Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Blockchain: opracowywanie standardów uniwersalnego zastosowania w sektorze mobilności

BMW gospodarzem pierwszego europejskiego sympozjum w ramach inicjatywy Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI).

Technologia
·
Fabryki, obiekty
·
Zakłady produkcyjne
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
Autonomous Driving
·
Electrification
·
Bezpieczeństwo
·
Zarządzanie ruchem drogowym
·
Produkcja, recykling
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 268,09 KB)
  
Photos(1x, 4,55 MB)

Monachium.  W dniach 14–15 lutego członkowie konsorcjum, którego współzałożycielem jest BMW Group, spotkają się z przedstawicielami znanych firm technologicznych z całego świata, a także start-upów i ekspertów w dziedzinie technologii blockchain, w należącym do BMW Group Centrum IT w Monachium. Dwudniowe spotkanie ma być platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, ale przede wszystkim ma sprzyjać promowaniu i opracowywaniu wspólnych standardów regulujących wykorzystywanie technologii blockchain i rejestrów rozproszonych (DLT) w branży mobilności.

Blockchain: jedna z głównych technologii przyszłości.
Nowa technologia niesie za sobą ogromny potencjał dla przemysłu motoryzacyjnego i branży usług mobilnościowych. „Szum medialny wokół technologii blockchain ucichł, a wręcz pojawia się pewien sceptycyzm. My jesteśmy jednak przekonani, że łańcuchy bloków danych są prawdziwą szansą i ostatecznie doprowadzą do rozbicia ugruntowanego, scentralizowanego rynku, umożliwiając powstawanie zdecentralizowanych platform, dzięki którym konsumenci będą mieć większą kontrolę nad swoimi danymi”. – wyjaśnił Andre Luckow, który kieruje działem odpowiedzialnym za technologie blockchain i rejestrów rozproszonych w BMW Group. „Oprócz tego sprzyja bezpieczeństwu transakcji bez pośredników, torując drogę do testowania nowych modeli biznesowych”. W ubiegłym roku firma przeprowadziła badanie potwierdzające słuszność koncepcji („proof-of-concept”), analizując, w jaki sposób klienci mogą korzystać z aplikacji VerifyCar do śledzenia przebiegu pojazdu, na przykład weryfikacji i udostępniania stronom trzecim – a wszystko to dzięki technologii blockchain.

“Blockchainy umożliwiają nam także usprawnianie współpracy między różnymi organizacjami i branżami dzięki poprawie wydajności i przejrzystości” – dodał Luckow. Potencjalne zastosowania dla technologii blockchain można znaleźć w całym łańcuchu dostaw w sektorze motoryzacyjnym. Łańcuchy bloków danych mogą być wykorzystywane w zarządzaniu produkcją i łańcuchem dostaw w celu poprawy identyfikowalności, bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej. W złożonych łańcuchach dostaw technologia blockchain sprzyja na przykład osiąganiu pełnej przejrzystości, umożliwiając śledzenie pochodzenia poszczególnych części i komponentów za pośrednictwem uczestniczących w systemie partnerów. Koncepcja została pomyślnie przetestowana przez BMW Group w ramach dodatkowego badania „proof-of-concept”, a następnie projektu pilotażowego, który został uruchomiony w zakładach w Spartanburgu (USA) w celu szczegółowej analizy w warunkach wielopoziomowego, międzynarodowego łańcucha dostaw. Pierwszych konkretnych wyników należy spodziewać się do końca bieżącego roku. Być może projekt stanie się podstawą dla szerszego wdrożenia technologii w sieci zakupów i dostaw BMW Group. Długofalowym celem jest wspólne stworzenie niezależnej, otwartej platformy w ramach prac prowadzonych przez konsorcjum BMW Group, które umożliwiłaby jej wprowadzenie w całej branży. 

Jednolite standardy gwarancją globalnego sukcesu.
Tego celu nie można osiągnąć bez opracowania i przyjęcia odpowiednich standardów. Mając tę świadomość, BMW Group włączyła się w 2018 roku w inicjatywę MOBI i potwierdza swoje zaangażowanie, organizując pierwsze europejskie sympozjum tego konsorcjum. Główny nacisk podczas wydarzenia kładziony będzie na potrzebę współpracy na rzecz tworzenia jednolitych standardów i zasad wdrażania technologii blockchain. „W dobie dynamicznego rozwoju usług mobilnościowych i stale rosnącej liczby samochodów o rozbudowanej łączności – a w przyszłości także pojazdów autonomicznych – technologie blockchain i rejestrów rozproszonych (DLT) stanowią idealne rozwiązanie do przetwarzania, przechowywania i udostępniania danych w sposób bezpieczny, przejrzysty i wydajny” – podkreślił Chris Ballinger, założyciel i dyrektor generalny MOBI. „Naszą wizją jest wykorzystywanie technologii blockchain do kształtowania przyszłości mobilności z myślą o ekologii, bezpieczeństwie i poprawie jakości życia w miastach. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne są precyzyjnie zdefiniowane, jednolite standardy. Bardzo cieszymy się z możliwości wdrażania nowej technologii we współpracy z BMW Group”. Od czasu powstania konsorcjum dołączyło do niego już ponad 100 firm, organizacji pozarządowych i non-profit, które aktywnie uczestniczą w działaniach grup roboczych, wydarzeniach, hackatonach i cotygodniowych telekonferencjach.

„Kluczowe znaczenie ma tworzenie cyfrowych ekosystemów, które współdzielą infrastrukturę i korzystają z aplikacji o uzgodnionych standardach i modelach kontroli” – podkreślił Andre Luckow. „Wspólne, otwarte standardy i ekosystemy to jedyny sposób, aby przyspieszyć tworzenie i wdrażanie systemów blockchain”.

Obok jazdy zautomatyzowanej systematyczne rozszerzanie komunikacji sieciowej na drodze do cyfrowej i bezemisyjnej przyszłości jest jednym z kluczowych obszarów działania BMW Group w ramach dążenia do przyspieszonej transformacji sektora mobilności zgodnie ze strategią NUMBER ONE > NEXT.

Dodatkowe informacje na temat MOBI znaleźć można na stronie www.dlt.mobi.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie