Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Art Club. Przyszłość to sztuka.

Czy nowa technologia może zamienić się w sztukę? Co powstanie z wysmakowanej syntezy trendów przyszłości i kultury, gdy siły połączą wybitni muzycy i artyści wizualni? Na te pytania odpowie projekt BMW Art Club. Przyszłość to sztuka. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć 27 października w Katowicach i 9 grudnia w Warszawie.

Sprawy korporacyjne
·
Kultura
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~5,23 MB)
  
Photos(23x, ~210,91 MB)

BMW Art Club to nowy projekt artystyczny zainicjowany przez BMW we współpracy z czołowymi polskimi instytucjami kultury. W jego ramach organizowane będą wydarzenia łączące muzykę, operę, balet, sztukę współczesną, architekturę, wzornictwo oraz nowe technologie. Tegoroczna inauguracja to dwa koncerty prezentujące utwory wybitnych kompozytorów XX wieku (Pendereckiego, Lutosławskiego, Panufnika, Góreckiego), którym towarzyszyć będzie instalacja wideo autorstwa Witka Orskiego.

 

Podczas dwóch wieczorów Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zagra pod batutą Alexandra Humali z towarzyszeniem światowej sławy muzyków. Program muzyczny stanowi wybór utworów: Krzysztofa Pendereckiego (Koncert na róg i orkiestrę “Winterreise”, Concertino na trąbkę i orkiestrę), Witolda Lutosławskiego (“Mi-parti” na orkiestrę), Andrzeja Panufnika (Kołysanka na orkiestrę smyczkową i 2 harfy) oraz Henryka Mikołaja Góreckiego (Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową, Trzy tańce na orkiestrę). Orkiestrze towarzyszyć będą soliści: Piotr Orzechowski „Pianohooligan” - klawesyn, Gábor Boldoczki - trąbka oraz Krzysztof Tomczyk - róg.

 

Autorem wielokanałowej instalacji wideo jest fotograf Witek Orski. "Moja realizacja jest próbą wejścia w dialog z odgrywanymi kompozycjami, uchwycenia możliwych punktów stycznych pomiędzy muzyką a obrazem. Dzieje się to raczej na poziomie strukturalnym, niż wrażeniowym. W tym sensie mój projekt nie ułatwia i nie uprzyjemnia odbioru koncertu, a raczej go komplikuje poprzez dodanie kolejnej, wizualnej warstwy interpretacyjnej" - mówi o kulisach swojej pracy artysta. Poddawane cyfrowym przetworzeniom obrazy ukazują motywy zaczerpnięte z krajobrazu, który współcześnie sam jest efektem postprodukcji i retuszu.

 

"Praca nad projektem BMW Art Club. Przyszłość to sztuka była fascynującą podróżą w czasie i przestrzeni. Fotografie Witka Orskiego powstawały w całej Polsce - od bałtyckich plaż, po hałdy węgla na śląsku i Puszczę Białowieską. Natomiast wybrany przez dyrektor Joannę Wnuk-Nazarową program muzyczny przeprowadził nas przez całą historię polskiej muzyki XX wieku. Efektem spotkania muzyki i nowych technologii jest projekt, który śmiało patrzy w przyszłość" – mówi Michał Suchora, kurator projektu wizualnego.

 

Wydarzenie BMW Art Club. Przyszłość to sztuka odbędzie się w tym roku dwukrotnie: 27 października o godz. 19:30 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach oraz 9 grudnia o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

 

Inicjatorem projektu jest BMW - marka wizjonerska, wychodząca śmiało w przyszłość. Wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne do produkowanych aut w każdym segmencie, a jednocześnie stara się podążać za jednostką, towarzyszyć jej w emocjonalnie angażujących doświadczeniach. Dlatego BMW Art Club zadaje pytanie o przyszłość człowieka w relacji ze sztuką, ale z perspektywy nowych technologii.

 

Projekt BMW Art Club wpisuje się w strategię BMW Drives Culture. W jej ramach marka BMW od ponad 40 lat wspiera działania z zakresu kultury i sztuki, współpracując z największymi światowymi artystami, m.in.: Andy Warholem, Royem Lichtensteinem, Jenny Holzer, czy Jeffem Koonsem. Polski oddział BMW jest partnerem czołowych instytucji kultury, m.in. Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, czy Filharmonii Szczecińskiej. Przez 12 lat firma organizowała również koncert BMW Jazz Club, podczas którego czołowi jazzmani prezentowali najnowsze trendy muzyczne.

 

Bilety na wydarzenie BMW Art Club. Przyszłość to sztuka do nabycia w kasach i na stronach NOSPR oraz Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Więcej informacji o projekcie: www.bmw.pl

 

Współorganizator: Narodowa Orkiestra Polskiego Radia

Partner technologiczny: Canon

Partnerzy: Teatr Wielki Opera Narodowa, Vogue, Chillizet

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie