Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Fundament przyszłości BMW Group. Światowa premiera BMW Vision iNEXT w Los Angeles.

BMW Vision iNEXT pozwala zajrzeć w przyszłość indywidualnej mobilności. Najnowszy model studyjny BMW Group symbolizuje początek nowej ery radości z jazdy – i świętuje swoją światową premierę na targach Auto Show w Los Angeles.

BMW iNEXT
·
Technologia
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Autonomous Driving
·
Electrification
·
Sprawy korporacyjne
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~128,38 KB)
  
Photos(19x, ~123,91 MB)

Monachium. BMW Vision iNEXT pozwala zajrzeć w przyszłość indywidualnej mobilności. Najnowszy model studyjny BMW Group symbolizuje początek nowej ery radości z jazdy – i świętuje swoją światową premierę na targach Auto Show w Los Angeles.

BMW Vision iNEXT to coś więcej niż tylko samochód – to fundament przyszłości BMW Group obejmujący technologie, stylistykę i nowe sposoby myślenia, jakie będą wdrażane w całej firmie i jej markach. Po raz pierwszy wszystkie strategiczne obszary innowacji BMW Group – autonomiczna jazda, komunikacja sieciowa, elektryfikacja i usługi (ACES) – zostały połączone w jednym samochodzie, a jego wzornictwo wyraża je wizualnie (D+ACES), oferując spojrzenie w przyszłość radości z jazdy.

Stylistyka podporządkowana człowiekowi.
Mobilność jest nieodłączną częścią naszego życia, naszych doświadczeń, naszych odczuć. Krótko mówiąc, jest podstawową ludzką potrzebą. Dlatego rozważania na temat przyszłości mobilności skupiają się bardziej niż kiedykolwiek na ludziach, ich emocjach oraz potrzebach i preferencjach w zakresie mobilności. Możliwości, jakie oferuje autonomiczna jazda, elektryfikacja i coraz szersza komunikacja sieciowa, otworzą w przyszłości drzwi do zupełnie nowych doświadczeń i sposobów kształtowania podróżowania samochodem. Jednocześnie obiecują zmianę naszych pragnień i nawyków.

Ekskluzywna atmosfera na kołach.
Kierowcy będą mieli coraz większą swobodę w decydowaniu o tym, jak chcą wykorzystać czas spędzany w samochodzie. Stylistyka wnętrza auta będzie coraz ważniejsza, a dobre samopoczucie będzie odgrywać coraz większą rolę. Dlatego w pełni elektryczne BMW Vision iNEXT zostało stworzone jako mobilna przestrzeń oferująca prawdziwą jakość życia i zaspokajająca zapotrzebowanie na nową „preferowaną przestrzeń”, w której możemy być sobą i odpoczywać. Powstała w ten sposób konstrukcja emanuje emocjonalnym charakterem i roztacza pozytywną aurę podczas wsiadania do pojazdu.

Geometria kabiny iNEXT to zaledwie kilka klarownych linii, co kieruje uwagę na materiały i kolory. Połączenie tkaniny i drewna tworzy rodzaj wyrafinowanego wrażenia kojarzonego ze stylistyką mebli, co nadaje wnętrzu szczególny ekskluzywny charakter. Wewnątrz auta dominują ciepłe, przyjemne kolory, takie jak Purus Rosé, brąz i beż, a ich efekt podkreśla połyskujący metalizowany kolor Mystic Bronze. W tylnej części kabiny dominuje tapicerka z tkaniny Enlighted Cloudburst, głównie w kolorze nafty, o delikatnym żakardowym splocie, która asymetrycznie pokrywa siedzisko i ciągnie się dalej ku bocznym panelom drzwi i półce bagażowej.

Inteligentna technologia – zintegrowana poza zasięgiem wzroku.
Inteligentne technologie będą w przyszłości wspomagać ludzi w coraz bardziej dyskretny sposób. W BMW Vision iNEXT technologie pozostają w tle i poza zasięgiem wzroku – stąd nazwa Shy Tech – ujawniają się tylko wtedy, gdy są potrzebne, albo na życzenie kierowcy lub pasażerów. Funkcje można obsługiwać przy użyciu powierzchni wykonanych z materiałów takich jak drewno lub tkanina, np. tapicerka żakardowa w BMW Vision iNEXT. Obsługa pojazdu jest zatem dostosowana pod każdym względem do wymagań osób w nim podróżujących.

Wygląd zewnętrzny: precyzja i klarowność.
Również wygląd zewnętrzny BMW Vision iNEXT jest pełen innowacji. Nowy język stylistyczny BMW i widać wyraźnie dzięki wyrazistym liniom i klarownym formom, w tym mocno rzeźbionym powierzchniom boków uformowanym niczym mięśnie. Efektowny lakier w kolorze Liquid Greyrose Copper, który mieni się odcieniami od ciepłej miedzi po ciemny róż, emanuje dynamiką i daje jeszcze bardziej niezwykły wygląd zewnętrzny. BMW Vision iNEXT wyróżnia nowoczesna interpretacja klasycznego przodu z czterema „oczami” z niezwykle smukłymi reflektorami oraz kamery (zamiast lusterek zewnętrznych) pokazujące sytuację za pojazdem. Przednia szyba płynnie przechodzi w duży panoramiczny dach, zapewniając wgląd w innowacyjne wnętrze samochodu.

Z tyłu poziome linie i powierzchnie tworzą szeroką, dynamiczną sylwetkę, a wąskie lampy tylne wcinają się głęboko w tył auta. Strumień powietrza biegnie wzdłuż dachu BMW Vision iNEXT aż do krawędzi aerodynamicznej, co w połączeniu z dyfuzorem – podświetlanym dla dodatkowego efektu – poprawia aerodynamikę samochodu. Dyfuzor jest atrakcyjnym i niezwykle funkcjonalnym elementem stylistycznym: oprócz pozytywnego wpływu na aerodynamikę zwiększa zasięg elektryczny. Zaczerpnięty z samochodów wyścigowych dodaje sportowego wyglądu, z którego słyną auta BMW – bez jakichkolwiek rur wydechowych.

Światowa premiera w Kalifornii.
BMW Vision iNEXT świętuje swoją światową premierę na targach Auto Show w Los Angeles 2018. Model studyjny BMW Group zapowiada początek nowej ery radości z jazdy i wyznacza kolejny krok w aktualnej ofensywie modelowej. Pierwsze modele produkcyjne BMW iNEXT zjadą z linii montażowej w zakładach Dingolfing w roku 2021 r., a nowy technologiczny flagowiec przeniesie na drogę strategiczne obszary innowacji (D+ACES) firmy.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie