Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Group rozbudowuje sieć produkcyjną w Europie.

+++ Nowa fabryka modeli BMW powstanie na Węgrzech niedaleko Debreczyna +++Inwestycje w wysokości około miliarda euro +++ Możliwa produkcja wszystkich rodzajów napędów na jednej taśmie +++ Krüger: „Decyzja o budowie nowej fabryki podkreśla perspektywę globalnego wzrostu” +++

Sprawy korporacyjne
·
Fabryki, obiekty
·
Technologia
·
Produkcja, recykling
·
Electrification
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Zakłady produkcyjne
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 124,94 KB)
  
Photos(3x, 5,17 MB)

Monachium.  BMW Group rozbudowuje swoją sieć produkcyjną w Europie, budując nowy zakład na Węgrzech w bezpośrednim sąsiedztwie Debreczyna. Firma zainwestuje około miliarda euro w nowy zakład produkcyjny. Nowy zakład o rocznej zdolności produkcyjnej do 150 tys. egzemplarzy zaoferuje ponad 1000 miejsc pracy.

“„Decyzja o budowie nowej fabryki podkreśla globalną perspektywę rozwoju BMW Group. Po dużych inwestycjach w Chinach, Meksyku i USA umacniamy lokalizację europejską, a tym samym globalną równowagę naszej produkcji pomiędzy Azją, Ameryką i Europą”, mówi Harald Krüger, prezes zarządu BMW AG. „Europa jest największą lokalizacją produkcyjną BMW Group. Tylko w samym 2018 r. zainwestujemy ponad miliard euro w niemieckie zakłady produkcyjne w celu ich dalszej modernizacji i przygotowania do elektromobilności.”

Oliver Zipse, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję, dodaje: „Każdy zakład BMW Group w Europie będzie w przyszłości produkował pojazdy zelektryfikowane. Również w naszej nowej siedzibie na Węgrzech będziemy w stanie montować pojazdy z silnikami spalinowymi i elektrycznymi na jednej linii produkcyjnej. Nowy zakład będzie produkować modele BMW, zwiększając wydajność naszej globalnej sieci produkcyjnej. W chwili rozpoczęcia produkcji wyznaczy nowe standardy elastyczności, cyfryzacji i produktywności.”

Europa jest dla BMW Group najważniejszym rynkiem zbytu: z 1,1 mln sztuk w 2017 r. prawie 45% wszystkich pojazdów firma sprzedała w Europie. Do końca czerwca 2018 r. BMW Group odnotowała wzrost na wielu rynkach w Europie, zwiększając dostawy o 1,2% w stosunku do ubiegłego roku do ponad 560 tys. sztuk.

Podejmując tę decyzję, firma kieruje się strategią zrównoważonego globalnego wzrostu i konsekwentnie realizuje strategię BMW Group NUMBER ONE > NEXT.

Konkurencyjna lokalizacja w Europie

Debreczyn to idealna lokalizacja do rozbudowy sieci produkcyjnej BMW Group. Decydującymi powodami wyboru lokalizacji były bardzo dobra infrastruktura z odpowiednim połączeniem logistycznym oraz bliskość ugruntowanej sieci dostawców. Kolejnym decydującym plusem jest wykwalifikowana siła robocza na miejscu. W średnio- i długoterminowej perspektywie poza zespołem w samym zakładzie w całym regionie powstaną liczne miejsca pracy u dostawców i usługodawców.

BMW Group posiada przedstawicielstwo na Węgrzech od 2004 roku, od wielu lat utrzymując dobre relacje z dostawcami na Węgrzech, a w ubiegłym roku zakupiła tam materiały i usługi o wartości 1,4 mld euro.

Nowy zakład wyznaczy nowe standardy w zakresie cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju i elastyczności. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań automatyzacyjnych, nowoczesnych systemów wspomagających i elastycznych aplikacji logistycznych przyszła lokalizacja będzie również wiodąca w dziedzinie najnowszych technologii. Zgodnie z bardzo elastycznym systemem produkcyjnym BMW Group z linii produkcyjnej w nowej lokalizacji mogą zjeżdżać zarówno pojazdy z napędem konwencjonalnym, jak i pojazdy zelektryfikowane.

 

Wskazówka:

Informacje o zakładzie są dostępne na stronach internetowych https://www.bmwgroup-werke.com/debrecen/en.html (angielski) i https://www.bmwgroup-werke.com/debrecen/hu.html (węgierski).  Na stronie internetowej znaleźć można dane kontaktowe dotyczące zaopatrzenia oraz informacje o procesie rekrutacji.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie