Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Rozpoczęcie produkcji nowego BMW serii 8 Coupé w zakładach BMW Group w Dingolfing.

Początek ofensywy modelowej w segmencie luksusowym +++ Integracja z istniejącymi strukturami +++ Postępująca cyfryzacja w procesie produkcyjnym +++

G15
·
Dingolfing
·
Coupé
·
8 Series
·
Fabryki, obiekty
·
Zakłady produkcyjne
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~134,68 KB)
  
Photos(10x, ~117,95 MB)
  
Videos(2x, ~490,23 MB)

Dingolfing (Niemcy). Na początku tego tygodnia w zakładach BMW Group w Dingolfing ruszyła produkcja nowego BMW serii 8 Coupé. Ten sportowy samochód to początek ofensywy modelowej BMW w segmencie aut luksusowych. W zakładzie w Dolnej Bawarii w przygotowania nowej serii zainwestowano kilkaset milionów euro, a w proces produkcji włączono wiele innowacji cyfrowych, takich jak autonomiczne systemy transportowe czy inteligentne urządzenia.

Dr Andreas Wendt, dyrektor zakładów BMW Group w Dingolfing, mówi: „Jako miejsce, w którym powstają limuzyny BMW serii 7, zakład BMW Group w Dingolfing ma doskonałe kompetencje do produkcji samochodów w segmencie luksusowym. Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do produkcji nowego BMW serii 8 Coupé. Jestem pewien, że ten luksusowy samochód sportowy zachwyci naszych klientów na całym świecie”.

Stefan Schmid, przewodniczący rady zakładowej w Dingolfing: „Jestem dumny, że nowe BMW serii 8 Coupé produkujemy właśnie w zakładach BMW Group w Dingolfing. Umacnia to naszą pozycję jako centrum kompetencji dla klasy luksusowej, a tym samym zabezpiecza naszą przyszłość w tej lokalizacji”.

 

Inteligentny dobór materiałów i elastyczne struktury produkcji

Nowy samochód sportowy wykorzystuje inteligentną lekką konstrukcję łączącą stal, tworzywa sztuczne, aluminium i karbon (CFRP). Oprócz struktur nośnych z przodu i z tyłu samochodu również dach, drzwi, maska i przednia gródź nowego BMW serii 8 Coupé wykonane są z aluminium. Po raz pierwszy w standardowym modelu BMW dostępny jest dach z tworzywa sztucznego, wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP), które jest produkowane w zakładzie w Dingolfing w innowacyjnym procesie tłoczenia na mokro.                               

Dzięki dużej elastyczności systemu produkcyjnego nowe BMW serii 8 Coupé można było zintegrować z istniejącymi strukturami produkcyjnymi. Dzięki temu ten luksusowy samochód sportowy montowany jest razem z modelami BMW serii 5 i 7 i opiera się na sprawdzonych procesach produkcyjnych.

 

Innowacje w procesie produkcji

Wraz z rozpoczęciem produkcji nowego BMW serii 8 Coupé w Dingolfing postępuje cyfryzacja logistyki i procesów produkcyjnych. Podczas wstępnego montażu drzwi do dostarczania części wykorzystywane są autonomiczne pociągi, a na linii wykończeniowej współpracujące roboty dokonują pomiarów szczelin i niewspółosiowości.

Ponadto zakłady BMW Group w Dingolfing w coraz większym stopniu opierają się na urządzeniach typu wearable w procesie produkcji. Mobilne urządzenia komputerowe są noszone na ciele i wspierają pracowników w ich zadaniach. Oprócz użycia rękawic skanujących ProGlove w przyszłości będzie również stosowane „ostrzeganie o egzotykach”. Alarm wibracyjny w smartwatchu będzie sygnalizował pracownikom, że zbliża się pojazd z rzadkim wyposażeniem dodatkowym wymagający szczególnej uwagi.

Po raz pierwszy do szkolenia personelu montażowego zostały użyte okulary do rzeczywistości wirtualnej. Określone procesy montażowe nowego BMW serii 8 Coupé zostały sfilmowane i zaprezentowane pracownikom przy użyciu okularów VR. To pozwoliło zapoznać się im z nowym modelem i prawidłowymi procesami montażu jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

 

Dwa silniki w chwili rozpoczęcia sprzedaży

W momencie debiutu rynkowego nowego BMW serii 8 Coupé w listopadzie 2018 r. oferowane będą dwa silniki. Silnik V8 w BMW M850i xDrive Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,5-10,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 240-228 g/km)* zapewnia imponującą moc. Najnowsza generacja 4,4-litrowego ośmiocylindrowego silnika została gruntownie ulepszona, jego maksymalna moc wzrosła do 530 KM, a maksymalny moment obrotowy do 750 Nm.

Unikalny na tle konkurencji silnik wysokoprężny w BMW 840d xDrive Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,2-5,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 164-154 g/km)* zapewnia doskonałą siłę napędu i niskie zużycie paliwa. Ten trzylitrowy sześciocylindrowy silnik rzędowy osiąga moc 320 KM i maksymalny moment obrotowy 680 Nm.

      

* Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i zasięgu zostały ustalone zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego.        

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie