Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Sukces MINI na rynku zrównoważonej mobilności w Polsce

Pierwszy zelektryfikowany model marki – MINI Countryman Cooper S E ALL4 został najpopularniejszym samochodem hybrydowym plug-in w Polsce.

F60
·
Sprawy korporacyjne
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Sprzedaż i marketing
·
MINI E
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~89,87 KB)
  
Photos(2x, ~10,03 MB)

Warszawa. MINI Countryman Cooper S E ALL4 jest najchętniej kupowaną hybrydą plug-in w Polsce. W 2018 roku zarejestrowano 106 sztuk tego modelu, co oznacza blisko czterokrotny wzrost wobec 2017 roku i 15% udział w całym polskim rynku hybryd plug-in. Model oferuje zasięg do 42 km wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny oraz jest seryjnie wyposażony w napęd na cztery koła MINI ALL4. Hybrydowe MINI można ładować korzystając zarówno z wolnostojących ładowarek, jak i zwykłego gniazdka o mocy 230V. MINI Countryman Cooper S E ALL4 korzysta z przełomowych technologii, które zostały opracowane na potrzeby BMW i.

 

Elektromobilność, obok jazdy autonomicznej, technologii łączności oraz usług współdzielenia pojazdów, to jeden z czterech głównych obszarów realizowanej przez BMW Group strategii NUMBER ONE > NEXT. Jednocześnie w ramach największej w swojej historii ofensywy modelowej, firma stawia duży nacisk na wprowadzanie na rynek nowych modeli elektrycznych i hybrydowych. Do 2025 roku zelektryfikowana oferta BMW Group będzie składać się z co najmniej 25 modeli, a już w 2019 roku zadebiutuje w pełni elektryczne MINI.

 

MINI Electric zaoferuje w pełni bezemisyjną jazdę i technologie sprawdzone w jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na świecie i w Polsce – BMW i3. Stylistycznie nowy model będzie czerpał inspiracje z MINI Electric Concept pokazanego w 2017 roku. Pierwsze elektryczne MINI będzie miejskim samochodem, który zachowa charakterystyczną estetykę brytyjskiej marki połączoną z typową dla każdego MINI gokartową frajdą z jazdy. Model elektryczny oparty na 3-drzwiowym MINI będzie montowany w fabryce w Oksfordzie. Jego układ napędowy produkowany będzie w zakładach w Dingolfing i Landshut – centrach kompetencyjnych sieci produkcyjnej BMW Group w zakresie mobilności elektrycznej. Nowy model trafi na rynek dokładnie 60 lat po debiucie klasycznego MINI.

 

Wiodąca pozycja BMW Group na rynku pojazdów hybrydowych w Polsce. Oprócz hybrydowego MINI, BMW Group oferuje na polskim rynku kilka modeli z napędem hybrydowym plug-in. W 2018 roku zarejestrowano łącznie 212 samochodów hybrydowych BMW w Polsce, co przekłada się na blisko 31% udział w rynku. Sumarycznie, marki BMW i MINI zarejestrowały w ubiegłym roku 318 hybryd plug-in, co stanowi rekordowy 46% udział rynku.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie