Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Prototypem BMW serii 8 Cabrio przez Dolinę Śmierci.

BMW kontynuuje ofensywę modelową w segmencie samochodów luksusowych – czteroosobowy kabriolet BMW serii 8 przechodzi w USA testy w gorącym klimacie.

G14
·
8 Series
·
Kabriolet
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~70,11 KB)
  
Photos(11x, ~51,01 MB)

Monachium. BMW kontynuuje swoją obecną ofensywę w segmencie samochodów luksusowych, pracując nad kolejnym wariantem nowego BMW serii 8. Wraz z intensywnymi jazdami testowymi między Las Vegas a Doliną Śmierci w USA rozpoczęła się decydująca faza prac nad nowym BMW serii 8 Cabrio. Wyniki testów w gorącym klimacie na zachodzie Stanów Zjednoczonych dostarczają ważnych informacji na temat niezawodności działania elementów mechanicznych i elektronicznych w ekstremalnych warunkach pogodowych. Temperatury przekraczające 50°C, ekstremalny kurz na skraju pustyni, jazda w trybie stop-and-go przez Las Vegas, żwirowe odcinki w okolicy Mount Whitney i długodystansowe przejazdy między Pacyfikiem i Górami Skalistymi to elementy wymagającego programu testowego, jaki nowe BMW serii 8 Cabrio ma do przebycia w drodze do dojrzałości seryjnej.

Dolina Śmierci to z pewnością nie są warunki pogodowe dla kabrioletu. Upał i ekstremalnie niska wilgotność powietrza w parku narodowym na pustyni Mojave tworzą jednak idealne warunki do szczególnego rodzaju testów. Wewnątrz prototypu BMW serii 8 Cabrio, który wcześniej przez wiele godzin stał w pełnym słońcu, inżynierowie BMW sprawdzają elektronikę pokładową, system hi-fi, czujniki i kamery układów asystujących kierowcy, wyświetlacze nowego systemu operacyjnego BMW 7.0, funkcje łączności, regulację foteli oraz klimatyzację automatyczną. Dodatkowym wyzwaniem dla elektroniki zakamuflowanego samochodu jest podróż do zapory Hoovera. Bardzo silne fale elektromagnetyczne z zainstalowanych tam turbin elektrowni wodnych stanowią ostateczny miernik odporności układów elektronicznych na zakłócenia zewnętrzne. 

Ponadto na bezkresnych drogach przez step i legendarną Dolinę Śmierci testowana jest pyłoszczelność wielowarstwowego miękkiego dachu i mechanizmu dachowego. Trudy, z jakimi zmagają się zarówno kierowcy testowi, jak i samochody, tworzą fundament dla nowej radości z jazdy pod gołym niebem w segmencie luksusowym. Nowe BMW serii 8 Cabrio łączy elegancję, ekskluzywność i indywidualność z najnowocześniejszymi funkcjami wyposażenia w zakresie wspomagania kierowcy, obsługi i łączności sieciowej. Ponadto fascynujący charakter samochodu to zasługa również doskonałych technologii układu napędowego i jezdnego, dzięki którym BMW serii 8 Coupé na nowo wyznaczyło definicję sportowej radości z jazdy w segmencie luksusowym.

Testy w gorącym klimacie mają podobne znaczenie dla przygotowań nowego BMW serii 8 Cabrio do produkcji seryjnej, co program w Zimowym Centrum Testowym w Arjeplog w Szwecji, jak również intensywne jazdy w bazie testowej BMW Group w Miramas w południowej Francji i na torze Nürburgring. Dopiero po przejechaniu tysięcy kilometrów konstruktorzy będą mogli być pewni, że BMW serii 8 Cabrio to prawdziwy wymarzony samochód marzeń stworzony do segmentu luksusowego.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie