Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Rozgrzewka na Nürburgringu: pierwsza oficjalna prezentacja BMW X3 M i BMW X4 M.

BMW M GmbH rozszerza swoją ofertę wyczynowych modeli z napędem na cztery koła – prezentacja zakamuflowanych prototypów podczas imprez towarzyszących wyścigom DTM.

Samochody M
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,09 KB)
  
Photos(23x, ~247,89 MB)

Monachium. BMW M GmbH rozszerza gamę wyczynowych modeli w segmencie Sports Activity Vehicle (SAV) i Sports Activity Coupé (SAC). Wyczynowym charakterem typowym dla samochodów BMW będzie można cieszyć się w dwóch kolejnych modelach BMW X, które już teraz przygotowywane są do produkcji seryjnej. Prototypy BMW X3 M i BMW X4 M były testowane na torze Nürburgring podczas wyścigów DTM (7-9 września 2018 r.). Zakamuflowane przedseryjne BMW X3 M i BMW X4 M zaprezentują się po raz pierwszy publicznie dokładnie tam, gdzie ostatecznie dopracowywane są ich dynamiczne właściwości jezdne. Tor Nürburgring jest tradycyjnym miejscem finalnych testów i strojenia pakietu M, który obejmuje układ napędowy, jezdny i aerodynamikę.

Duże wloty powietrza z przodu, zoptymalizowana aerodynamika oraz układ wydechowy z czterema końcówkami zintegrowanymi z tylnym zderzakiem sprawiają, że samochody te już na wczesnym etapie rozwoju mają charakterystyczne cechy modelu BMW M. Jednym z najciekawszych rozwiązań technicznych w BMW X3 M i BMW X4 M jest nowo opracowany wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy M TwinPower Turbo. 

Częścią procesu rozwoju jest specyficzne strojenie układu M xDrive wprowadzonego po raz pierwszy w nowym BMW M5. Układ ma zapewniać w BMW X3 M i BMW X4 M stałą transmisję napędu na wszystkie cztery koła w optymalny sposób pod względem trakcji i osiągów. Specyficzne dla M udoskonalenie inteligentnego napędu na cztery koła gwarantuje maksymalną trakcję i bezstratny rozkład momentu napędowego, a tym samym ekstremalnie dynamiczne właściwości jezdne. W interakcji z aktywnym dyferencjałem M na tylnej osi zapewnia to BMW X3 M i BMW X4 M bezkonkurencyjną dynamikę na zakrętach, zwinność i precyzję.

„BMW X3 M i BMW X4 M dzięki specyficznej charakterystyce M wyznaczają nowe standardy w zakresie dynamiki w swoich segmentach”, mówi Frank van Meel, prezes BMW M GmbH.

Wraz z rozwojem najnowszych modeli BMW M GmbH po raz kolejny podbija kolejny segment samochodów. BMW X3 M i BMW X4 M oferują doskonałe osiągi, zwinność i precyzję po raz pierwszy także w Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupé klasy średniej premium. W ten sposób BMW M GmbH konsekwentnie kontynuuje swoją strategię dynamicznego rozwoju, wprowadzając nowe, niezwykle atrakcyjne koncepcje samochodów.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie