Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Motorrad świętuje 40 lat wyposażenia dla kierowców.

„Since 78”: jubileuszowa kolekcja w limitowanej edycji.

Opcjonalne dodatki, akcesoria
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 534,03 KB)
  
Photos(30x, 467,94 MB)

Monachium. Wraz z wprowadzeniem na rynek legendarnego modelu K 100 w 1978 r. BMW Motorrad stała się pionierem w zupełnie nowym segmencie: jako pierwszy producent seryjny na świecie zaprezentowała swoje własne wyposażenie dla kierowców. Pierwsza kolekcja wyznaczyła standardy w zakresie wzornictwa i oferowała zabezpieczenia, które już wtedy spełniały najwyższe wymogi, początkując tym samym nieprzerwaną historię sukcesu. Wraz z każdą kolejną kolekcją wyposażenie dla kierowców BMW Motorrad nie tylko podążało za aktualnymi trendami, ale także je wyznaczało. „40 Years Collection” BMW Motorrad w stylowy sposób przywraca modę lat 70.
 
W „40 Years Collection” motywem przewodnim jest liczba „78”, zdobiąca na przykład najwyższej klasy kask otwarty i skórzaną kurtkę oraz szlachetne krótkie rękawice skórzane. Zastosowane materiały i techniki wykonania są zgodne z najnowszymi standardami.
 
Z historii: Ponieważ przez długi czas nie istniały żadne normy badań i certyfikacji, BMW Motorrad wzięła sprawy w swoje ręce i w 1999 r. stworzyła dla swojego wyposażenia dla kierowców standard „C.A.R.E.” Concept of Advanced Rider Equipment (koncepcję zaawansowanego wyposażenia kierowcy). Od tego czasu każdy produkt musi odpowiadać surowym wymogom i jest testowany pod kątem pięciu kryteriów: bezpieczeństwa i funkcjonalności, innowacyjności, jakości i trwałości, ekologii i wzornictwa. Wymagania stawiane przez BMW Motorrad wykraczają przy tym poza certyfikaty CE i normy UE.
 
Retro według najnowszych standardów: kask otwarty „40 Years”.
Na początku był kask. W 1978 r. wraz z prezentacją „oryginalnego kasku ochronnego BMW” – jednego z najbezpieczniejszych kasków motocyklowych tamtych czasów – zaprojektowanego zgodnie z BMW Safety Design BMW Motorrad dała początek swojemu legendarnemu wyposażeniu dla kierowców. W rocznicowej kolekcji nie mogło zabraknąć wyjątkowego kasku: kask otwarty „40 Years” łączy elegancję w stylu retro z komfortem i współczesnymi standardami bezpieczeństwa. Skorupa kasku wykonana jest z włókna szklanego i węglowego, a wyściółka z najwyższej jakości mikrofibry z czerwonymi akcentami. Uchwyt na opcjonalne gogle motocyklowe oraz obramowanie wykonane są z prawdziwej skóry cielęcej.
 
Seryjna wersja kasku dostępna będzie dopiero w  2019 roku, a już teraz jest dostępna w kolekcji „40 Years”, z dynamicznymi paskami w kolorze niebieskim i czerwonym, napisem „since 78”, wytłoczonym logo BMW i plakietką „BMW Helmets” – ale w ściśle limitowanej kolekcji 250 egzemplarzy.
 
Z historii: W 1980 r. BMW Motorrad zaprezentowało kask systemowy I. Ulepszony kask integralny z otwieraną szczęką był światową nowością i wyznaczył nowe standardy w branży motocyklowej. W roku 2018 jednym z najciekawszych elementów wyposażenia kierowcy jest kask System 7 Carbon. Umożliwia bezproblemowe przekształcenie kasku systemowego w kask otwarty i spełnia najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, aerodynamiki i wszechstronności.
 
Stylowy wygląd: kurtka motocyklowa „40 Years”.
Tradycyjne wzornictwo cieszy się dziś dużą popularnością, dlatego kurtka motocyklowa „40 Years” jest podwójnie atrakcyjna: oferuje ponadczasowy styl retro i jednocześnie podąża za aktualną modą motocyklową. W męskiej wersji oferowana będzie w 150 sztukach, a w damskiej tylko w 50. Kto zdobędzie jedną z tych kurtek, będzie mógł cieszyć się stylem z lat siedemdziesiątych, a jednocześnie najnowocześniejszą jakością.
 
Kurtkę zaprojektowano na bazie kurtki premium BMW Motorrad „DarkNite”. Motocyklistę chronią wyjmowane protektory NPL na łokciach i ramionach oraz pikowane wkładki; kurtkę można też doposażyć w protektor pleców. Posiada również nowoczesne elementy, na przykład specjalną kieszeń na smartfony. Kurtka będzie oferowana w kolorze niebieskim i białym, z wytłoczonym napisem „since 78” na prawym rękawie i logo BMW na piersi.
 
Z historii: W 1986 roku zaprezentowano pierwszy kombinezon tekstylny BMW z Gore-Texu – nowa jakość w odzieży motocyklowej. W roku 1990 na rynek wszedł BMW PROTEC, pierwszy kombinezon wzmocniony kevlarem, który był uważany za najbezpieczniejszy kombinezon motocyklowy na świecie. W roku 1993 firma BMW Motorrad wprowadziła na rynek pierwszy wodoszczelny kombinezon skórzany. Kombinezon Atlantis w corocznie aktualizowanej wersji jest do dziś integralną częścią kolekcji BMW Motorrad. W roku 1997 furorę w branży motocyklowej zrobił pierwszy kombinezon dżinsowy wykonany z nowoczesnej tkaniny InoTex opracowanej specjalnie dla BMW Motorrad. W roku 2018 pojawiła się już piąta generacja kombinezonu rajdowego z ProtechWool, którego syntetyczne włókna z karbonowym wykończeniem zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed ścieraniem. 
 
Short & cool: rękawice „40 Years”.
Rękawice „40 Years Collection” przeznaczone są dla miłośników roadsterów i tradycji motoryzacyjnej. Te lekkie rękawice letnie wykonane są z najlepszej koziej skóry. Perforacja między palcami zapewnia dobrą wentylację, amortyzujące uderzenia wyściełanie z termopianki a skórzane naszywki zapewniają doskonałą ochronę. Kolorystyka – wierzchnia część w kolorze niebieskim, spodnia część w kolorze jasnoszarym – i wytłoczone „78” na kciuku doskonale pasują do motocyklowej kurtki „40 Years”. Rękawice oferowane będą w limitowanej serii 250 sztuk.
 
Z historii: W 2014 roku hitem okazały się rękawice turystyczne Two in One. Dwie komory PROOF i GRIP umożliwiały szybką i łatwą adaptację do optymalnego chwytu albo wodoszczelności.
 
Szlachetny bagaż w stylu retro: torba weekendowa „40 Years”.
Czy to buty, kurtki, siodła motocyklowe, czy walizki – kto w roku 1978 roku inwestował w skórę, ten chciał to pokazać. BMW Motorrad nawiązuje do tego trendu, oferując stylową torbę podróżną. Torba w przyciągającej wzrok pomarańczowoczerwonej kolorystyce dostępna będzie w limitowanej edycji 200 sztuk. Ekskluzywna torba weekendowa wykonana jest z naturalnej włoskiej skóry z dekoracyjnymi akcentami. Wyposażenie obejmuje skórzane uchwyty i pasek na ramię, zewnętrzną kieszeń i nity na spodzie.
 
Modową podróż w czasie po historii BMW Motorrad zapewni też etui na klucze pasujące do torby podróżnej, koszulki „40 Years” pasujące do kurtki, jedwabny szalik czy plakat „since 78”.
 
BMW Motorrad oferuje obecnie 6 kasków, 8 kombinezonów tekstylnych, 5 kombinezonów skórzanych, 12 kurtek tekstylnych i skórzanych, 7 par spodni i jeansów, 11 modeli butów motocyklowych oraz 2 rodzaje sneakerów, 12 modeli rękawic, szeroką gamę odzieży funkcyjnej i ochronnej, 8 specjalnych toreb i plecaków, odpowiednie produkty pielęgnacyjne i liczne akcesoria.
 
„40 Years Collection” będzie dostępna w Niemczech, Europie oraz na innych wybranych rynkach od sierpnia 2018 roku. Materiały prasowe dotyczące motocykli BMW, wyposażenia dla kierowców BMW Motorrad i oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad można znaleźć w klubie prasowym BMW Group na stronie www.press.bmwgroup.com/poland.
 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie