Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Trzy MINI Cooper S E Countryman ALL4 rozpoczynają przygodę na trasie Panamericany.

Zrównoważona frajda z jazdy trasą marzeń przez Amerykę Północną, Środkową i Południową – 17 tys. km z Dallas (Teksas) do Ushuaia w Ziemi Ognistej(Argentyna) – pierwszy brytyjski hybrydowy model plug-in marki premium demonstruje swoją wszechstronność na długim dystansie.

MINI Countryman
·
MINI
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~111,97 KB)
  
Photos(6x, ~58,94 MB)

Monachium/Dallas.  Zrównoważona frajda z jazdy na trasie marzeń: dziś w Dallas (Texas) załogi trzech MINI Cooper S E Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,5-2,4 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 13,7-13,4 kWh/100 km; emisja CO2 z paliwa w cyklu mieszanym: 56-55 g/km) rozpoczynają przygodę w Panamericanie. Długodystansowy przejazd liczący prawie 17 tys. kilometrów przez 12 stanów i państw Ameryki Północnej, Środkowej  i Południowej do najdalej wysuniętego na południe krańca kontynentu jest dla pierwszego w historii brytyjskiej marki premium hybrydowego modelu plug-in doskonałą okazją do szerokiego zaprezentowania swoich wszechstronnych możliwości i pozyskania dla elektromobilności MINI nowych grup odbiorców.
 
Na początku trasy Panamericana z Teksasu do Ziemi Ognistej załogi spotkają się z wieloma miłośnikami MINI, którzy również biorą udział w niezwykłym maratonie: Dallas jest punktem startowym piątego etapu wschód-zachód rajdu MINI TAKES THE STATES 2018. Tygodniowy konwój prowadzący przez wybrane trasy w USA gromadzi społeczność MINI z różnych regionów Stanów Zjednoczonych świętujących prawdziwą frajdę z jazdy i prowadzących jednocześnie zbiórkę pieniędzy dla organizacji dobroczynnej Feeding America. Kampania kończy się w niedzielę 22 lipca 2018 r. dużą imprezą zamykającą w Keystone (Kolorado).
 
Do tego czasu trzy drużyny biorące udział w Panamericanie przekroczą już granicę z Meksykiem. Jednym z ich przystanków na trasie będzie San Luis Potosí, gdzie w przyszłym roku rozpocznie się montaż samochodów w nowo wybudowanych zakładach BMW Group. Kolejne etapy transkontynentalnej trasy wzdłuż najdłuższej na świecie drogi północ-południe będą przebiegać przez Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Ekwador. Następnie trasa poprowadzi przez Peru i Chile, a potem przetnie kontynent południowoamerykański, schodząc wzdłuż wybrzeża atlantyckiego, aż do Ushuaia w argentyńskiej części Ziemi Ognistej. Dotarcie do najbardziej wysuniętego na południe miasta świata planowane jest na 29 sierpnia 2018 roku.
 
Przez sześć tygodni trzy MINI Cooper S E Countryman ALL4 będą poruszać się po drogach różnej jakości, przejeżdżając przez fascynujące miasta Ameryki Łacińskiej i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Samochody zostały specjalnie przygotowane do wymagającej trasy: dodatkowe reflektory, opony z funkcją jazdy awaryjnej oraz bagażnik dachowy na koło zapasowe pozwolą poradzić sobie z wszelkimi trudnościami.
 
Dzięki temu spektakularnemu wydarzeniu, MINI chce zaprezentować korzyści napędu elektrycznego w wielu regionach, gdzie ludzie dopiero uświadamiają sobie konieczność zrównoważonej mobilności, mimo że skutki zmian klimatycznych są tam szczególnie dotkliwie odczuwane. Jednocześnie w szczególnie żywy sposób zademonstruje niezawodność i możliwości napędu hybrydowego plug-in opracowanego dla MINI.
 
Połączenie 3-cylindrowego silnika benzynowego z napędem elektrycznym daje MINI Cooper S E Countryman ALL4 moc 165 kW/224 KM. Akumulator litowo-jonowy umożliwia jazdę z napędem elektrycznym na odległość do 40 km – idealne rozwiązanie dla lokalnej bezemisyjnej mobilności w wielu miastach na trasie. Ponadto precyzyjnie sterowana interakcja między przednimi kołami napędzanymi silnikiem spalinowym a tylnymi kołami napędzanymi silnikiem elektrycznym tworzy inteligentny napęd na cztery koła, który zapewni MINI Cooper S E Countryman ALL4 trakcję i stabilność jazdy na Panamericanie – na szutrach i stromych przełęczach górskich, a także w trudnym terenie.
 
Miłośnicy MINI na całym świecie mogą śledzić aktualności z Panamericany oraz rajdu MINI TAKES THE STATES 2018 przez Stany Zjednoczone na profilu MINI na Instagramie pod adresem http://www.instagram.com/mini.news.
 
Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii zostały zmierzone według metod wymaganych zgodnie z dyrektywą (WE) nr 2007/715 z późniejszymi zmianami. Informacje dotyczą samochodu z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech; zasięg zależy od wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego.
 
Dane zostały już obliczone w oparciu o nowy cykl testowy WLTP i są dla porównania przeliczone wg NEDC. W tych pojazdach dla obliczania podatków i innych opłat, które zależą (również) od emisji CO2, mogą obowiązywać inne dane.
 
Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach MINI.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie