Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Elektryzujące detale stylistyczne.MINI przedstawia wstępne szkice projektowe swojego w pełni elektrycznego modelu produkcyjnego, który ma być zaprezentowany w 2019 roku.

MINI opublikowało kilka ekskluzywnych szkiców projektowych będących zapowiedzią pierwszego w pełni elektrycznego modelu brytyjskiej marki. Po projekcie pilotażowym MINI E, jaki miał miejsce dokładnie dziesięć lat temu i modelu hybrydowym MINI Cooper S E Countryman ALL4 dostępnym w sprzedaży od 2017 r. MINI z napędem akumulatorowym stanowi kolejny etap elektryfikacji marki MINI i jest elementem strategii BMW Group NUMBER ONE > NEXT.

Projektowanie, koncepcje, studia
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~98,68 KB)
  
Photos(2x, ~17,38 MB)

Monachium. MINI opublikowało kilka ekskluzywnych szkiców projektowych będących zapowiedzią pierwszego w pełni elektrycznego modelu brytyjskiej marki. Po projekcie
pilotażowym MINI E, jaki miał miejsce dokładnie dziesięć lat temu i modelu hybrydowym MINI Cooper S E Countryman ALL4 dostępnym w sprzedaży od 2017 r. MINI z napędem akumulatorowym stanowi kolejny etap elektryfikacji marki MINI i jest elementem strategii BMW Group NUMBER ONE > NEXT. Wstępne szkice projektowe zostaną zaprezentowane przed Festiwalem Prędkości (Festival of Speed), który odbędzie się w dniach 12-15 lipca w Goodwood w południowej Anglii.Stoisko MINI na Festival of Speed umożliwi zwiedzającym zapoznanie się z koncepcją MINI Electric Concept, która prezentuje perspektywę pierwszego w pełni elektrycznego modelu produkcyjnego tej marki.

„MINI to marka miejska, a w pełni elektryczne MINI to kolejny logiczny krok w przyszłość”, mówi Oliver Heilmer, dyrektor MINI Design. „Te wstępne szkice w pełni elektrycznego MINI przedstawiają naszą wizję autentycznego designu, tworząc pomost między historią marki a jej elektryczną przyszłością.”

Połączenie przeszłości z przyszłością.
Szkice przedstawiają atrapę chłodnicy. Jej sześciokątny kształt jest charakterystycznym elementem stylistycznym MINI, ale ta zamknięta wersja jest zupełnie nowa. Za atrapą nie ma elementów chłodzących, dzięki czemu atrapa może być zamknięta, co poprawia aerodynamikę. Żółty pasek akcentujący ze znaczkiem E w tym samym kolorze tworzy mocny kontrast i wskazuje na elektryczny napęd MINI. Drugi szkic przedstawia charakterystyczny wzór koła elektrycznego MINI zaczerpnięty z zaprezentowanego po raz pierwszy w zeszłym roku MINI Electric Concept. Koła powtarzają motyw paska akcentującego na atrapie chłodnicy – ale w asymetrycznej postaci.

BMW Group zapowiedziała w 2017 r. opracowanie modelu produkcyjnego MINI z napędem elektrycznym. Pierwsze seryjnie produkowane MINI z napędem elektrycznym trafi na rynek w 2019 roku – dokładnie 60 lat po debiucie klasycznego Mini.

Nowy model pasuje do charakteru MINI, zamieniając mobilność elektryczną w emocjonujące doświadczenie frajdy z jazdy, stylu i indywidualności. Model elektryczny oparty na 3 drzwiowym MINI będzie montowany w fabryce w Oksfordzie. Jego układ napędowy produkowany będzie w zakładach w Dingolfing i Landshut – centrach kompetencyjnych sieci produkcyjnej BMW Group w zakresie mobilności elektrycznej.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie