Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Group na Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Katowicach 2018.

Pozyskiwanie w 100% ekologicznej energii elektrycznej dla zakładów BMW Group w Europie. Mocne zaangażowanie w ochronę klimatu.

Sprawy korporacyjne
·
Wydarzenia korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Środowisko naturalne
·
Społeczność
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~117,93 KB)

Katowice/ Monachium, 10 grudnia 2018 r.: Z okazji Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Katowicach BMW Group ogłosiła, że w Europie firma już teraz zaopatruje się w 100% w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Ponadto BMW Group podkreśliła, że globalnie będzie pozyskiwać energię elektryczną ze źródeł odnawialnych do 2020 r.

BMW Group jest zaangażowana w dekarbonizację branży transportowej. Całościowe podejście BMW Group do zarządzania energią w produkcji oraz jasno określona strategia zwiększenia liczby modeli zelektryfikowanych w ramach wszystkich marek i serii modelowych stanowią ważny krok w tym kierunku.

Partnerstwo między konferencjami ONZ w sprawie zmian klimatu a BMW Group trwa od roku 1992. Po nieprzerwanym uczestnictwie w konferencjach klimatycznych COP od roku 2008 BMW Group po raz kolejny weźmie czynny udział w COP 24. W tym roku konferencji przewodniczy będzie rząd Polski, a odbywa się ona w Katowicach w dniach 3-14 grudnia 2018 r.

Forum Zrównoważonych Innowacji 2018

BMW Group będzie obecna na COP24 na różnych imprezach i będzie udzielać się różne sposoby, wnosząc do rozmów i prezentacji na temat zrównoważonego rozwoju zarówno inspirację, jak i wiedzę specjalistyczną. BMW Group po raz kolejny przejmuje rolę głównego sponsora Forum Zrównoważonych Innowacji w dniach 9 i 10 grudnia 2018 r. Forum Zrównoważonych Innowacji (SIF), obecnie w swojej 9. edycji, zyskało rangę najważniejszego wydarzenia w zakresie zrównoważonego rozwoju na COP, zapewniając wiodącym interesariuszom ze świata polityki, biznesu i społeczeństwa z różnych sektorów i branż idealną platformę do dyskusji na temat wyzwań zrównoważonego rozwoju.

Skupienie na czterech głównych nurtach

Forum rozpocznie się dniem innowacji w czterech głównych nurtach: gospodarce o obiegu zamkniętym, zrównoważonej mobilności, transformacji energetycznej i finansowaniu działań związanych ze zmianą klimatu. W dyskusjach z ustawodawcami i liderami biznesu oraz organizacjami pozarządowymi przedstawiciele BMW Group będą mówić o znaczeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju (SDG) i dzielić się swoimi poglądami na temat tego, w jaki sposób firmy takie jak BMW Group mogą tworzyć rozwiązania służące dekarbonizacji sektora mobilności.

BMW Group zaprezentuje również na powierzchni ekspozycyjnej Forum wyniki Dialogu Interesariuszy 2018 z serii „Cities in Progress”, która zakończyła się w Berlinie w październiku ubiegłego roku. Poprzednie wydarzenia z tej serii miały miejsce w Los Angeles, Melbourne, Shenzhen i Rotterdamie, a ich głównym celem była wymiana pomysłów z różnymi interesariuszami oraz rozpoczęcie wstępnych wspólnych projektów. Dialogi koncentrowały się na tym, w jaki sposób mobilność będzie się rozwijać w miastach przyszłości, i dotyczyły alternatywnych koncepcji mobilności. We wszystkich pięciu odwiedzonych miastach głównymi wyzwaniami wskazywanymi przez uczestników były korki, zanieczyszczenie powietrza i brak miejsc parkingowych. Zainteresowane strony wyraziły swoje oczekiwania, że oprócz istniejących produktów i usług BMW Group będzie oferować nowe usługi mobilnościowe, a także paletę produktów, w której przeważają pojazdy bezemisyjne.

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie