Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Group Polska z tytułem Lidera Elektromobilności.

Nagroda przyznana podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach to efekt systematycznego działania BMW Group Polska na rzecz rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. Firma została doceniona także za odpowiedzialne podejście do produktów oraz konsekwentną realizację wizji mobilności przyszłości.

Sprawy korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Nagrody korporacyjne
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~107,62 KB)
  
Photos(3x, ~6,36 MB)

Warszawa. Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i firma doradcza PwC po raz pierwszy przyznały wyróżnienia „Liderów Elektromobilności 2018”. BMW Group Polska jest jedną z sześciu firm, które zostały uznane za najbardziej zaangażowane w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu.

 

Ranking powstał na podstawie badania, w którym wzięło udział 116 firm i instytucji z Polski, w tym producenci pojazdów, infrastruktury ładowania, komponentów, instytucje finansowe, użytkownicy flot czy odbiorcy technologii. Patronat honorowy nad rankingiem „Lider Elektromobilności 2018” objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Energii.

 

Kluczowa rola elektromobilności w strategii BMW Group.

Elektryfikacja motoryzacji jest jednym z głównych filarów strategii firmy. W najbliższych latach BMW Group planuje znacząco rozszerzyć gamę zelektryfikowanych pojazdów. Do 2021 r. firma będzie oferować 5 modeli z napędem w pełni elektrycznym: BMW i3, MINI Electric, BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iNEXT. Do 2025 r. liczba ta wzrośnie do co najmniej 12. Wraz hybrydami typu plug-in, marki BMW i MINI zaproponują klientom łącznie 25 zelektryfikowanych modeli. Tylko w tym roku koncern planuje sprzedaż 140 000 tego typu samochodów. Do końca 2019 r., łącznie aż pół miliona zelektryfikowanych pojazdów BMW Group będzie jeździć po światowych drogach.

 

Rozwój elektromobilności nabiera tempa.

W Polsce zainteresowanie samochodami elektrycznymi z roku na rok wyraźnie rośnie. Od dwóch lat BMW Group Polska notuje ponad stuprocentową dynamikę wzrostu rejestracji samochodów zelektryfikowanych (wzrost o 127% w 2016 r. w porównaniu do 2015 r. i 108% w 2017 r. w porównaniu do 2016 r.).

 

Zainteresowanie samochodami z napędem elektrycznym w Polsce wspiera Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która gwarantuje użytkownikom tego typu pojazdów dodatkowe benefity. Kierowcy BMW i3 mogą na przykład korzystać z buspasów i za darmo parkować w strefach płatnych w centrach miast. Nowe prawo zobowiązuje również organy administracji państwowej do wprowadzania pojazdów zeroemisyjnych do swoich flot. Takie działania podjęły już na przykład Kancelaria Prezydenta RP i Lasy Państwowe, które wybrały w pełni elektryczne BMW i3. BMW Group angażuje się także w budowę infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. IONITY to pierwszy paneuropejski projekt sieci ładowarek o wysokiej mocy (HPC). Inwestycja zakłada budowę 400 stacji w 18 krajach, a na jego mapie znalazła się także Polska. Spółka joint venture IONITY zrzesza BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie