Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Części M Performance do nowego BMW serii 3.

Szeroka paleta opcji podkreślających dynamiczny charakter limuzyny klasy średniej.

G20
·
Seria 3
·
Sedan
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~82,89 KB)
  
Photos(18x, ~160,32 MB)

Monachium. Wraz z prezentacją nowego BMW serii 3 Limuzyna (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,1-4,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 139-108 g/km)* na rynek wchodzi szeroka paleta części M Performance jako oryginalnych akcesoriów BMW do nowej edycji samochodu premium klasy średniej. Wywodzące się bezpośrednio z wyścigów samochodowych komponenty wewnętrzne i zewnętrzne oraz rozwiązania do układu napędowego i jezdnego umożliwią systematyczne podnoszenie sportowego charakteru BMW serii 3 zgodnie z własnymi preferencjami. Części M Performance opracowywane są zawsze na bazie szerokiego doświadczenia BMW M GmbH w zakresie sportów motorowych. Wszystkie elementy są perfekcyjnie dopasowane – zarówno do siebie, jak i do specyficznych właściwości każdego modelu. Nadają bardziej dynamiczny i efektowny wygląd, ale mają również zalety funkcjonalne, na przykład poprawiają aerodynamikę samochodu lub wpływają na redukcję jego masy.

 

Pakiet zewnętrzny: bardziej drapieżny wygląd i lepsza aerodynamika.
Wszechstronny pakiet aerodynamicznych i zewnętrznych komponentów M Performance do nowego BMW serii 3 Limuzyna obejmuje aż dziesięć elementów. Poszczególne elementy w błyszczącym kolorze czarnym lub karbonie nie tylko podkreślają sportowy wygląd pojazdu, ale również podnoszą jego dynamikę jazdy. Na przykład splitter przedni M Performance lub splitter przedni M Performance Pro, spojler tylny M Performance oraz dyfuzor tylny M Performance – dostępne w wersji karbonowej, błyszczącej czarnej lub matowej czarnej – optymalizują strumień powietrza wokół pojazdu, zmniejszając jego wypór. Zapewnia to lepszą stabilność na zakrętach i bardziej dynamiczną reakcję napędu. Nakładki lusterek zewnętrznych M Performance z karbonu są szczególnie atrakcyjnym elementem z widoczną strukturą tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Jak w przypadku wszystkich komponentów z karbonu są one wykonane ręcznie, pokryte lakierem bezbarwnym, a następnie polerowane na wysoki połysk, co daje imponujący efekt głębi. Ich sportowy wygląd dodatkowo podkreślają folie M Performance na progach. Pokrywają one całą dolną część progów i mają napis M Performance. Szczególnie wyrazistym akcentem są lampy tylne – barwione na szaro i w części bocznej przypominające grafikę M Performance – oraz końcówki rur wydechowych M Performance. Wyróżnia ich również wysoka odporność na korozję i długa żywotność dzięki zastosowaniu tytanu i karbonu.

 

18-calowe hamulce M Performance oraz 18- i 20-calowe obręcze kół.
18-calowe hamulce BMW M Performance można rozpoznać po czerwonych zaciskach. Zapewniają one nie tylko atrakcyjny wygląd, ale też znacznie większą skuteczność hamowania. W porównaniu z hamulcami seryjnymi tarcze 18calowych hamulców są większe, perforowane, nacinane i mają lekką konstrukcję. Cechuje je wyższa wytrzymałość termiczna, dzięki czemu zachowują stabilność nawet w ekstremalnych warunkach. Czterotłoczkowe zaciski wykonane są z aluminium zgodnie z koncepcją lekkiej konstrukcji. .

Wraz z wejściem nowego BMW serii 3 Limuzyna na rynek oferta kół M Performance będzie obejmować cztery wzory w dwóch rozmiarach. 18calowe matowe czarne obręcze kół M Performance ze stopów lekkich Double Spoke 796M nadają się do stosowania zarówno latem, jak i zimą. 20-calowe do wyboru są kute obręcze M Performance Cross Spoke 794 M Bicolor (Jet Black, anodowane) oraz kute obręcze M Performance Y Spoke 795 M w wersji Bicolor (matowy Ferric Grey, frezowane) albo w kolorze Jet Black lub matowym czarnym.

Do przechowywania i transportu kół zaleca się pokrowce na koła M Performance. Chronią one zabrudzeniem, zapewniają wyraźną identyfikację kół i roztaczają w garażu wyścigową atmosferę.

 

Elementy wnętrza ciekawe w wyglądzie i dotyku.
Wyścigowy klimat można zapewnić również we wnętrzu nowego BMW serii 3 Limuzyna. Na przykład kierownica M Performance z charakterystycznymi dużymi oparciami na kciuki, czerwonym oznaczeniem w pozycji godziny 12:00 oraz srebrno-szarym ręcznie wykonanym szwem krzyżykowym. Wyścigowy wygląd podkreślać mocą też karbonowe łopatki zmiany biegów (w modelach ze sportową skrzynią Steptronic) oraz karbonowa nakładka ozdobna kierownicy M Performance ze wstawką z alcantary i napisem M Performance. Do tego doskonale pasują karbonowe listwy ozdobne M Performance również o porowatej strukturze.

W przestrzeni na nogi nowego BMW serii 3 Limuzyna sportowy charakter podkreślają dywaniki z napisem M Performance i flagą w typowych kolorach M oraz skórzaną otoczką z dekoracyjnym szwem w kontrastujących kolorach. 

 

Drive analyser i uchwyt na kamerę rejestrującą dane i obraz.
Drive Analyser M Performance umożliwia kierowcy nowego BMW serii 3 Limuzyna rejestrację różnych parametrów jazdy do późniejszej analizy – funkcja ta jest szczególnie przydatna na torze wyścigowym. System obejmuje moduł OBD podłączany do gniazda diagnostycznego oraz specjalną aplikację na smartfon. Drive Analyser wywodzi się bezpośrednio z wyścigów samochodowych i dostarcza kierowcy wszystkich istotnych danych dotyczących dynamiki jazdy, a także oferuje szerokie możliwości profesjonalnego zapisu i analizy. Umożliwia również rejestrację jazdy za pomocą kamery wideo w smartfonie wraz z parametrami jazdy kalkulacją trasy na bazie danych GPS. BMW oferuje uchwyty M Performance do kamer sportowych umożliwiające optymalne nagrywanie podczas jazdy na torze wyścigowym z widowiskowej perspektywy. Do nagrań zewnętrznych montuje się je po prostu do przedniego lub tylnego zaczepu holowniczego. Do nagrań z wnętrza pojazdu montuje się je w uchwycie bazowym systemu Travel & Comfort na zagłówku fotela kierowcy lub pasażera. Umożliwia to obracanie kamery o 360 stopni, a tym samym ujęcia z wielu perspektyw.

 

Przyciągają uwagę: projektory drzwiowe z motywami BMW M.
Zestaw slajdów do diodowych projektorów drzwiowych M Performance umożliwia przy wsiadaniu i wysiadaniu wyświetlanie na asfalcie logo BMW M lub innego motywu związanego z M Performance. Równie stylowe jest etui na kluczyk M Performance wykonane z wysokiej jakości alcantary z karbonową wstawką, które można na stałe przymocować do kluczyka samochodowego za pomocą śrubki z łbem w kolorze jasnoniebieskim, aby chronić kluczyk przed zarysowaniem lub innymi uszkodzeniami.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Wartości dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii elektrycznej są obliczane zgodnie z procedurą pomiarową VO (UE) 715/2007 w jej aktualnie obowiązującej wersji. Dane dotyczą samochodu z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech, a podane zasięgi zależą od rozmiaru wybranego kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego. Mogą się one zmienić podczas konfiguracji.

Wartości zostały już obliczone w oparciu o nowy cykl testowy WLTP i przeliczone na NEDC, aby ułatwić ich porównanie. Inne wartości niż podane tutaj mogą mieć zastosowanie dla tych pojazdów w odniesieniu do sposobu obliczania podatków i innych opłat związanych z pojazdami, które (również) obejmują emisję CO2.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie