Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Aktualizacje modeli MINI w lecie 2018 r.

Wszystkie modele silników benzynowych MINI są wyposażone w standardowe filtry cząstek stałych i spełniają normę emisji Euro 6d-TEMP – wersje silników benzynowych MINI Clubman i MINI Countryman o zwiększonej sprawności i opcjonalnie z 7-stopniową skrzynią Steptronic z podwójnym sprzęgłem – nowy pakiet Connectivity do MINI Clubman – wyposażenie standardowe MINI Clubman i MINI Countryman rozszerzone o automatyczną aktywację świateł mijania.

Coupé
·
Kabriolet
·
Dane techniczne, specyfikacje
·
MINI Clubman
·
MINI Countryman
·
MINI Cabrio
·
MINI Coupé
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~125,96 KB)
  
Photos(2x, ~4,24 MB)

Monachium. Latem 2018 r. liczne innowacje w dziedzinie techniki napędowej zwiększą przyjemność jazdy, a ponadto zmniejszą emisję spalin obecnych modeli MINI. Od lipca 2018 r. wszystkie wersje 3-drzwiowego MINI, 5-drzwiowego MINI, MINI Cabrio, MINI Clubman i MINI Countryman z silnikiem benzynowym będą wyposażone w filtr cząstek stałych. Wyposażone w ten sposób modele brytyjskiej marki premium spełniają surowe wymogi normy emisji spalin Euro 6d-TEMP. Silniki wysokoprężne MINI Clubman i MINI Countryman spełniają normę Euro 6d-TEMP już od marca 2018 roku. Oprócz filtra cząstek stałych i katalizatora akumulacyjnego NOX ich system oczyszczania spalin zawiera również katalizator SCR, który wykorzystuje precyzyjny wtrysk mocznika (AdBlue) do wyjątkowo skutecznej redukcji emisji tlenków azotu.
 
Ponadto odpowiednie modele MINI Clubman i MINI Countryman będą od lipca 2018 roku wyposażone w ulepszone silniki benzynowe. Na zużycie paliwa i wartości emisji spalin wpływa przede wszystkim optymalizacja technologii MINI TwinPower Turbo. Oprócz standardowej skrzyni manualnej do modeli benzynowych MINI Clubman i MINI Countryman oferowana będzie teraz 7-stopniowa skrzynia Steptronic.
 
Fascynująca dynamika przełączania biegów, wysoki komfort, zoptymalizowana wydajność:
Szybka zmiana biegów i wysoka sprawność wewnętrzna to wyróżniki 7-stopniowej skrzyni Steptronic z podwójnym sprzęgłem, która od lipca 2018 r. będzie dostępna w wyposażeniu dodatkowym kolejnych popularnych modeli MINI. Zastosowanie dwóch sprzęgieł podczas zmiany biegów umożliwia bardzo sportowe przyspieszanie bez przerywania transmisji napędu. Oprócz zwiększonej przyjemności jazdy ta konstrukcja zaczerpnięta ze sportów motorowych oferuje wszystkie komfortowe funkcje automatycznej skrzyni biegów. Nie tylko podczas przyspieszania, ale również podczas hamowania zapewnia płynną, ledwo zauważalną akustycznie zmianę biegów przebiegającą bez zmiany obciążenia silnika. W celu zwiększenia wydajności 7-stopniowa skrzynia Steptronic z podwójnym sprzęgłem umożliwia również wykorzystanie funkcji Auto Start/Stop oraz funkcji swobodnego toczenia. Jeżeli samochód jest wyposażony w system nawigacyjny, to sterownik skrzyni biegów jest z nim połączony. Pozwala to wykorzystywać dane nawigacyjne do perfekcyjnego dostosowania biegów do przebiegu trasy. 7-stopniowa skrzynia Steptronic z podwójnym sprzęgłem jest obsługiwana elektronicznym wybierakiem biegów. Przekazuje polecenia kierowcy do sterownika skrzyni biegów za pomocą impulsów elektrycznych.
 
Od lipca 2018 r. 7-stopniowa skrzynia Steptronic z podwójnym sprzęgłem będzie dostępna w wyposażeniu dodatkowym również z ulepszonymi silnikami benzynowymi MINI Clubman i MINI Countryman. Wyposażone standardowo w filtr cząstek stałych i zoptymalizowane pod względem wydajności silniki benzynowe spełniają normę emisji spalin Euro 6d-TEMP. Dzięki 7 stopniowej skrzyni Steptronic zużycie paliwa MINI One Clubman i MINI Cooper Clubman w cyklu mieszanym wynosi teraz 5,7 l na 100 km (emisja CO2: 130 g/km). MINI Cooper S Clubman osiąga 5,8 l na 100 km i 133 g CO2/km. Zużycie paliwa i emisja CO2 w cyklu mieszanym MINI One Countryman z 7-stopniową skrzynią Steptronic wynoszą 5,9 l na 100 km i 135-134 g/km. MINI Cooper Countryman spala od 5,9 do 5,8 l na 100 km przy emisji 134-132 g CO2/km). Dla MINI Cooper S Countryman zmierzono 6,0 l i 138-136 g CO2/km (w zależności od wybranego rozmiaru opon). Wszystkie wartości zużycia i emisji spalin zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP, a następnie przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.
 
Jeszcze szybszą zmianę biegów umożliwia 7-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic oferowana w wyposażeniu dodatkowym MINI Cooper S Clubman i MINI Cooper S Countryman. W tej wersji skrzyni automatycznej łopatki zmiany biegów przy kierownicy umożliwiają ręczne przełączanie biegów.
 
Fascynujące brzmienie, doskonała komunikacja sieciowa: MINI Clubman z pakietem Connectivity.
Nowy pakiet Connectivity oferowany do MINI Clubman od lipca 2018 r. zapewnia rozrywkę i inteligentną komunikację sieciową na najwyższym poziomie. Łączy on wysokiej jakości wyposażenie do nawigacji, komunikacji i nagłośnienia z perfekcyjną obsługą i funkcjonalnością. Centralnym elementem pakietu jest opcja Connected Navigation Plus z ekranem dotykowym o przekątnej 8,8 cala i kontrolerem MINI Touch, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz automatyczna aktualizacja map nawigacyjnych za pośrednictwem mobilnej transmisji danych przez wbudowaną kartę SIM. Pakiet obejmuje również przygotowanie do Apple CarPlay, MINI Connected XL oraz system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym do obsługiwanych telefonów komórkowych.
 
Ponadto tuner DAB zapewnia odtwarzanie cyfrowych programów radiowych przy szczególnie wysokiej jakości dźwięku. Zawarty w nowym pakiecie Connectivity zestaw głośnikowy hi-fi firmy Harman Kardon z 12 głośnikami, 8-kanałowym wzmacniaczem cyfrowym i mocą wyjściową 360 W zapewnia fantastyczny dźwięk ze wszystkich źródeł audio.
 
Standard w MINI Clubman i MINI Countryman: automatyczna aktywacja świateł mijania.
To nowe wyposażenie standardowe MINI Clubman i MINI Countryman oferowane od lata 2018 r. zwiększa komfort i bezpieczeństwo. Oba modele MINI w segmencie kompaktowym premium będą standardowo wyposażone w automatyczną aktywację świateł mijania. Funkcja ta włącza i wyłącza reflektory i lampy tylne w zależności od potrzeb, odpowiednio do warunków świetlnych w otoczeniu samochodu. W tym celu od lipca 2018 r. przełącznik świateł obu modeli można przestawić w nowe położenie oznaczone literą „A”. Przy automatycznej aktywacji świateł mijania światła włączają się automatycznie nie tylko w nocy, ale także o zmierzchu i przy słabej widoczności spowodowanej warunkami atmosferycznymi, podczas przejazdu przez tunele lub na ciemnych parkingach wielopoziomowych.
 

Wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii ustalane są zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego. Wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.
 
 
Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużyciu energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży BMW.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie