Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Pięć MINI John Cooper Works Rally wystartuje w Rajdzie Dakar 2019.

• X-raid, partner MINI Motorsport, wystawi na Rajdzie Dakar 2019 pięć samochodów MINI John Cooper Works Rally. • Zespół X-raid MINI JCW Rally Team będzie się składał z czterech załóg MINI. • Mistrz świata 2018 w rajdach terenowych FIA Jakub Przygoński wystartuje w barwach zespołu ORLEN X-raid.

MINI Motorsport
·
Dakar Rally
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(1x, ~104,29 KB)
  
Zdjęcia(5x, ~22,05 MB)

Pięć MINI John Cooper Works Rally wystartuje w Rajdzie Dakar 2019.

 

 

  • X-raid, partner MINI Motorsport, wystawi na Rajdzie Dakar 2019 pięć samochodów MINI John Cooper Works Rally.
  • Zespół X-raid MINI JCW Rally Team będzie się składał z czterech załóg MINI.
  • Mistrz świata 2018 w rajdach terenowych FIA Jakub Przygoński wystartuje w barwach zespołu ORLEN X-raid.

 

Monachium. X-raid, partner MINI Motorsport, zapowiedział wystawienie na 41. edycji Rajdu Dakar 6-17 stycznia 2019 r. pięciu samochodów MINI John Cooper Works Rally. Pięć samochodów przeszło już testy przed Dakarem, teraz są w drodze do Peru, areny najtrudniejszego długodystansowego rajdu terenowego w kalendarzu rajdowym 2019 roku.

 

Pięć samochodów MINI JCW Rally i ich załogi MINI są więcej niż gotowe, by stawić czoło wyzwaniom peruwiańskiej pustyni i gór. 2018 był dla samochodów i załóg X-raid udanym rajdowym rokiem.

 

Rajd Jedwabnego Szlaku 2018 (edycja rosyjska) był jednym z dwóch znaczących zwycięstw Yazeeda Al-Rajhia (KSA) i jego pilota Timo Gottschalka (GER); drugim było zwycięstwo w Rajdzie Kazachstanu. Hiszpański duet Joan „Nani” Roma i Alex Haro zdobył w 2018 roku trzy zwycięstwa – w Baja Portalegre 500, Turkmen Desert Race i Hungarian Baja. Mając na koncie zwycięstwa w Dakarze zarówno wkategorii samochodów (2014), jak i motocykli (2004), Roma liczy na kolejny sukces w Dakarze.

 

W trzecim samochodzie MINI JCW Rally wystartuje argentyńska załoga: Orlando Terranova i Ronnie Graue. Ich zwycięstwo w pustynnych warunkach rajdu Desafío Inca 2018 r. daje dobre szanse w Dakarze 2019, gdzie upał i piasek zdecydują o kolejności w klasyfikacji we wczesnych etapach wyścigu. Do wyżej wymienionych załóg dołączy doświadczony duet złożony z Borisa Garafulica (CHI) i pilota Filipe Palmeiro (POR). Wszystkie cztery załogi wystartują w Dakarze w barwach zespołu X-raid MINI JCW Rally.

 

Piątym MINI JCW Rally w Dakarze wystartuje załoga ORLEN X-raid z Jakubem Przygońskim (POL) za kierownicą i pilotem Tomem Colsoulem (BEL). Cztery zwycięstwa w dziewięciu startach dały Przygońskiemu tytuł mistrza świata w rajdach terenowych FIA 2018 – młoda gwiazda z Polski jest więc doskonale przygotowana do Dakaru 2019.

 

J. Przygoński: “Moim celem na styczeń jest poprawienie wyniku z Dakaru 2018. Swój pierwszy Dakar ukończyłem na 15. miejscu, w roku 2017 na siódmym miejscu, a w zeszłym roku na piątym. Tom i ja jesteśmy szybcy i wypracowaliśmy w trakcie sezonu dobry rytm. W ostatnich miesiącach przejechaliśmy wiele kilometrów i jesteśmy gotowi do walki.”

 

Sven Quandt, Szef X-raid: “„W naszych MINI John Cooper Works Rally mamy imponujący skład. Nani już raz wygrał z nami Dakar, a Kuba po zwycięstwie w Pucharze Świata jest bardzo zdeterminowany. W tym sezonie wiele się nauczył i dojrzał jako kierowca. Z pewnością jest w stanie sporo namieszać w stawce. Błędem byłoby też niedocenianie Yazeeda i Orlanda. Obydwaj są bardzo szybcy, a jeśli unikną problemów, to mogą znaleźć się w piątce najlepszych kierowców. Z Borisem pracujemy już od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że uda mu się zmieścić w pierwszej dziesiątce. Do tej pory niewiele mu do tego brakowało.”

 

Więcej informacji na temat Rajdu Dakar 2019 można znaleźć na stronie głównej wydarzenia organizatora tutaj.

 

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie