Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Rozgrzewka na Nürburgringu: pierwsza oficjalna prezentacja BMW X3 M i BMW X4 M.

BMW M GmbH rozszerza swoją ofertę wyczynowych modeli z napędem na cztery koła – prezentacja zakamuflowanych prototypów podczas imprez towarzyszących wyścigom DTM.

Samochody M
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 71,65 KB)
  
Photos(23x, 246,88 MB)

Monachium. BMW M GmbH rozszerza gamę wyczynowych modeli w segmencie Sports Activity Vehicle (SAV) i Sports Activity Coupé (SAC). Wyczynowym charakterem typowym dla samochodów BMW będzie można cieszyć się w dwóch kolejnych modelach BMW X, które już teraz przygotowywane są do produkcji seryjnej. Prototypy BMW X3 M i BMW X4 M były testowane na torze Nürburgring podczas wyścigów DTM (7-9 września 2018 r.). Zakamuflowane przedseryjne BMW X3 M i BMW X4 M zaprezentują się po raz pierwszy publicznie dokładnie tam, gdzie ostatecznie dopracowywane są ich dynamiczne właściwości jezdne. Tor Nürburgring jest tradycyjnym miejscem finalnych testów i strojenia pakietu M, który obejmuje układ napędowy, jezdny i aerodynamikę.

Duże wloty powietrza z przodu, zoptymalizowana aerodynamika oraz układ wydechowy z czterema końcówkami zintegrowanymi z tylnym zderzakiem sprawiają, że samochody te już na wczesnym etapie rozwoju mają charakterystyczne cechy modelu BMW M. Jednym z najciekawszych rozwiązań technicznych w BMW X3 M i BMW X4 M jest nowo opracowany wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy M TwinPower Turbo. 

Częścią procesu rozwoju jest specyficzne strojenie układu M xDrive wprowadzonego po raz pierwszy w nowym BMW M5. Układ ma zapewniać w BMW X3 M i BMW X4 M stałą transmisję napędu na wszystkie cztery koła w optymalny sposób pod względem trakcji i osiągów. Specyficzne dla M udoskonalenie inteligentnego napędu na cztery koła gwarantuje maksymalną trakcję i bezstratny rozkład momentu napędowego, a tym samym ekstremalnie dynamiczne właściwości jezdne. W interakcji z aktywnym dyferencjałem M na tylnej osi zapewnia to BMW X3 M i BMW X4 M bezkonkurencyjną dynamikę na zakrętach, zwinność i precyzję.

„BMW X3 M i BMW X4 M dzięki specyficznej charakterystyce M wyznaczają nowe standardy w zakresie dynamiki w swoich segmentach”, mówi Frank van Meel, prezes BMW M GmbH.

Wraz z rozwojem najnowszych modeli BMW M GmbH po raz kolejny podbija kolejny segment samochodów. BMW X3 M i BMW X4 M oferują doskonałe osiągi, zwinność i precyzję po raz pierwszy także w Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupé klasy średniej premium. W ten sposób BMW M GmbH konsekwentnie kontynuuje swoją strategię dynamicznego rozwoju, wprowadzając nowe, niezwykle atrakcyjne koncepcje samochodów.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie