządzana lokalnie z Biura Technologicznego Grupy BMW w USA, zlokalizowanego w kalifornijskim mieście Mountain View.

Coroczne konferencje BMW Group Dialogue Series gromadzą przedstawicieli miast, przedsiębiorstw, instytutów, uniwersytetów, jak również lokalnych mieszkańców, którzy toczą dyskusje na równych prawach. Opierając się na tych dyskusjach, Grupa BMW zamierza udoskonalać swoją własną strategię i stać się

liderem mobilności miejskiej w okresie długoterminowym.

Konferencje z serii "Miasta w toku" rozpoczną się 6 czerwca w Los Angeles. Następnie zostaną zainicjowane w Melbourne, Shenzhen, Rotterdamie oraz Berlinie. We wszystkich pięciu lokalizacjach zostaną omówione takie tematy takie jak gęstość zaludnienia, regulacje prawne i infrastruktura. Ich celem będzie stworzenie kompleksowego obrazu wszystkich wyzwań w poszczególnych miastach.

W ramach BMW Group Dialogues, BMW współpracuje również z grupą C40, globalną siecią 90 miast na całym świecie, zaangażowanych w walkę ze zmianami klimatycznymi i ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych poprzez ukierunkowane działania.

 

BMW zamierza zwiększyć produkcję modeli elektrycznych w fabryce w Lipsku.

BMW zamierza zainwestować ponad 300 mln euro w fabrykę zlokalizowaną w Lipsku. W zakładzie powstają m.in. w pełni elektryczne modele i3 (od 2013 r.) oraz i3s, jak również hybrydy plug-in: i8 Coupé (od 2014 r.) oraz i8 Roadster (od marca 2018 r.).

Jak powiedział Oliver Zipse, członek zarządu BMW AG, odpowiadający za dział produkcji:

„Wierzymy w umiejętności i produktywność pracowników w naszej fabryce w Lipsku. To logiczne, że dzięki wprowadzanym obecnie środkom, powinniśmy uczynić zakład jeszcze bardziej elastycznym, a przede wszystkim skuteczniejszym, tak aby zachować jego konkurencyjność w przyszłości”.

BMW rozpoczęło już w fabryce kompleksowe prace, obejmujące m.in. rozbudowę i modernizację lakierni, nadwoziowni oraz linii montażowych. W rezultacie, roczne moce produkcyjne zakładu zwiększą się z obecnych 250 000 pojazdów do 350 000 w 2020 r. Skala produkcji modeli elektrycznych z serii i wzrośnie znacznie wcześniej, już jesienią bieżącego roku – ze 130 do 200 samochodów dziennie. Tym samym BMW zamierza sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na EV na światowych rynkach.

Przez pierwsze cztery miesiące 2018 r. koncern z Monachium sprzedał na całym świecie 36 692 szt. samochodów całkowicie elektrycznych i hybryd typu plug-in. Oznacza to wzrost o 41,7% w stosunku do analogicznego okresu 2017 r. BMW odnotowało większe zainteresowanie swoimi EV m.in. w Wielkiej Brytanii (5 059 szt., +25,6% r/r), USA (7 716 szt., +73,3% r/r) oraz Chinach (3 181 szt., + 646,7% r/r).

W kwietniu samochody z napędem elektrycznym odpowiadały globalnie za 5% sprzedaży bawarskiego koncernu, jednak na niektórych rynkach ich udział był znacznie wyższy. Przykładowo w Wielkiej Brytanii wyniósł 9%, zaś w USA 7,3%. Jeszcze lepszy wynik osiągnięto w krajach skandynawskich, gdzie EV stanowiły więcej niż jedną czwartą sprzedanych samochodów Grupy BMW, oraz w Malezji, gdzie ich udział przekroczył 50%.

Produkcja seryjna w fabryce w Lipsku rozpoczęła się w marcu 2005 r. Od tamtej pory z taśm montażowych zakładu zjechało ponad 2,3 mln pojazdów. Łączna wartość inwestycji w fabrykę osiągnęła jak do tej pory poziom ok. 3 mld euro. W zakładzie zatrudnionych jest obecnie ponad 5 300 osób. Grupa BMW przygotowuje aktualnie wszystkie swoje fabryki do produkcji pojazdów całkowicie elektrycznych, tak aby mogły wytwarzać jednocześnie zarówno modele spalinowe, hybrydowe, jak i zeroemisyjne.

 

BMW rozbuduje fabrykę akumulatorów w Chinach.

W zakresie planu strategicznego NUMBER ONE > NEXT, BMW przystosowuje swoje zakłady produkcyjne do wzrastającego popytu na samochody całkowicie elektryczne i hybrydowe. Chińskie joint venture bawarskiego koncernu, BMW Brilliance Automotive (BBA), zainicjowało właśnie rozbudowę fabryki akumulatorów, która została otworzona w Państwie Środka zaledwie siedem miesięcy temu. W ramach “High-Voltage Battery Centre Phase II” BBA zamierza produkować nowe, wydajniejsze akumulatory przeznaczone do 5 generacji układu napędowego eDrive, który trafi m.in. do całkowicie elektrycznego modelu iX3. Począwszy od 2020 r. samochód będzie powstawał w sąsiedniej, należącej do BBA fabryce Dadong.

Jak powiedział Oliver Zipse, członek zarządu BMW AG, odpowiedzialny za dział Produkcji:

„Rozpoczynamy dzisiaj kolejny etap naszej ofensywy w zakresie modeli elektrycznych. W związku z tym, zwiększamy skalę lokalnej produkcji baterii. Umożliwi nam to podążanie za wzrastającym popytem na elektromobilność w Chinach”.

Państwo Środka stanowi dla Grupy BMW największy pojedynczy rynek na świecie. Oferta BMW obejmuje tam obecnie sześć zelektryfikowanych modeli. W 2017 r. bawarski koncern sprzedał w Chinach ponad dwukrotnie więcej EV niż w roku poprzednim i przewiduje kontynuację trendu wzrostowego w 2018 r. Na początku bieżącego roku w fabryce Dadong uruchomiono produkcję BMW serii 5 Plug-in Hybrid.

Grupa BMW jest pionierem elektromobilności. Pierwszy całkowicie elektryczny samochodów koncernu z Monachium, model i3, zaczął zjeżdżać z taśm montażowych zakładu w Lipsku w 2013 r. Obecnie, BMW wytwarza pojazdy spalinowe na tych samych liniach produkcyjnych co hybrydy plug-in w 10 lokacjach na całym świecie. Firma posiada ponadto trzy fabryki akumulatorów w Niemczech, USA oraz Chinach. W przyszłości, istniejące linie montażowe całkowicie elektrycznych BMW również zostaną zintegrowane z istniejącą strukturą produkcyjną.

Oliver Zipse dodał:

„Maksymalne wykorzystanie mocy fabryk stanowi dla nas priorytet. Dlatego projektujemy nasz system produkcyjny tak, abyśmy mogli budować modele z całkowicie lub częściowo elektrycznym układem napędowym lub silnikiem spalinowym na tej samej linii montażowej”.

Dodatkowo, BMW projektuje dwie elastyczne platformy samochodowe, które zostaną przystosowane do układów napędowych wszystkich typów. Koncern informuje, że uzyska dzięki temu maksymalną elastyczność produkcji oraz będzie w stanie szybko reagować na wymagania rynków oraz klientów na całym świecie.

Joint venture BMW Brilliance Automotive zostało założone w 2003 r. W 2017 r. fabryki spółki w Tiexi i Dadongu wyprodukowały prawie 400 tys. pojazdów przeznaczonych na chiński rynek. Oznacza to wzrost o ok. 30% w porównaniu do 2016 r.

Oba zakłady osiągną maksymalną wydajność w 2019 r., kiedy z ich taśm montażowych zacznie zjeżdżać 520 tys. pojazdów rocznie.

Od 2009 r. BBA zainwestowała w swoje fabryki równowartość 6,7 mld euro. Spółka zatrudnia obecnie ponad 16 tys. osób.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie