Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Tradycyjny sportowy duch i brytyjski charakter: MINI 60 Years Edition

MINI świętuje 60-lecie marki, oferując ekskluzywny designerski model – Charakterystyczne elementy stylistyczne karoserii i wnętrza nawiązują do autentyzmu i zwinności oryginalnego modelu w segmencie małych samochodów – MINI w edycji specjalnej: 3- i 5-drzwiowe, każde z czterema wariantami silnika do wyboru.

MINI
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~107,21 KB)
  
Photos(258x, ~1,25 GB)
  
Videos(5x, ~984,27 MB)

Tradycyjny sportowy duch i brytyjski charakter: MINI 60 Years Edition.

MINI świętuje 60-lecie marki, oferując ekskluzywny designerski model – Charakterystyczne elementy stylistyczne karoserii i wnętrza nawiązują do autentyzmu i zwinności oryginalnego modelu w segmencie małych samochodów – MINI w edycji specjalnej: 3- i 5-drzwiowe, każde z czterema wariantami silnika do wyboru.

Monachium. Oryginał, który nieustannie się odradza – MINI jest mocno zakorzenione w tradycji, ale także otwarte na zmiany. Minęło już 60 lat od wprowadzenia na rynek tego małego brytyjskiego samochodu, który zdobył globalną popularność między innymi dzięki gokartowym wrażeniom podczas jazdy i kreatywnemu wykorzystaniu przestrzeni. Aby uczcić tę okrągłą rocznicę, słynny producent samochodów klasy premium prezentuje model, który eksponuje zarówno brytyjskie korzenie, jak i zwinny charakter MINI. Dzięki ekskluzywnej stylistyce i wyposażeniu, które zachwycają jakością, MINI 60 Years Edition idealnie wyraża sportowy charakter marki, który jest wyraźnie odczuwalny nawet w codziennym ruchu miejskim. MINI w edycji specjalnej – 3- i 5-drzwiowe, każde z czterema wariantami silnika do wyboru – będzie dostępne od marca 2019 r.

W genach MINI zapisane są sportowe predyspozycje. Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek klasycznego Mini latem 1959 roku było jasne, że cechy konstrukcyjne tej nowej propozycji w segmencie małych samochodów pozwolą uzyskać nie tylko przestronne wnętrze, ale także zwinność jazdy. W wyścigowy potencjał kompaktowego, czteroosobowego modelu szczególnie mocno wierzył projektant sportowych samochodów John Cooper. We współpracy z Alekiem Issigonisem – twórcą klasycznego Mini – opracował różne warianty niewielkiego samochodu z mocniejszym silnikiem. Położył w ten sposób podwaliny pod wyjątkowe osiągnięcia Mini na torach wyścigowych i w rajdach, których ukoronowaniem były trzy zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo w latach 60. XX wieku.

Dzięki lakierowi w klasycznym odcieniu brytyjskich samochodów wyścigowych MINI 60 Years Edition nawiązuje do sportowej kariery marki, która prężnie rozwija się od pierwszych modeli aż po dziś dzień. Lakier zewnętrzny w kolorze British Racing Green IV idealnie oddaje charakter i pochodzenie tego niewielkiego samochodu klasy premium. Alternatywnie dostępne są także lakiery metalizowane Midnight Black, Moonwalk Grey i Melting Silver oraz niemetalizowany MINI Yours Lapisluxury Blue. Wybrany kolor karoserii doskonale komponuje się z dachem i lusterkami zewnętrznymi w kolorze Pepper White lub czarnym. Pasy na maskę silnika o charakterystycznej jubileuszowej stylistyce oraz ekskluzywne, 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w wersji 60 Years Spoke 2-tone dopełniają efektowny wygląd całości.

Ciekawe wizualnie logo 60 Years umieszczono nie tylko na lewym pasie na maskę silnika, ale także na ozdobnikach bocznych kierunkowskazów oraz na listwach progowych przy drzwiach kierowcy i pasażera. Wewnątrz można je także zauważyć na dopasowanych do danego modelu listwach ozdobnych, przednich zagłówkach i kierownicy. Jubileuszowy motyw jest też wyświetlany przez diodowy projektor po otwarciu drzwi kierowcy. Standardowe wyposażenie tej edycji MINI obejmuje sportową kierownicę skórzaną oraz fotele sportowe wykończone skórą MINI Yours Lounge 60 Years w ekskluzywnym kolorze Dark Maroon.

Oprócz pakietu wyposażenia 60 Years Chili samochody z edycji specjalnej mają również diodowe reflektory, diodowe światła przeciwmgłowe, białe kierunkowskazy i diodowe lampy tylne ułożone we wzór Union Jack, pakiet oświetlenia wnętrza, a także funkcję MINI Driving Modes i pakiet MINI Excitement z oświetleniem ambientowym. W skład wyposażenia wchodzi komputer pokładowy, klimatyzacja automatyczna, czujnik deszczu oraz pakiet schowków.

Oferta napędów w MINI 60 Years Edition obejmuje dwa silniki benzynowe i dwa silniki wysokoprężne o mocy od 100 kW (136 KM) do 141 kW (192 KM). W palecie jubileuszowych modeli dostępne są: 3-drzwiowe MINI Cooper 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu
mieszanym: 5,5–5,4 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 124–122 g/km), 3-drzwiowe MINI Cooper S 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5–6,4 l/100 km; emisja
CO2 w cyklu mieszanym: 147–145 g/km), 3-drzwiowe MINI Cooper D 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 3,9 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 103–102 g/km) i 3
drzwiowe MINI Cooper SD 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,2 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 111–110 g/km) oraz 5-drzwiowe MINI Cooper 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,5–5,4 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 125 – 123 g/km), 5-drzwiowe MINI Cooper S 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6–6,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 150–148 g/km), 5-drzwiowe MINI Cooper D 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,0–3,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 104–103 g/km) i 5-drzwiowe MINI Cooper SD 60 Years Edition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,2 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 112–110 g/km).

 

Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii zostały zmierzone według metod wymaganych zgodnie z dyrektywą (WE) nr 715/2007 z późniejszymi zmianami. Informacje dotyczą samochodu z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech; zasięg zależy od wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego i może ulec zmianie przy konfiguracji. Wartości zostały już obliczone w oparciu o nowy cykl testowy WLTP iprzeliczone na NEDC, aby ułatwić ich porównanie. W tych pojazdach dla obliczania podatków i innych opłat, które zależą (również) od emisji CO2, mogą obowiązywać inne dane. Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 w nowych samochodach osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie