Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Luksus i sport – dwa oblicza BMW na Poznań Motor Show

Podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce zadebiutują: BMW serii 8 Cabrio, nowa odsłona flagowej limuzyny BMW - seria 7 oraz BMW X7. Dołączą one do serii 8 Coupé oraz i8 rozbudowując gamę najbardziej ekskluzywnych przedstawicieli marki. Na Poznań Motor Show nie zabraknie także przedpremierowych pokazów najnowszych modeli sygnowanych najpotężniejszą literą w branży motoryzacyjnej – BMW X3 M oraz BMW X4 M.

G14
·
G29
·
G07
·
I01s
·
F97
·
F98
·
I15
·
Seria 7
·
Samochody M
·
Kabriolet
·
Z4
·
Wystawy
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3s
·
BMW i8 Roadster
·
X7
·
Seria 8
·
X3 M
·
X4 M
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~291,8 KB)
  
Photos(11x, ~92,63 MB)

Warszawa. Marka BMW kontynuuje największą w swojej historii ofensywę modelową. Obejmuje ona także segment luksusowy umacniając pozycję firmy w tym obszarze. Podczas Poznań Motor Show 2019 zaprezentowana zostanie różnorodna gama najbardziej ekskluzywnych przedstawicieli BMW, od największego SAV-a przez modele o sportowych genach po limuzynę gwarantującą najwyższy komfort. Cechą wspólną jest nowy język stylistyczny, innowacyjne technologie z zakresu łączności cyfrowej i systemów wspomagających kierowcę oraz niezmienna radość z jazdy.

 

Bogate portfolio modeli luksusowych. Podczas targów w Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowane zostanie BMW serii 8 Cabrio. Model łączy w sobie sportowe geny i elegancką stylistykę dając możliwość czerpania czystej radości z jazdy z otwartym dachem. Dostępny będzie w dwóch wariantach - BMW M850i xDrive Cabrio wyposażone w silnik V8 o mocy 530 KM oraz BMW 840d xDrive Cabrio, które napędzać będzie sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny generujący 320 KM. BMW serii 8 Cabrio dołączyło do dostępnej już wersji Coupé. Prace nad nimi prowadzone były równolegle i we współpracy z zespołem, który przygotowywał BMW M8 GTE biorące udział w wyścigach długodystansowych FIA World Endurance Championship. Jeszcze w tym roku serię 8 wzbogaci wersja Gran Coupé. Ponadto wszystkie trzy typy nadwozi dostępne będą w sportowych odmianach M8.

 

Listę luksusowych premier BMW podczas Poznań Motor Show uzupełni także flagowa limuzyna marki – BMW serii 7 – w nowej odsłonie. Model będzie dostępny w zaktualizowanej ofercie silników: trzech benzynowych (silnik V12 w BMW M760Li xDrive, nowy silnik V8 w BMW 750i xDrive i BMW 750Li xDrive) oraz trzech wysokoprężnych, w tym w wersji z czterema turbosprężarkami. Dostępne będą także odmiany hybrydowe plugin (BMW 745e, BMW 745Le i BMW 745Le xDrive), które mają zwiększony zasięg, ulepszoną wydajność i zoptymalizowane zużycie paliwa.

 

Odwiedzający stoisko BMW będą mogli zobaczyć także nowe BMW X7, które łączy wszechstronność Sports Activity Vehicle i właściwości jezdne rodziny BMW X z komfortem samochodu z segmentu luksusowego. Jego przestronne wnętrze oferuje sześć pełnowymiarowych siedzeń, które pozwolą na wygodną podróż na długich dystansach wszystkim pasażerom.

 

Imponujące osiągi w rozmiarach XM. Podczas Poznań Motor Show przedpremierowo zaprezentowane będą nowe modele sygnowane przez M - najmocniejszą literę w branży motoryzacyjnej. Pierwsze w historii BMW X3 M oraz X4 M rozszerzają ofertę marki o Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupé nastawione na osiągi, dynamikę i precyzję prowadzenia. Modele wyposażone będą w najmocniejszy 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy w historii BMW. Dzięki technologii M TwinPower Turbo generuje on moc 480 KM i moment obrotowy 600 Nm. BMW X3 M i X4 M dostępne będą także w odmianie Competition, jeszcze mocniejszych i z dodatkowym ekskluzywnym wyposażeniem. W wersji z dwoma turbosprężarkami osiągi zwiększono o dodatkowe 30 KM do imponujących 510 KM.

 

Doskonalenie techniki jazdy. Dodatkową atrakcją stoiska BMW w Poznaniu będzie prezentacja szkoleń oferowanych przez otwartą w tym roku w Polsce akademię BMW Driving Experience. Celem treningów realizowanych na wszystkich modelach z gamy BMW oraz BMW M jest podnoszenie umiejętności jazdy, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa podczas codziennego poruszania się po publicznych drogach.

 

Szkolenia w ramach akademii BMW Driving Experience w Polsce są prowadzone przez cały rok. Pierwsze treningi BMW Safety Driving Experience rozpoczęły się w marcu w ośrodku w Bednarach, a kolejne będą prowadzone na torze w podwarszawskim Modlinie. Z kolei szkolenia BMW M Driving Experience rozpoczną się od czerwca i będą prowadzone na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Każdy kurs realizowany jest w kameralnej, kilkuosobowej grupie pod okiem doświadczonych instruktorów, co zagwarantuje maksimum wiedzy, bezpieczeństwa i satysfakcji ze szkoleń.

 

Wśród premier, które pojawią się na Poznań Motor Show nie zabraknie także nowego BMW serii 3 – limuzyny, która wyraża ideę sportowej radości z jazdy już od ponad 40 lat, oraz emocjonującego BMW Z4. Zaprezentowane zostanie także BMW X5, a także w pełni elektryczne BMW i3s oraz sportowa hybryda plug-in – BMW i8 Roadster.

 

Stoisko BMW będzie zlokalizowane w pawilonie nr 3. Targi Poznań Motor Show odbędą się w dniach od 28 do 31 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie