Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Elektryzująca moc i maksymalna radość z jazdy: nowe BMW X5 xDrive45e iPerformance.

Nowa edycja Sports Activity Vehicle z napędem hybrydowym plug-in łączy 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy z najnowszą technologią BMW eDrive – moc napędu zwiększono do 290 kW / 394 KM, obecnie zasięg elektryczny wynosi do 80 km* – charakterystyczny sportowy sznyt, doskonałe właściwości w terenie i wysoka wydajność przy emisji CO2 poniżej 50 g/km* – wprowadzenie na rynek w roku 2019.

G05
·
X5
·
BMW iPerformance Automobiles

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~82,1 KB)

Monachium. Wydajność i moc: w roku 2019 oferta napędów w nowym BMW X5 zostanie rozszerzona o system hybrydowy plug-in. Nowe BMW X5 xDrive45e iPerformance łączy charakterystyczny dla tego modelu 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo z najnowszą technologią BMW eDrive. Stały postęp w dziedzinie napędu hybrydowego plug-in zaowocował wzrostem mocy do 290 kW / 394 KM, wymierną poprawą zasięgu na samym napędzie elektrycznym oraz znaczne mniejszym zużyciu paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednim modelem.

Druga generacja modelu hybrydowego plug-in łączy radość z jazdy na samym napędzie elektrycznym - jak w samochodach BMW iPerformance - z wszechstronnością typową dla pojazdów typu Sports Activity Vehicle (SAV). Nowe BMW X5 xDrive45e iPerformance oferuje zarówno wyższą dynamikę jazdy, jak i wydajność. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu 5,6 s – o ponad jedną sekundę mniej niż w poprzednim modelu. Prędkość maksymalna na samym napędzie elektrycznym zwiększono ze 120 do 140 km/h. Zasięg elektryczny wynosi obecnie ok. 80 km*, czyli prawie trzy razy więcej niż u poprzednika. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym nowego BMW X5 xDrive45e iPerformance spadło do 2,1 l/100 km*, a emisja CO2 wynosi obecnie 49 g/km*.

Lepsze parametry są wynikiem całkowicie nowej technologii napędu. Łączy on 6cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3,0 l i mocy 210 kW / 286 KM z aktualnej grupy silników BMW EfficientDynamics z technologią BMW eDrive najnowszej generacji. Napęd elektryczny o mocy 82 kW / 112 KM, akumulator litowo-jonowy o zwiększonej pojemności i zaawansowana elektronika zasilania do inteligentnego zarządzania energią dają napędowi hybrydowemu plug-in BMW X5 xDrive45e iPerformance wyjątkowe osiągi oraz imponującą wydajność. Obydwa silniki generują łącznie moc 290 kW / 394 KM i maksymalny moment obrotowy 600 Nm. Silnik spalinowy i elektryczny przekazują swoją moc do 8stopniowej skrzyni Steptronic najnowszej generacji oraz inteligentnego napędu na cztery koła BMW xDrive. W ten sposób moment obrotowy przenoszony jest na wszystkie cztery koła zarówno podczas jazdy na napędzie elektrycznym, jak i na napędzie spalinowym oraz na obu napędach jednocześnie – gwarantuje to sportową radość z jazdy na utwardzonych drogach i najwyższą wydajność w terenie. Prędkość maksymalna BMW X5 xDrive45e iPerformance wynosi 235 km/h.

Akumulator wysokonapięciowy umieszczony w podwoziu zapewnia niższy środek ciężkości niż w modelach SAV z konwencjonalnym napędem. Pojemność bagażnika BMW X5 xDrive45e iPerformance jest przy tym mniejsza tylko o 150 l. Przy wykorzystaniu wszystkich siedzeń pojemność bagażnika wynosi 500 l, a przy złożonych oparciach tylnej kanapy aż 1716 l. Zbiornika paliwa mieści 69 l – nadaje się na długie trasy.

Nowe BMW X5 xDrive45e iPerformance wyposażone jest standardowo w pneumatycznie zawieszenie obu osi i elektronicznie sterowane amortyzatory. Opcjonalnie oferowany jest zintegrowany aktywny układ kierowniczy. Oprócz szerokiego wyboru funkcji z zakresu inteligentnej łączności sieciowej dostępne są również nowe usługi cyfrowe ukierunkowane w szczególności na elektromobilność. Ponadto w nowym BMW X5 xDrive45e iPerformance dostępne są wszystkie systemy asystujące kierowcy opracowane do Sports Activity Vehicle, a także wysokiej jakości opcje zwiększające komfort i luksusową atmosferę wewnątrz pojazdu.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Uwaga: wszystkie dane dotyczące osiągów, zużycia paliwa i emisji spalin w tym komunikacie prasowym są tymczasowe.

Informacje dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii obliczane są w oparciu o metody pomiarowe określone w aktualnej wersji rozporządzenia (UE) nr 2007/715. Informacje dotyczą samochodu z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech; zasięg zależy od wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego i może ulec zmianie przy konfiguracji.

Dane oznaczone * zostały już obliczone w oparciu o nowy cykl testowy WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach dla obliczania podatków i innych opłat, które zależą (również) od emisji CO2, mogą obowiązywać inne dane.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie