Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW iNEXT przechodzi testy zimowe: kolejny krok w przyszłość dla radości z jazdy na kręgu polarnym

Flagowy technologicznych projekt BMW Group kończy pierwsze kompleksowe testy układu napędowego i jezdnego oraz zawieszenia w ekstremalnych warunkach w zimowym centrum testowym w Arjeplog.

iNEXT
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~203,95 KB)
  
Photos(4x, ~74,52 MB)

Monachium.  Przyszłość radości z jazdy zbliża się wielkimi krokami – BMW iNEXT pokonuje kolejny etap na drodze do produkcji seryjnej. W zimowym centrum testowym BMW Group w Arjeplog w Szwecji trwają kompleksowe testy nowego pojazdu, ukierunkowane na analizę, optymalizację i harmonizację wszystkich elementów układu napędowego i jezdnego oraz zawieszenia w ekstremalnych warunkach klimatycznych i drogowych. Dzięki całkowicie elektrycznemu napędowi BMW iNEXT spełnia potrzeby w obszarze mobilności indywidualnej w wyjątkowo zrównoważony sposób. Łączy także najnowsze osiągnięcia w dziedzinie jazdy zautomatyzowanej i inteligentnej komunikacji sieciowej, zapewniając pasażerom pełen wachlarz nowych możliwości czerpania przyjemności z jazdy.

BMW iNEXT w wersji seryjnej będzie produkowane w zakładzie BMW w Dingolfing od 2021 roku. Nowe flagowe osiągnięcie technologiczne BMW Group uwzględnia wszystkie kluczowe elementy motoryzacji przyszłości: jazdę zautomatyzowaną, komunikację sieciową, elektryfikację oraz usługi („ACES”), zgodnie z przyjętą przez BMW strategią NUMBER ONE > NEXT. Innowacyjna technologia skupia się na potrzebach i wymaganiach ludzi. BMW iNEXT, czyli nowoczesny SAV (Sports Activity Vehicle), wyróżnia się pionierską interpretacją charakterystycznej dla marki radości z jazdy, oferując całkowicie elektryczny napęd, inteligentny system napędu na cztery koła oraz dostosowaną do modelu technologię zawieszenia. Elementy te są aktualnie poddawane pierwszym testom w rzeczywistych warunkach zimowych na kręgu polarnym. Seria intensywnych testów – równie kompleksowych jak badania, którym poddawane są modele z napędem konwencjonalnym – pokazuje wysoki stopień zaawansowania opracowanej w BMW Group technologii całkowicie elektrycznego napędu. Dzięki niej BMW iNEXT jest symbolem nowej ery radości z jazdy.

Zamaskowane BMW iNEXT jest testowane podczas codziennej jazdy po zaśnieżonych drogach i pokrytych lodem jeziorach, w warunkach niskich temperatur i minimalnego tarcia. Zimno stanowi wyzwanie przede wszystkim dla silnika elektrycznego, akumulatora wysokonapięciowego oraz układu chłodzenia w BMW iNEXT. Inżynierowie odpowiedzialni za testy kładą także szczególny nacisk na system zarządzania energią eDrive. Analizują wpływ temperatur znacznie poniżej zera na ładowanie systemu magazynowania energii, dostarczanie energii elektrycznej do silnika elektrycznego, zasilanie energią układu elektrycznego oraz reagowanie systemów ogrzewania i klimatyzacji. Badany jest także układ przeniesienia mocy i regulacja zawieszenia w warunkach znacznie wykraczających poza standardowe parametry codziennej eksploatacji pojazdu. Na zamkniętych, pokrytych lodem powierzchniach można testować elektroniczną regulację przy niskich prędkościach jazdy. Dzięki temu inżynierowie mogą na przykład przeanalizować interakcję systemu napędu na cztery koła, który został opracowany specjalnie pod kątem napędu elektrycznego oraz DSC (układu dynamicznej kontroli stabilności). Umożliwia to bieżącą optymalizację procesów w ściśle powtarzalnych warunkach, a także idealne dostrojenie układu kierowniczego i hamulcowego.

Oprócz skutecznej redukcji prędkości przez układ hamulcowy niezbędne jest także dostosowanie odzysku energii podczas swobodnego toczenia do każdej sytuacji na drodze. Tory testowe wokół Arjeplog są idealnym miejscem do przeprowadzania także takich analiz. Podczas zimowych testów BMW iNEXT stawia czoła kolejnym wyzwaniom związanym z dynamiczną jazdą – na nawierzchniach szutrowych, suchym asfalcie oraz wyjątkowo śliskich, pokrytych lodem nawierzchniach.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie